سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15852
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » فرق مداح سیاسی با مداح “سیاسی کار”
Print This Post

«سیاسی بودن» با «سیاسی کار شدن» متفاوت است.یک مداح باید سیاست را بفهمد اما سیاست کلی که تبیین می‌کند بایددر راستای حفظ اصل نظام، اهداف بنیان‌گذاران انقلاب در راس آن امام ومقام معظم رهبری باشد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از شبستان؛ در آستانه ماه محرم الحرام و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حاج مرتضی طاهری، از مداحان پیشکسوت اهل بیت عصمت و طهارت پیش از ظهر امروز در خبرگزاری شبستان حاضر شد و ضمن بازدید از بخش های مختلف خبرگزاری با مسئولان و خبرنگاران خبرگزاری شبستان گفتگویی صمیمانه داشت.

طاهری در بخشی از سخنان خود در رابطه با موضوع ورود مداحان به مسایل سیاسی گفت: همه مردم ایران سیاسی هستند و سیاست‌ را نیز خوب می‌فهمند لذا در برهه‌های مختلف، تصمیمات سیاسی مهم و تاثیرگذاری نیز می‌گیرند. اما «سیاسی بودن» با «سیاسی کار شدن» متفاوت است. یک مداح هم که خط‌دهی معنوی برای مردم دارد باید سیاست را بفهمد اما سیاست کلی که یک مداح تبیین می‌کند می‌بایست در راستای حفظ اصل کیان نظام، اهداف بنیان‌گذاران انقلاب اسلامی و در رأس آنها حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و ترویج ولایت باشد.

وی افزود: وقتی ما مردم را نسبت به ولایت ترغیب کرده و به این جهت سوق می‌دهیم، چشم مردم به ولایت خواهد بود و بر اساس رهنمودهای ولایت عمل می کنند. همچنان که در انتخابات اخیر شاهد بودیم که مردم تنها به عشق رهبر و با هدف جامه عمل پوشاندن و تحقق منویات ایشان مبنی بر خلق حماسه سیاسی در صحنه حاضر شدند. بنابراین ما نیز باید پرچم ولایت را روز به روز بالا ببریم.

این مداح پیشکسوت اهل بیت عصمت و طهارت خاطرنشان کرد: جایگاه ولایت در عین سیاسی‌بودن در میان مردم ما یک جایگاه اعتقادی است که باید در هر منبر و هر مجلسی نسبت به تقویت و تبلیغ آن اهتمام داشت. و در برخورد و مواجهه با افرادی که احیانا سوال، اشکال یا شبهه ای در این رابطه دارند باید کاملا منطقی و با استدلال پاسخ گفت. مردم از یک مداح توقع تقدس، معنویت و حتی زهد دارند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار