سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15776
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۱۵ نظر
خانه » اخبار برتر » انتقاد امام جمعه از وضعیت گازرسانی به روستاها و بی عدالتی در محاسبه تعرفه گاز / در خصوص قیمت گاز به مردم دلفان ظلم شده/ مسئولین گاز استان یک شب را در نورآباد سپری کنند تا متوجه سردی هوا شوند
Print This Post
حجّت الاسلام مرادیانی: مدیریت بسیجی و جهادی؛ چاره رفع مشکلات شهر (14 نظر)

بنده جمله عجیبی از نماینده مردم در مجلس آقای سوری شنیدم؛ ایشان گفتند من مناطق محروم برخی از استان های کشور که از لحاظ محرومیت مشهور هستند را رفته ام و از نزدیک دیده ام، امّا نورآباد …

سلام دلفان- امام جمعه دلفان در خطبه های نمازجمعه، جایگاه امام و امامت را سامان دهنده تمام مسائل و مشکلات بشر دانست و گفت: خدا لعنت کند کسانی که پیام غدیر را شنیدید و تأیید هم کردند امّا آن را منحرف کردند و اهل بیت را خانه نشین کردند.  

به گزارش خبرنگار سلام دلفان گزیده هایی از خطبه های نمازجمعه روزگذشته 3 آبان شهرستان دلفان که توسط حجّت الاسلام سیّدجعفر مرادیانی ایراد شد از این قرار است:

** دعوت به تقوا و حدود الهی

خودم و شما عزیزان را به رعایت تقوا و حدود الهی دعوت می کنم.

 در خصوص آقا امام علی (ع) گفته شده که آن حضرت در بیشتر سخنرانی هایشان در اتبدا این جمله را می فرمودند: “ای مردم تقوا داشته باشید و بدانید که انسان ها بیهوده آفریده نشده اند که مشغول بازی بشوند و به خود واگذار نشده اند که به کارهای بیهوده بپردازند”.

این دنیایی که بعضی ها آن را خوب می پندارند، جانشین خوبی برای آخرت افراد نیست. آخرت برتر است. آخرت ماندگارتراست.  کم ترین مقامی که در قیامت به انسان داده شود، بهتر و با ارزش تر از بالاترین مقام دنیا است که بوسیله غرور و یا فریب به دست آمده باشد. انسان تمام دنیا را داشته باشد امّا مغرور شده باشد ارزشی ندارد.

 ** “امام” عامل وحدت و سبب نظم اجتماع

  این ایّام، ایّام خسته و یادآور حادثه بزرگ غدیر خم است. غدیر خم 3 روز طول کشید یعنی از 18 تا 20 ذی الحجه.

 در این ایّام بهترین گفتنی ها و شنیدنی ها آنهایی است که در مورد امیرالمؤمنین علیه السلام باشد.

به همین دلیل و با عرض تبریک این عید بزرگ، چند حدیث را از لسان مبارک حضرت فاطمه سلام الله علیه که سیره آن حضرت محور بحث های خطبه اوّل است عرض می کنم.

فرمود: ” خدا اطاعت ما را عامل و سبب نظم اجتماعی قرار داده؛ یعنی اگر مردم از ما اهل بیت اطاعت کنند، ما اجتماع آنها را سامان می دهیم. خدا امامت ما را قرار داده که از تفرقه باز داشته بشوید. امامت عامل وحدت است. امامت ریسمان خداست”.

** برخی ها دم از عرفان علی می زنند، امّا در عمل منحرفند و هیچ ارتباطی با مسجد ندارند

همچنین فرمودند: “علی علیه السلام امامی الهی و ربانی است و هیکلی نورانی دارد.علی محور همه عارفان عالم است”.

 بعضی از افراد دم از عرفان می زنند ولی عرفان ها عرفان های غیر اسلامی است. بعضی ها در دایره اسلام دم از عرفان می زنند امّا باز در عرفانشان دچار انحراف هستند. عرفانی عرفان اصلی است که مورد تأیید و امضای اهل بیت باشد.

 خیلی ها در اسلام عرفانشان را به حضرت امیرعلیه السلام نسبت می دهند در حالی که در عمل دچار انحراف هستند. دچار خرافه هستند. عرفان علی یعنی چه؟

 یعنی ارتباط با مسجد؛ علی امام جماعت بود، در مسجد به دنیا آمد و در مسجد به شهادت رسید. بعضی ها دم از عرفان می زنند ولی با مسجد دشمن هستند. عرفان علی یعنی شب زنده داری. “صبح تا سینه آفاق شکافت،چشم بیدارعلی خفته نیافت”…

عرفان یعنی زهد نسبت به دنیا. یعنی دل نبستن به دنیا، دلدادن به خدا، خدمت به خلق خدا. اینها عرفان های علوی است. فرمود: علی گوینده حق است. او هر سخنی که می گوید بر اساس حقّ است. علی محور دایره امامت است و امامت با علی شروع می شود و از مسیر علی به دیگران می رسد.

** جمله طلایی حضرت زهرا در خصوص جایگاه امام و امامت

حضرت زهرا سلام الله علیه در خصوص جایگاه امام و امامت جمله ای را فرموده اند که اگر همین یک جمله را در خصوص جایگاه امام و امات داشتیم کافی بود. جا دارد هر روز این سخن را در محافل یادآوری کنیم، آن را قاب کنیم و بر دیوارها نصب کنیم. ایشان فرمودند: جایگاه امام همانند جایگاه کعبه است. کعبه طواف می شود، امّا طواف نمی کند. یعنی مردم باید خودشان به سراغ کعبه بروند. در خصوص این فرمایش و این تشبیه چند نکته را عرض می کنم:

 کعبه مقدّس ترین مکان است، امام هم مقدس است. نگاه به کعبه عبادت است. یکی از بهترین عبادت ها در حجّ نگاه به کعبه است. نگاه به اهل بیت هم عبادت است. ذکر علی هم عبادت است.

کعبه محور است؛ هر کس در هر جای عالم که نماز می خواهند باید به سمت کعبه نماز بخواند. امام هم همینطور است؛ هر کس در هر موقعیتی است باید نگاهش به امام باشد، جایگاه ولایت اینگونه است.

** اگر پیام غدیر منحرف نمی شد، وضع ما اینگونه نبود

 کعبه عامل هدایت است. امام هم همینطور است؛ امام اگر مردم از او اطاعت کنند جامعه را هدایت می کند. به برکت وجود امام تمام مسائل دنیوی، اخلاقی، علمی، سیاسی  و اقتصادی جامعه برطرف می شود. خدا لعنت کند کسانی که پیام غدیر را شنیدید و تأیید هم کردند امّا آن را منحرف کردند و اهل بیت را خانه نشین کردند. اگر اهل بیت خانه نشین نمی شدند الان وضع ما اینونه نبود. همه مشکلات کنونی به خاطر ظلمی است که در حقّ امام و جایگاه امامت شد. در روز غدیر خدا تصمیم گرفت نقشه ای بکشد که تا قیام قیامت مسائل بشر در تمام زمینه ها سامان پیدا کند.

خطبه دوم:

** فضائل روز جمعه

در احادیث آمده که روز جمعه  از عید فطر و عید قربان هم بالاتر است و یک فرصت طلایی برای توبه و استغفار است. و یکی از بهترین اعمال در روز جمعه برای اینکه انسان خودش را به خدا نزدیک کند و یک راه میانبر برای قرب الهی محسوب می شود، صلوات بر محمّد و آل محمّد است.

**امام فرمودند مصطفی امید آینده اسلام بود

چهارشنه هفته گذشته، اوّل آبان مصادف بود با سالرزو شهات فرزند ارشد امام خمینی رحمه الله علیه حضرت آیت الله آقا مصطفی خمینی که درسال 56 به دست عُمال شاه در نجف اشرف به طرز مرموزانه ای به شهادت رسیدند. ایشان انسان بسیار عجیبی بودند و ذهن خلاقی داشتند. در علوم مختلف ایشان تبحر داشته و بحث های علمی وی با استادش حضرت امام در درس خارج معروف و مشهور است.

تألیف بعضی کتاب ها را با هم شروع کردند از جمله تفسیر قرآن که با شهادت ایشان ناتمام ماند. امام بسیار به ایشان علاقه داشتند. در ظاهر برای ایشان گریه نکردند امّا همسر امام گفته بود که ایشان به طرز عجیبی در خلوت برای او گریه می کرد.

عظمت وی را در این جمله امام می توانید ببیند که فرمودند: “مصطفی امید آینده اسلام بود”.

به روح مقدّس امام عزیز و فرزند صالحش درود و سلاممان را نثار می کنیم.

** افشاگری امام علیه کاپیتولاسیون مانع از ذلت ایرانیان

فردا روز شنبه 4 آبان مصادف است با افشاگری حضرت امام بر علیه تصویب کاپیتولاسیون در مجلس شاهنشانی. دولت آمریکا با رژیم شاه  قرارداد بسته بودند که هر فرد آمریکایی که هر جنایتی علیه شهروندان ایرانی انجام بدهد، دستاه قضایی ایران حقّ برخورد با او را ندارد و باید در خود آمریکا مورد بررسی قرار گیرد و اگر صلاح دانستند او را در آمریکا محاکمه کنند. امروز هم شما می بینید که آمریکاهمین بلا را می خواهد سر افغانستان بیاورد که دولت افغانستان زیر بار نمی رود. با عراق هم همین کار را می خواستند بکنند که عزتمندانه زیر بار نرفتند.

داستان مهمّی بود… که امام رحمه الله علیه در 4 آبان43 برعلیه تصویب این قضیه افشاری کردند و این توطئه شوم که ایرانانیان را ذلیل می کرد، خنثی کردند و این مسئله به اندازه ای برای رژیم شاه و آمریکا گران تمام شد که تصمیم گرفتند امام را تعبید کنند و در 13 آبان امام را از ایران به ترکیه تعبید کردند.

از طرفی هم این قضیه که آمریکا در کشورهای مختلف می خواهد انجام دهد، نشان دهنده خوی استکباری آن ها است. مگر خون آمریایی ها از خون سایر انسان ها رنگین تراست؟!

** امام آمریکا را تروریست بالذات دولتی می دانستند

این نشان دهنده ی خوی خودبرتر بینی و استکباری آمریکاست که حضرت امام در آخرین سندی که از ایشان به یادگار مانده یعنی وصیت نامه شان از آمریکا به تروریست بالذات دولتی یاد کردند. گاهی یک فردی در یک کشور ترور می کند، امّا گاهی یک دولت ترور را تأیید می کند، تشویق می ند و خود به آن اقدام می کند.

 یادتان می آید که چند وقت پیش دولتمردان آمریکایی گفتند باید فرمانده سپاه قدس ایران را ترور کنیم. تروریست بالذات دولتی یعنی این.

** والدین و مربیان مراقب دوران طلایی نوجوانی باشند

چهارشنبه 8 آبان سالگرد شهادت نوجوان عزیز شهید محمّدحسین فهمیده است که در سال 59 اتفاق افتاد. نوجوان 13 ساله ای که با بستن نارنجک به بدن خودش جان رزمندگان و همسنگرانش را نجات داد. و وقتی این خبر به امام رسید از او به عنوان رهبر یاد کردند و گفتند رهبر ما آن نوجوان 13 ساله است.

 ما محمّدحسین فهمیده های فراوانی داریم. بهنام محمّدی یکی از نوجوان های عجیبی است که جا دارد کوچک و بزرگ ما به او اقتدا کنیم و از او الگو بگیریم. که وقتی تلویزیون سخنان وی را پخش کرد مثل یک عارف به پدر و مادرها توصیه می کردند که بچّه هایتان را با مسجد انس دهید و…. به همین مناسبت این روز به روز نوجوان نامگذاری شده. بسیار مقوله مهمّی است که هم باید نوجوانان و جوانان مراقب این دوره طلایی باشند و هم پدر و مادران و اولیاء و مربیان. و این روز را به همه آنها تبریک و تهنیت عرض می کنیم.

 این روز همچنین به روز بسیج دانش آموزی هم نامگذاری شده که بسیار کار خوبی است که فرزندان ما از همان کودکی و نوجوانی با بسیج و فرهنگ بسیجی آشنا بشوند. تبریک می گوییم این روز را به دست اندرکاران بسیج دانش آموزی شهرستان.

** تنها به 30 روستا گازرسانی شده

تذکری هم در خصوص “گاز رسانی به روستاهای منطقه”  و “قیمت گاز”.

 چند سالی است که به لطف خدا مردم ما از نعمت گاز برخوردار هستند، امّا متأسفانه  در قسمت روستاها  کمتر کار شده و فقط به حدود 30 روستا گازرسانی شده. در صورتی که روستاهای زیادی داریم که لوله گاز در کنار روستای آنها قرار دارد یا از کنار روستای آنها رد شده امّا متأسفانه غفلت شده.

** جمله ای که نماینده دلفان و سلسله در خصوص محرومیت دلفان گفت

بنده جمله عجیبی از نماینده مردم در مجلس آقای سوری شنیدم؛ ایشان گفتند من مناطق محروم برخی از استان های کشور که از لحاظ محرومیت مشهور هستند را رفته ام  و از نزدیک دیده ام، امّا نورآباد از آن مناطق هم محروم تر است.

** مدیریت بسیجی و جهادی؛ چاره رفع مشکلات شهر

چاره رفع این محرومیت ها، مدیریت جهادی و بسیجی است که نمونه اش را ما هفته گذشته شاهد بودیم که اداره راه  و شهرسازی شهرستان، برخی از روستاهای شهر که بعد از 35 سال هنوز جادّه نداشتند را، راهشکافی کرد و آن ها را صاحب جادّه کردند. ما از نزدیک به آن ها سر زدیم؛ مردم آنجا چقدر خوشحال بودند؛ انگار تمام عالم را به آن ها داده بودند. یک جادّه خاکی برای آنها کشیده بودند.

مدیر راه می گفتند اگرانجام این  کار را به پیمانکار محول می کردند شاید می بایست پول های میلیاردی به حلقوم آنها ریخته می شد تا این کار را انجام دهند، امّا خود اداره با ابتکار خودشان این کار را انجام دادند.

 خیلی از کارها نیازبه مکاتبه با استان ندارد  وخود ادارات با هماهنگی و هم افزایی نسبت به یکدیگر می توانند بخشی از مشکلات منطقه را رفع کنند.

 گاز یکی از ضروریات و اولویت های منطقه ما و روستاهای ماست که ان شاء الله شرکت گاز استان به این مسئله توجّه ویژه داشته باشند.

** ظلمی که در حقّ مردم دلفان شد

مسئله دیگر بحث قیمت گاز است.

چند سالی است که تعرفه قبوض گاز مردم را بر اساس اقلیم ها تعیین می کنند و متأسفانه باز در این زمینه به مردم دلفان ظلم شده.

ما تعصبی نداریم و تعصبی هم حرف نمی زنیم. امتحانش هم مجانی است؛ ما از مسئولین گاز کشور و استان دعوت می کنیم که به نورآباد بیایند و یک شب را در اینجا سپری کنند و ببینند که وضعیت هوای نورآباد چطور است. سردی هوا به گونه ای است که خیلی از خانواده ها از یک ماه پیش بخاری روشن کرده اند.

یکی از مناطق سردسیر کشور نورآباد است، امّا در خصوص قیمت گاز این منطقه کوتاهی شده و ان شاء الله مسئولین شهرستان و شخص نماینده به این مسئله توجه کنند و تعرفه ها و اقلیم بر اساس شرایط شهرستان محاسبه بشود.

 1. نویسنده دیدگاه: شهاب
  آبان ۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۴۱

  باسلام وعرض تبریک عید غدیر خم به اامام جمعه محترم و دلسوز شهرستان که از اولاد ان امام همام هستندو به همه کاربران وشیعیان راستین امام علی. از از بابت بیان مشکلات مردم دلفان و تشکر و قدردانی که از مدیران جهادی داشتید سپاسگزار هستیم. وهمچنین انتقاد ی که از گفته های نماینده سلسه و دلفان اقای سوری داشتید متشکرم. کاش از ایشان دعوت کنید که بعنوان سخنران پیش از خطبه ها به ارائه عملکرد خود در مجلس و در سطح ملی استانی و حوزه انتخابیه و بخصوص دلفان که ادعای خواهرزاد ه گی این دیار رو داشتند گزارشی به دائی های محرومش ارائه فرمایند.باز از صراحت و دلسوزی سید بزرگوار نهایت تشکر رو دارم که دغدغه دیار ولایت مدار و مهرورز رو دارند

 2. نویسنده دیدگاه: عبدالله
  آبان ۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۰

  خدا کنه این یکی که خیلی کم سن وساله کارنامش مثل قبلی ها نشه که هرچه نماز بخونیم بیخود بشه حداقل این پاک دربیاد البته شیطان همیشه در کمینه وماهیت افراد را مشخص خواهد کرد.امام جمعه فقط آقایان مرحوم جعفری ومطهری و……

 3. نویسنده دیدگاه: ف-س
  آبان ۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۴۷

  براستی آیا مخاطبان محترم خصوصا نمازگزاران عزیز هیچ فکر کرده اند ودرپیش وجدانشان گواهی به حق داده اند که اکثر مساجد وادارات وبیمارستان وورزشگاهها خصوصا مصلای بزرگ شهرتوسط مردم محترم نورعلی که به اصطلاح مغرضین از خدا بی خبر علی الهی هستند وقف وتعلق گرفته اند؟؟؟!!!!.حال جای بسی تاسف است که حتی این مردم به خاطر نشنیدن طعنه وسب وسرزنش ها از حق الله هم محروم شده اند وآنوقت جناب …ممکن است که بگوید این جماعت به مسجد نمی آیند ودرنمازجمعه شرکت نمی کنند!!!!!!!!!!در پاسخ باید گفت مگر شما امنیت شرکت ما در این محافل را باغلاف کردن تیغ ونیش زبانتان تامین می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟ البته انشاءالله با ظهور حضرت حجت ارواحنا له الفداه نقاب از چهره ها برداشته می شود وماهیت واقعی افراد معلوم خواهد شد.انشاءالله و…………………

  • نویسنده دیدگاه: قربان
   آبان ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۰۲

   سلام ف س این چند تیکه زمینم میخواستید ندید پول شام شب نداشتین الان ارزش زمین هاتون میلیارد شده اگه من شهردار بودم مطابق قانون رایج دنیا بهتون می فهموندم چقد دیگه باید زمین بدین که ندادین

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آبان ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۵۸

   اگه زمین واسه مسجد دادید مطمئن باشید ملکتان ابادشده میلیاردر شدید
   وگرنه اگه شهر اینجانبود این محل الان جای…..بود

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۷:۵۶

  با سلام به همه اهالی با صفای دلفانی ( مردمی که همیشه حقشان ضایع شد )
  مدتیه غایب بودم
  جا داره انتخاب این شورا های خیلی خیلی خیلی کارآمد رو به همتون تبریک بگم !!!!!!!!!!!!!!! ( البته بعید میدونم به کارآمدی شورای قبلی و نماینده فعلی و نماینده های قبلی باشن !!!!!!!!!!!!!!! )
  بگذریم …
  راستی ارگان هایی که باید این آقای شهردار رو تایید کنن کدوم ها هستن . واقعا اگه ایشون تایید شه باید از این شهر رفت ( خداوکیل جدی میگم )
  یه کم به خوتون بیاید .
  یه کم در مورد این آقا از مردم روستا ها بپرسید .
  چه وضعیه !!!!!!!!!!!!!!!

 5. نویسنده دیدگاه: سیاوش
  آبان ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۴۱

  اقای ف س چرا شما اینجوری فکر میکنید منظور حاج اقا مرادی مردم نورعلی نبوده چرا گه سادات مشعشعی چواری هستند سادات نوربخش از طایفه میربگ و هم ولایتی سرهنگ مرادی هستند وتعدادی هم مربوط به روستای سیدعلی چواری هستند والبته بسیار محترم و مردمی و محل حل وفصل مشکلات مردم هستند سادات والیزاده و نوربخش ومشعشعی وشگری اهل سنجابی هستند درثانی روستاهی کوسه و شهن اباد و چندین روستای اطراشان میربگ اند سراور ودرصدی از خوانین میربگ هم رو هم اضافه کنید والبته گلام بحری چواری. بعدش خدمات مردم نورعلی فقط اهدای زمین نبوده همین روستای محمداباد6شهید بزرگوار به نام رضا زمانی وهمچنین شهید حیدری و احمد نوری زرعلی نوری جهان مرادی رستمی وچند جانباز ومدیریت سرهنگ خزایی و نظری گه نورعلی هستند وارادت خاندان رحمتی رحمانی امیدی نوریان کرمی به اسلام وجمهوری اسلامی و امام و رهبری بر کسی پوشیده نیست شما یا نادان هستید یا مغرض وفتنه گر. مسجد جدید که توسط خاندان کرمی احداث شده است و مسجد امام خمینی رضوان الله علیه رو اضافه بفرمائید سری هم به مسجد جامع بزنید حضور خاندان رضایی و مرادزاده رو میبنی و……

 6. نویسنده دیدگاه: ف-س
  آبان ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۲۰

  جناب سیاوش خیلی اراجیف ومغلطه کاشتی شما نادان ومغفولی که حتی بلد نیستی جملات را خوب کنار هم بچینی،ضمنا بحث من فقط رو یک نکته بود وآن هم امنیت شهروندی جماعت اهل حق منطقه که تریبونهای مختلف خصوصا نماز جمعه ومتکلمان آن هر ازگاهی اولین حق شهروندی این جماعت مظلوم را به سخره می گیرندوهرکسی بنا به سلیقه واغراض شخصی خود هجوم به عقاید وآداب ورسوم دیرینه ی این جماعت محترم را نُقل خطابه ی خود قرار می دهد.وگرنه چنانچه بخواهیم کارنامه ی درخشان این مردم مظلوم ووفادار به نظام ورهبری را ورق بزنیم ومورد احصاء قرار دهیم از چند جمله ی ناقص والکن شما بسیار بسیار فراتر خواهد رفت…………….

 7. نویسنده دیدگاه: ا-ح
  آبان ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۷:۳۴

  باسلام به مسئول محترم وبلاگ خسته نباشید .در خصوص جواب به آقایان عبداله وسیاوش وف-س باید عرض کنم که اولا الحمدالله که بالاخره برای امام جمعه شهرمان فردی بومی وسید ی محترم انتخاب گردید.ثانیاانتظار می رود با توجه به شناختی که ایشان ازکل منطقه دارند هیچ گاه اجازه ندهند از تریبون نمازجمعه علیه جماعت خاصی اهانت ویا حرفی زده شود!!ودر واقع با توجه به موقعیت منطقه به اصطلاح فراجناحی عمل کند درواقع سیره وروش ائمه براساس مستندات محکم ،بیان شود .بدیهیست هیچ کس از فرمایشات معصومین ناراحت ومکدر نخواهد شد البته از حرفهای کنایه آمیز به جد پرهیز شود.ثالثاجماعت محترم اهل حق منطقه هم با حرف حدیث افراد مغرض وتفرقه افکن حساس واحساسی نشوند.ازطرفی به قول آقای سیاوش عملکرد درخشانی از مردم اهل حق منطقه در تمامی صحنه های حضور به ثبت رسیده است.وبا وجود تمام ناملایمات وسلیقه نگری ها از سوی افراد خوش مغز وکوته نظرهمواره این قشر وفا داری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی وولایت ورهبری معظم حفظ نموده اند.رابعا دراین موقعیت که کشور به جد نیازمند وحدت وانسجام ملیست وظیفه روحانیت محترم خصوصا امام جمعه بزرگوار که جوان وخوش فکر هم هستند درراستای منویات مقام معظم رهبری از اظهارات تفرقه انگیز خودداری فرماید وخصوصا اجازه ندهند هر کسی بدون اطلاع وصرفا ازروی غرض از این تریبون مقدس با حمله به عادات ورسوم مردم موجبات دلسردی اقشارجامعه را فراهم نمایند

  • نویسنده دیدگاه: خوب
   آبان ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۱۵

   جناب اقایان منظور امام جمعه طایفه وشخص خاصی نیست
   منظورکسی است که اهل نماز نیست چرا کورکورانه قضاوت میکنید وبه سمت خودتان میکشید وبه خودتان شک دارید

 8. نویسنده دیدگاه: ب-ح
  آبان ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۳۲

  البته دوستان همه خوب می دانیم که افراد کاهل نماز متاسفانه در بین ماها از هر قشر وطایفه وقبیله ای کم نیستند.همانهایی که خیلی ادعا یشان می آید نسبت به این فریضه ی مهم الهی لاقید وبی تفاوتند .واین آفت عظیم دامن گیر خیلی از ماهاست لذا در میان جماعت اهل حق نیز بدلیل حساسیت واز طرفی اقلیت جمعیت آنها این موضوع بیشتر ازسوی ناظران جلوه می نماید.والبته این آفت عظیم بیشتر دامنگیر متظاهران در دین است.ضمنا این آفت وکاهلی غیر از انکار نماز است که این نعوذ بالله انکار نماز از آفت گذشته ومبدل به یک درد بی درمان شده که فقط در آیین کافران متصور است.حال جماعت اهل حق نه تنها بر اساس بیانیه های مکرر جناب سید نظام الدین مشعشعی مقید کامل به ادای فرائض دینی با حساسیت ودقت وحضور قلب است بلکه معتقدند که انجام این فرائض بایستی صرفا به جهت عبودیت محض الهی باشد نه اینکه توقع وهدف وانتظار دیگری بر آن مترتب باشد.البته در هر قشر وجامعه ای افرادی متعصب ونادان وجود دارد که جماعت اهل حق نیز از آن مستثنا نمی باشد.در ضمن چنانچه لازم باشد ومسئو لیت محترم سایت سلام دلفان موید موضوع باشند بیا نیه های مربوط به انجام فریض وواجبات دین مبین اسلام که از سوی آقای سید نظام الدین مشعشعی برای مریدان ویاران اهل حق در سالهای پیش صادر وارسال شده است در ادامه خواهد آمد.انشاء الله

 9. نویسنده دیدگاه: ب-ح
  آبان ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۵۹

  فراز ی از بیانیه جناب آقای سید نظام الدین مشعشعی در سال 1360هجری شمسی:«لازم است بعرض عموم یاران ومحبان کتاب خدا وعترت پاک پیامبر(ص)کرام وخاندان امامان برحق وعظام که وابسته ومنسوب به سلسله اهل حق آتش بیگی هستند برسانم،همواره در گذشته وحال سیره این سلسله تعظیم واحترام به شعائرواحکام مقدس اسلام وشریعت محمدی صلی الله علیه وآله وطریقت وحقیقت مرتضوی علیه السلام بوده وهست لذا چنانچه کسانی بنام این سلسله مرتکب گفتار ورفتار خارج از حدود ومقررات مذهب حقه امامیه شوند مطلقآبیزاری خاندان را از آنان اعلام میدارم .مسلمآاین چنین کسان از فیض رحمت وبرکات ذات حق تعالی وولی عصر وزمان او حضرت حجت الله الاعظم ارواحنا فداه در دنیا وآخرت مأیوس ومحروم خواهند بود»در متن این بیانیه که مربوط به حدود30سال پیش است تذکر اکید وقائل وعامل بودن جماعت اهل حق در سراسر کشور به انجام فرائض دینی گوشزد واهتمام به آن مؤکدآ یادآوری شده است .لذا همواره افرادی جاهل ومتعصب از حدودات واوامرخروج وعدول نموده اند که در متن بیانیه مورد انزجار ونفرت این خاندان معظم واقع شده اند.

 10. نویسنده دیدگاه: ب-ح
  آبان ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۲۹

  در بیانیه ای مهم دیگری در همان سال 1360/6/29یعنی حدود 32سال پیش مجددآ تأکید شده وآمده است:«عزیزان من بدانید که دین نعمت است ولی به شرطی که درست فهمیده ودرک شود ودرست بکار بسته شود اگر دین بد فهمیده شودبسیار خطرناک است زیرا عمده انشعابها واختلافاتی که در ادیان الهی بوجود آمده بواسطه بد فهمیدن دین بوده است چه بسا کج فکری وبدفهمیدن موجب خطرها وضررهایی بزرگ وجبران ناپذیر گردد. خوارج را فقط بد فهمیدن بوجود آورد.لجاجت ها وخود خواهی ها وجاه طلبی ها نگذاشت که تسلیم حق وحقیت شوند. این جاه طلبی در اعماق جانشان نفوذ کرده بود ومانع میشد در برابر کسی که درست فهمیده تسلیم شوند. در میان خوارج حافظان قرآن هم بودند وبعلوم دینی هم عالم بودند ولی در برابر مولا(ع)که به حق جوهر دین وقرآن ناطق بود ایستادند وموضع گرفتند.در عصر وزمانی که توجه به اسلام وعمق معارف عالی آن روز به روز بیشتر میشود ودر آینده هم بیشتر خواهد شد،ما جماعت اهل حق که به حق شیعیان مولا علی وحقا چکیده وجوهر اسلام راستین هستیم وپیروی از ولی حق حضرت علی بن ابیطالب(ع)را که خداوند یگانه ابلاغ ولایتش را بعنوان ختم وکمال وتمامت امر رسالت به پیامبر کرام وعظیم الشأن خود دستور فرمود شعار وافتخار خود قرار داده ایم،باید آگاه شویم وبدانیم که بعضی تحریف ها وتفسیر وتأویل ها مارا از مقام واقعی خود دور میکند ومقبولیت و وجاهت اسلامی ما را خدشه دار می نماید.آنگاه نه تنها نخواهیم توانست بعنوان شیعه راستین مرتضی علی(ع)رسالت بزرگ خودرا در جامعه اسلامی انجام بدهیم بلکه سد راه شناخت واقعی مولا علی(ع) وولایت مطلقه او وفرزندانش خواهیم شد.آنوقت وای بر ما که در روز بازخواست الهی جوابی نخواهیم داشت.پیشوایان واجداد ما از قرون گذشته خیلی دور با فدا کاری وجان نثاری در طریق عشق به علی (ع) وخاندان او بیشترین خدمت را به پا گرفتند ونُضج مذهب شیعه کرده اند خصوصآ در سرزمین پاک ومقدس وعزیز ایران که کانون گرم وتفته ی محبت ولایت بوده وهست چرا باید با یک چنین سابقه زیبا ودرخشان ومایه گرفته از مهرورزی به آستان مرتضی علی(ع)وامامان بر حق درمقابل با کاهلی وقصور نسبت به بعضی از واجبات وشعائر مذهب،ما جماعت اهل حق فاصله ای بین خود وسایر برادران شیعه ایجاد واز مقبولیت ووجاهت خود در نظر خلق خدا واز درجه رفیع اسلامیت خود بکاهیم وخدای نخواسته مانعی بنظر وتصور بیائیم در جهت اتحاد کامل امت مسلمان.قرآن دین اسلام را سبب وحدت افراد و مابه الاجتماع بشر قرار داده است. مابه الاجتماعی که پس ازجمع شدن تفرقه ندارد.چنانچه اگر همه به ریسمان محکم الهی متمسک شویم وبه ولایت مطلقه ومستدام او ملحق گردیم ویگانگی پیدا کنیم هرگز جدایی وتفرقه نخواهیم داشت. جان شیران وسگان از هم جداست متحد جانهای مردان خداست.همه چیزهایی که مارا از تفرقه باز میدارد وبه ما اتحاد ویگانگی ویکرنگی می بخشد باید نصب العین خود قرار دهیم .آنچه را پیامبر خدا بما آموخته باید اخذ کنیم واز آنچه نهی کرده باید احتراز نماییم.فرموده برای شما دو مرکز ثقل میگذارم کتاب خدا وعترت من،هرکس به آنها متمسک شود هرگز گمراه نگردد وآندو ازهم جدا نشوند تا روز قیامت وهیچ تر وخشکی نیست که بشر نیازمند آن باشد ودر برنامه قرآن ذکر نشده باشد.وهیچ راه تاریک وباریکی نیست که در سیره وروش امامان که والیان معنوی وبرحق هستند روشن ومشخص نگردیده باشد.عترت وخاندان پیامبر میزان ونشانه ها هستندبرای تشخیص راه حقیقت.آنها که در خطر غلواند ویا از غافله دین ومذهب عقبند باید به آنها وروش آنها مراجعه کنند.همه باید به آنها اقتدا کنندواز آنان پیروی نمایندتا از افراط وتفریط وغلو وتقصیر محفوظ بمانند.حساب تربیت یافتگان مکتب علی(ع)حسابی جدا از سایر حساب ها دارد.ماحق نداریم درراه اغراض شخصی وجاه طلبی های خود تا آنجا بتازیم که جماعتی را بمرحله ی سقوط بکشانیم.بنده ضمن مطالعات وبررسی های تاریخی باین نتیجه رسیده ام که پایه گذاران وپیشوایان مکاتب ومسالک عرفانی شیعه جزخدمت به تشیع وجز نشر وتبلیغ اصل ولایت وجز مقاومت در مقابل دشمنان آل علی(ع)هیچ مقصودی نداشته اند.منتها درطول تاریخ انحرافاتی حاصل شده.چه توسط عده ای از پیروان متعصب وبی اطلاع وبعضآهم توسط اشخاص جاه طلب ومقام دوست مثل بعضی مطالب وحرف هایی که حالا هم هست ومیشنویم:بنده سالها قبل به یاران ودوستان عزیز خودم یادآوری کردم بت سازی را باب نکنید تعظیم وتکریم مخلوق حرام است وتحسین وتمجید بیجا وبی مورد تزویر وریاست.واین را بدانید:هرکه را مردم سجودی میکنند زهرها در جان او می آکنند.بنده ودیگران وهرکس که داعیه ی سیادت وریاست یارستان را داشته باشیم ارزش واحترام ما بستگی به هدایت وآگاه ساختن وخدمت گزاری صادقانه ای دارد که فقط محض رضای حق ونه میل وهوس دیگری انجام میدهیم ومنتی هم بر کسی نداریم وهمه بندگان کمترین حضرت حق عزّوجلّ هستیم ومحتاج دعای همدیگر ورحمت پروردگار»

 11. نویسنده دیدگاه: م-د
  آبان ۱۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۰۵

  باسلام به مسئول محترم وبلاگ خسته نباشید.لازم است در اینجا از امام جمعه محترم شهرمان سید بزرگوار آقای مرادی بسیار تشکر وقدر دانی بکنم که بحمد الله از سادات محترم منطقه خودمان میباشد ودر ایجاد اتحاد ویکپارچگی اقشار مختلف دلفان نهایت درایت وسعی خودرا بکار می بندد.بدون شک وجود عزیز ایشان در منطقه می تواند موجب هر چه به هم نزدیک تر شدن آحاد مردم دلفان باشد.حضور سادات روحانی همچون ایشان نقطه قوتی در منطقه است که می توانددر رفع شبهات وبدبینی وعدم اعتماد مردم منطقه مفید ومؤثرباشد.وزمینه های اتحاد ویکپارچگی آحاد شهروندان از هر قشر وطایفه ای را فراهم سازد که این امر دقیقادرراستای فرامین مقام عظمای ولایت است.

 12. نویسنده دیدگاه: یحیی عزیزی
  آبان ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۳۳

  با سلام خدمت امام جمعه محترم. خواستم یک مطلب خدمت شما عرض کنم هرشخصی که از علی و اولاد علی صبحت کند مگر میشود اهل نماز نباشد

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار