سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15530
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تسریع در اجرای پروژه سد تاج امیر نقش مهمی در توسعه کشاورزی شهرستان دلفان دارد
Print This Post

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی بر اجرای هرچه سریعتر پروژه عمرانی سد تاج امیر در شهرستان دلفان تاکید کرد.

به گزارش سلام دلفان حجت اله سوری در گفت وگو با  ایرنا افزود: 82 درصد از اراضی کشاورزی شهرستان دلفان به صورت دیم کشت می شود و با توجه به خشکسالی های اخیر این سطح در حال افزایش است.

وی ، با بیان اینکه تنها 18 درصد اراضی دلفان آبی است، اجرای طرح مهار روان آب ها و طرح های آب و خاک را در این شهرستان ضروری خواند و افزود: طرح سد تاج امیر در شهرستان دلفان، تنها سد در دست ساخت شهرستان است که در سال 90 ردیف مستقل اجرایی دریافت کرد.

وی خاطر نشان کرد : اکنون طرح احداث راه دسترسی به سد تاج امیر به پایان رسیده و امیدواریم با تخصیص اعتبارات مورد نیاز شاهد تسریع در ساخت این پروژه ملی باشیم .

به گفته وی ، سد مخزنی تاج امیر به منظور تامین آب کشاورزی یک هزار و 350هکتار از ارضی دیم منطقه احداث می شود که ظرفیت ذخیره سازی آب آن هشت میلیون متر مکعب است .

سد تاج امیر در 25 کیلومتری جنوب شرقی نورآباد احداث می شود که ارتفاع سد تاج از پی 50 متر و طول تاج آن 225 متر و عرض آن هشت متر است و ظرفیت حوضه آبریز آن 53 کیلومتر مربع پیش بینی شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار