سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15860
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دُرفشانی زیباکلام درباره مراسم 13 آبان
Print This Post

صادق زیباکلام در نامه اعجاب آور به رییس‌جمهور نوشت: رسما اعلام بفرمایید که اعضای دولت فخیمه در هیچ مراسمی به‌مناسبت ۱۳ آبان شرکت نخواهند کرد. به‌علاوه اعلام شود که هرگونه توهین به پرچم و شوونات ملی کشورها و ملت‌های دیگر از نظر آن دولت در همه جا محکوم است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از جهان، صادق زیباکلام در سومین نامه سرگشاده خود خطاب به رییس‌جمهور در سخنانی عجیب آورده است: «سخنی به گزاف نرفته اگر گفته شود که عمده تحرکات دولت جنابعالی ظرف یکصد روز گذشته در جهت آشتی با دنیا و تنش‌زدایی با غرب و بالاخص با آمریکا بوده. انتظار آن می‌رفت که دست‌کم امسال مراسم ۱۳ آبان برگزار نمی‌شد. اما برعکس، برخی بدون کمترین عنایتی به مصالح و منافع ملی، سودای آن دارند تا امسال به‌زعم خودشان سنگ‌تمام بگذارند و با آتش‌زدن پرچم‌های بزرگ‌تر و متعدد‌تر آمریکا تا آنجا که میسور است دشمنی و توهین به آمریکا را بیشتر از سال‌های گذشته هم به نمایش بگذارند.»

وی که به اتخاذ مواضع سینوسی معروف است، در نامه اش افزود: «از آنجا که این رفتار مغایر با سیاست‌های آشتی‌جویانه آن دولت است و از آنجا که کسر قابل‌توجهی از هم‌میهنانمان با این حرکات همراه نیستند اما مجالی و امکانی برای ابراز و نشان‌دادن مخالفتشان ندارند، جنابعالی هم به‌واسطه پاسداری از منافع ملی کشور و هم ادای احترام به همه ایرانیانی که با این رفتارها مخالف هستند، رسما اعلام بفرمایید که اعضای دولت فخیمه در هیچ مراسمی به‌مناسبت ۱۳ آبان شرکت نخواهند کرد. به‌علاوه اعلام شود که هرگونه توهین به پرچم و شوونات ملی کشورها و ملت‌های دیگر از نظر آن دولت در همه جا محکوم است.»

گرچه سخنان سیاسیونی مانند زیباکلام را نباید چندان جدی گرفت اما این پیشنهاد شگفت آور در حالی مطرح شده است که اخیرا برخی نزدیکان دولت خواستار جمع آوری پوسترهای “صداقت آمریکایی” از سطح شهر تهران شده اند؛ پوسترهایی که دورویی و تناقض دولت آمریکا را نمایش می داد.

به نظر می رسد بخشی از انقلابیون پشیمان در حال زمینه سازی برای به آغوش کشیدن آمریکا هستند بدون اینکه حتی به صداقت این کشور اندکی اطمینان داشته باشند؛ موضوعی که امام راحل و رهبر انقلاب بارها درباره خطرات آن هشدار داده اند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار