سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15838
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » وقتی “صداقت آمریکایی” تبدیل به مساله امنیت ملی می شود!
Print This Post

در این ۳۵ سالی که از انقلاب اسلامی حضرت روح الله گذشته، کمتر ایده ی ناب و طرحی درخور این خروش مقدس دیده بودم.

به گزارش سلام دلفان، میثم محمد حسنی در وبلاگ دوئل نوشت: اساسا بنی انقلاب کمتر از مسیر زبان هنر به انتقال مفهوم پرداخته اند. لکن در چند سال اخیر و بخصوص پس از جریان فتنه سال ۸۸، شاهد رویش نسلی هنرفهم و هنرمند در عرصه ی پرمخاطره ی گفتمان انقلاب اسلامی گشته ایم. چه در زمینه هنرهای تجسمی و چه موسیقی و الخ. و این رویش آن قدر به چشم آمده که خیلی ها سعی بر خاموش کردن و متوقف کردن آن گماردند! گذشت تا به این روزها. مجموعه طرح های صداقت آمریکایی را در خیابان های تهران و صفحات مجازی شاهد بودیم. مجموعه ای نفیس و خلاقانه که همانطور که از عنوانش پیداست صداقت آمریکایی ها را به چالش کشیده بود. با خودم گفتم حکما از طراحان و مجریان این حرکت ارزشمند و هوشمندانه که ضمن نشان دادن صداقت و روراستی تیم ایرانی مذاکره کننده، توانسته بود صداقت آمریکایی ها را به چالش بکشد، تقدیر خواهد شد و نیز منتج به تکثیر این طرح ها در ارگان ها و راهیپیمایی ها و الخ. اما زهی خیال باطل! سایتی به نام تابناک گزارشی پلیسی در خصوص طرح های فوق الذکر منتشر کرد و از پی آن رادیو فردا و من تویی ها در فیس بوک و خلاصه آنچنان هجمه ای از سوی ضد انقلاب که بیا و ببین. در دلم خوشحال از اینکه به قول امام وقتی صدای ضد انقلاب درآمد باید به درستی کار یقین کرد، و مشتاق به دیدن واکنش های انقلابی مسئولین و دست اندرکاران و سایت های ارزشی در حمایت از این طرح و اینگونه طرح ها.

اما توگویی در خواب دیده بودم پنبه دانه! نه تنها حمایتی نشد! که از بزرگ تا کوچک، همه کنار کشیدند و کار به جایی رسید که بعضی این طرح ها را مساله امنیت ملی خواندند و بعضی دیگر افراطی گری و عده ای هم … و من متحیر مانده و بهت زده در میان سکانسهای آژانس شیشه ای و عباس و مساله امنیت ملی و افراطی ها و حاج کاظم ها و ناجایی ها و امنیتی ها و نیشخند روزنامه های زنجیره ای و رسانه های قلدر و همه و همه، فقط به یک چیز فکر می کردم … آقا … همین و بس!
القصه! اگرچه در تولید این مجموعه نقشی ایفا نکرده ام، لکن با توجه به اثربخشی این حرکت در به چالش کشیدن صداقت آمریکایی و آمریکایی صفت در خارج و داخل، و نیز هجمه ی ناجوانمردانه بعضی به این مجموعه ارزشمند، بر خود وظیفه دیدم دست یکایک طراحان و مجریان این مجموعه فاخر و انقلابی را ببوسم و عرض کنم : برادران مظلوم و مجاهدم! سال هاست که با برچسب افراطی گری و تندروی خواسته اند از فرزندان خمینی و خامنه ای، عده ای مسلمان منفعل که فقط نماز می خوانند و روزه می گیرند و کاری به سیاست ندارند، بسازند. لکن زهی خیال خام که ما و شما دست از آرمان های مقدس قیام روح اللهی برداریم، به قول خورشید خونین رخ کربلای خیبر، همت بزرگ : حاشا که بسیجی میدان را خالی کند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار