سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15642
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جزئیات‌حمله مسلحانه‌ دانش‌آموز آمریکایی
Print This Post

تیراندازی یک دانش آموز در مدرسه ای در نوادای آمریکا دو کشته و دست کم دو زخمی برجا گذاشت.

به گزارش سلام دلفان، مهر به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: روز گذشته پیش از به صدا درآمدن زنگ مدرسه ای در نوادای آمریکا یک دانش آموز با اسلحه نیمه خودکار به سوی هم مدرسه های خود شروع به تیراندازی کرد.یکی از معلمان این مدرسه که سعی داشت از دانش آموزان در برابر این تیراندازی محافظت کند هدف قرار گرفت و کشته شد.

در نتیجه این تیراندازی دو نوجوان 12 ساله نیز زخمی شدند. این دانش آموز سپس اقدام به خودکشی کرد و به زندگی خود نیز پایان داد.

این تیراندازی در حضور 20 تا 30 دانش آموز وحشت زده که به تازگی از تعطیلات پاییزی بازگشته بودند رخ داد.

این حادثه خونین در مدرسه در حالی رخ داد که آمریکا در آستانه اولین سالگرد حادثه خونین کودکستان نیوتاون کنکتی کات که در آن دست کم 20 کودک کشته شدند قرار دارد.

تیراندازی در آمریکا به سوی مردم یک امر فراگیر محسوب می شود و هر چند که کاخ سفید تلاش هایی برای محدود کردن استفاده از اسلحه انجام داده، اما وجود لابی قدرتمند اسلحه و ارتباط گسترده قانونگذاران آمریکایی با این لابی و کارخانه های تولید سلاح سبب شده تا طرح کنترل سلاح راه به جایی نبرد.

در همین رابطه چندی پیش “باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا برای ششمین بار ظرف یک هفته خواستار اقدام و تلاش جدید برای کنترل سلاح و کاهش سطح خشونت در آمریکا شده بود.

در موارد قبلی اوباما از مردم آمریکا خواسته بود تا با فشار بر کنگره مقدمات تصویب قانونی برای کنترل بیشتر سلاح را فراهم کنند. اوباما در اواخر سال گذشته و پس از حادثه خونین نیوتاون کنکتی کات به خانواده های قربانیان وعده داده بود که راهی را برای کنترل سلاح در آمریکا بیابد.

در همین رابطه اوباما و همسرش به همراه “جو بایدن” معاون رئیس جمهور آمریکا، اقداماتی را برای تصویب قانونی کنترل سلاح در کنگره انجام داده اند، اما این تلاشها تا کنون به نتیجه نرسده است.

دلیل به نتیجه نرسیدن تلاشهای اوباما در این رابطه، وجود یک لابی قدرتمند اسلحه در کنگره است که هر گونه اقدامی را برای کاهش استفاده از سلاح در آمریکا در نطفه خفه می کند. علاوه بر آن برخی از نمایندگان کنگره ارتباطات گسترده ای با شرکتهای تولید سلاح دارند که منافع آنها مانع تصویب قانونی در رابطه با کنترل سلاح در آمریکا می شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار