سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15763
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
خانه » یادداشت » فرماندار مطلوب کیست؟
Print This Post
سلام دلفان- علی ابراهیمی: این روزها گمانه زنی هایی درمورد تغییر فرماندار به گوش می رسد که حکایت از تغییر در کلیدی ترین رکن مدیریت شهرستان دلفان دارد ، اگرچه ...

سلام دلفان- علی ابراهیمی: این روزها گمانه زنی هایی درمورد تغییر فرماندار به گوش می رسد که حکایت از تغییر در کلیدی ترین رکن مدیریت شهرستان دلفان دارد ، اگرچه این گمانه زنی ها بیشتربر اساس حدس و گمان و شایعات این و آن است ؛ اما به نظر می رسد با توجه به تغییر دولت ، این تغییرنیز امری اجتناب ناپذیر است ، به قول معروف ممکن است دیر و زود داشته باشد اما سوخت و سوز ندارد . فارغ از اینکه چه کسی بر کرسی فرمانداری شهرستان دلفان تکیه خواهد زد ؛ انتظارات مردم در خصوص رفع مشکلات اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی منطقه ی دلفان ، مدیری قدرتمند، باتجربه و کاردان را می طلبد که برآمده از متن مشکلات ، خواسته هاو مطالبات بحق و قانونی مردم باشد ؛ نه اینکه براساس مصلحت اندیشی های تکراری سیاسی و بده بستانهای نخ نما شده ی پشت پرده ی قدرت طلبان باشد .

از آنجا که فرماندار به عنوان نماینده ی عالی دولت ، مسئولیت اجرای سیاست های عمومی کشور در ارتباط با سایر دستگاههای اجرایی که به نحوی از بودجه ی عمومی دولت استفاده می نمایند ، می باشد ؛ همانند استاندار که در برابر رئیس جمهور و هیأت وزیران مسئول و پاسخگو می باشد ، فرماندار نیز مسئولیت های مذکور را در مقابل هیأت دولت عهده دار می باشد ، بنا براین اگرچه فرماندار از نظر سلسله مراتب اداری نماینده ی وزارت کشور می باشد ؛ اما در واقع ناظر مالی و هماهنگ کننده ی کلیه ی دستگاههای اجرایی شهرستان می باشد بطوری که خروجی این نظارت و هماهنگی باید عمران و آبادانی همه جانبه ی آن شهر و روستاهای تابعه باشد .

شاید اولین و مهمترین شاخصی که یک فرماندار مطلوب باید داشته باشد ؛ توان جذب بودجه ی حداکثری ازدولت و توزیع آن براساس نیازها ی بنیادین و توسعه ی متوازن منطقه ی دلفان باشد . این توسعه ی متوازن زمانی امکان پذیر است که ضمن جذب بودجه و اعتبارات لازم از دولت ، سایر دستگاههای اجرایی با فرماندار هماهنگ بوده و فرماندار توانسته باشد بستر مناسبی را برای فرمان پذیری آنان در چهارچوب قوانین و مقررات فراهم کرده باشد.

زیرا اگر قرار باشد هر اداره و دستگاهی ساز خودرا جداگانه کوک کند ؛ برآیند آن سمفونی ناموزونی خواهد بود که حاصل آن رقص آشفته ی قاصدکها در مسیر باد خواهد بود . و این فرمان پذیری در حکومتی که مدعی حاکمیت مردم سالاری دینی در جهان است ، از طریق اعمال قدرت زورمدارانه محقق نمی شود ، جز اینکه شخص فرماندار باید دارای سه عنصر محبوبیت ، مقبولیت و مشروعیت باشد. محبوبیت بدین معنا که شخص فرماندار از نظر تیپ شخصیتی مورد قبول عامه ی مردم و مدیران تحت امر ش باشد ، مقبولیت یعنی اینکه ضمن داشتن توان علمی بالا، در زمینه ی کاری دارای تخصص ، تجربه ، تعهد ، صعه ی صدر و پاسخگو بودن در برابر مسئولیت خود باشد ومشروعیت یعنی اینکه براساس ساز و کار قانونی و داشتن محبوبیت و مقبولیت منصوب شده باشد . در این صورت است که شاهد تحقق حداقل عدالت اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی در منظقه ی دلفان خواهیم بود.

 1. نویسنده دیدگاه: مسعود
  آبان ۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۲۸

  سلام اقای ابراهیمی موضوع مناسبی بود و مفید و مختصر و علمی.موفق باشید و قلمتان تواناتر و روشنگرترباد. در مورد بانکهای سطح شهر و خودپردازهای خالی از اسکناس ومعذورشان که مردم رو کلافه کردند چیزی بنویس به خاطر خدا دست علی کمک کارتان باد خیرببینی از عمرتان اجرتان با مادر سادات

  • نویسنده دیدگاه: بی تعارف
   آبان ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۱:۳۹

   آقای ابراهیمی بهتر است در حوزه ی خود ورود پیدا کنی بسیاری از مطالب بالا صحت ندارد وربطی به فرماندار ندارد مثلا بودجه را مدیران کل بین ادارات تابعه تقسیم می کنند وربطی به فرماندار ندارد درثانی این روزها که همه علیه فرماندار حرف می زنیم دیگر چه کسی از وی فرمانپذیری دارد خودمان باعث مشکل می شویم مگر نمی دانی امروز در اداه آموزش وپرورش چه می گذرد چرا در خصوص عملکرد ریس اداره سخنی نمی نویسی که حوزه ی کاری خودتان می باشد البته خوب است در موارد دیگر هم چشم بیدار باشیم اما چراغت را در خانه ی تعلیم وتربیت روشن کن مسجد را بگذار

 2. نویسنده دیدگاه: ابراهیمی
  آبان ۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۵:۴۹

  از حسن توجه حضرتعالی و سایر کاربران محترم که با بیان دیدگاههای آموزنده خود ، مشوق ما در ادامه این راه هستند سپاسگزاریم .

 3. نویسنده دیدگاه: خانی پور
  آبان ۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۵۹

  درود بر ابراهیمی عزیز

 4. نویسنده دیدگاه: ع
  آبان ۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۷:۵۸

  سعه صدر درست تر است

 5. نویسنده دیدگاه: جواد محمدی از شهن اباد از تذکرات به
  آبان ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۱۸

  تذکرات به جای حضرت عالی کمال تشکر را داریم

 6. نویسنده دیدگاه: رضا
  آبان ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۴۱

  درود بر ابراهیمی عزیز خوب فرمودی ولی اگه در تمام ادوار گذشته همینو می فرمودی بهتر بود.

 7. نویسنده دیدگاه: همایون دوستی
  آبان ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۵۰

  درود بر شما اقای ابراهیمی …..
  انصافا” خودت از همه شایسته تری.اگه کسی شما رو بشناسه میدونه که حرف من درسته.چه فایده که کاری از دست ما بر نمیاد.
  البته خدا رو شکر که از مسئولان شهر نیستی زیرا که کمال همنشینی بر شما هم اثر می کرد.مثل بعضی ها …..

 8. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۵۹

  سید:امکان نداره فرماندار براساس معیار قانونی انتخاب بشه .اکنون یکی از فرهنگیان درحال تلاش ورایزنی والتماس و واسطه گری ست تاشاید به نوایی برسه……امیدوارم که فرمانداربومی انتخاب بشه تا همه چیز رو مردم متوجه بشن وشاهد قدرت نمایی اون فرمانداری که وابسته به اون طایفه ست باشیم وشاهد جذب سرمایه واحداث کارخانه های متفاوت باشیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آبان ۲۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۳۹

   با سلام آقای بی نام ونشان نه اینکه این همه وفور نعمت وعدم وجود بیکاری و این همه کارخانه از صدقه سری …..و ………شما ست فقر و بیکاری که وجود نداره این همه وفور نعمت ایل و تبار جنابعالی به این شهر ارزانی نموده ای . لطفا دست از این لوده بازی و کشیدن خانواده و ایل تبار به رخ دیگران بردارید کمی منصف باشید

 9. نویسنده دیدگاه: لک
  دی ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۰۰

  فرماندار مطلوب کسی جز از شهر دیگری نیست.مردم نورآباد لیاقت نادران از خودشون فرماندار یا مسولین دیگری داشته باشن.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار