سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15822
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بازخوانی «صداقت آمریکایی» با عکس‌های «اشلی گیلبرتسون»+عکس
Print This Post

خبرگزاری تسنیم: هنگامی که ارسطو انسان را به «حیوان ناطق» تعریف کرد هرگز تصور نمی‌کرد منطق انسانی در طول تاریخ تا این حد فروکاستگی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «اشلی گیلبرتسون» (Ashley Gilbertson) عکاس استرالیایی در زمان حمله نظامی آمریکا به عراق 35 سال داشت و توانست این جنگ را از قاب دوربینش روایت کند. عکس‌های او از جنگ آمریکا در عراق تحسین منتقدان را برانگیخت و او را صاحب چند جایزه ارزنده‌ کرد. او از اعضای آژانس عکس «سون» است و در حال حاضر با همسر و یگانه فرزندش زندگی می‌کند.

اشلی گیلبرتسون برای عکس‌هایی که در سال 2004 از فلوجه عراق گرفته، مدال معتبر طلایی «رابرت کاپا» را دریافت کرد. او پس از جنگ آمریکا در عراق گزارشی از این جنگ را همراه با عکس‌هایش در کتاب «Whiskey Tango Foxtrot» انتشار داد که در سال 2007 به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سایت آمازون تبدیل شد. او در حال حاضر مشغول تهیه و انتشار کتاب دیگری درباره جنگ آمریکا در عراق است، اگرچه پس از تولد تنها فرزندش تصمیم گرفته عکاسی جنگ را کنار بگذارد و دیگر عکس جنگ نگیرد.

عکس‌های او و دیگر عکاسان جهان که در هنگام حمله نظامی آمریکا به عراق در این کشور بودند از جمله آثار مستندی است که می‌تواند منطق و صداقت آمریکایی را نشان دهد. منطق و صداقتی که امروز درباره آن بحث‌های زیادی می‌شود. در زیر تعدای از عکس‌های اشلی گیلبرتسون در عراق را می‌بینید؛

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار