سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15956
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دیپلمات انگلیسی: کنار اسرائیل هستیم
Print This Post
به گزارش سلام دلفان، روزنامه کیهان در ستون ویژه های خود نوشت: نشنال اینترست: نفع اسرائیل در سازش ایران و آمریکاست یک مجله آمریکایی معتقد است اگر میان آمریکا و ایران سازش ...

به گزارش سلام دلفان، روزنامه کیهان در ستون ویژه های خود نوشت:

نشنال اینترست: نفع اسرائیل در سازش ایران و آمریکاست

یک مجله آمریکایی معتقد است اگر میان آمریکا و ایران سازش صورت گیرد به نفع اسرائیل خواهد بود.مجله نشنال اینترست در این زمینه نوشت: آشتی دوباره تهران و واشنگتن نه تنها به نفع آمریکا و غرب بلکه به نفع اسرائیل خواهد بود.این نشریه در توضیح ادعای خود می‌افزاید: نتانیاهو مشکوک است. بی‌تردید ایران متخاصم اما غیرهسته‌ای بیش از ایران هسته‌ای و متخاصم به نفع اسرائیل و غرب است. اما وجود ایرانی مصلحت‌گرا اما غیرهسته‌ای بیشتر از دو گزینه قبلی به نفع اسرائیل خواهد بود.ایران مصلحت‌گرا که با غرب رابطه دارد، حتی در صورتی که روابطی دوستانه و نزدیک با اسرائیل نداشته باشد همچون بسیاری از دولت‌های عربی با اسرائیل کنار خواهد آمد و حتی اگر روابطش با اسرائيل کاملا دوستانه نباشد، دشمنی هم نخواهد کرد.

نشنال اینترست خاطرنشان کرد: ایران هسته‌ای اما مصلحت‌گرا حتی ممکن است شرایط بهتری برای اسرائیل و آمریکا نسبت به ایران غیرهسته‌ای اما متخاصم به وجود آورد زیرا با برقراری ارتباط بین ایران و غرب، به لحاظ منطقی این کشور خواه به سلاح هسته‌ای مجهز باشد یا نباشد، تمایلی به تهدید اسرائیل نخواهد داشت.تحلیل‌گر این نشریه همچنین نوشته است:‌آشتی آمریکا و ایران به نفع آمریکا و غرب و حتی اسرائیل است هرچند که نتانیاهو این موضوع را درک کند.به کارگیری واژه «مصلحت» از سوی رسانه آمریکایی اشاره به جریان غربگرایی دارد که به نام مصلحت قائل به عقب‌گرد از انقلاب هستند و مدعی‌اند «ما سر جنگ با اسرائیل نداریم». این جریان در فتنه 88 کاملا دست خود را رو کرد و با تمجیدهای بلند بالا از سوی سران رژیم صهیونیستی – پرز و نتانیاهو – مواجه شد.

74 درصد مردم آمریکابه دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بی‌اعتماد شده‌اند

74 درصد مردم آمریکا معتقد نیستند که دو حزب عمده این کشور نمایندگان مناسبی برای مردم و حل مشکلات آنها هستند.بر اساس نظرسنجی جدید مرکز گالوپ، بیشتر مردم آمریکا می‌گویند این کشور به یک حزب سوم بزرگ نیاز دارد زیرا دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه نماینده خوبی برای مردم نیستند.به گزارش پرس‌تی‌وی، این نظرسنجی نشان می‌دهد، 60 درصد آمریکایی‌ها از نحوه حکومت و کشورداری دو حزب اصلی در این کشور ناراضی هستند؛ این بالاترین میزان نارضایتی مردم از احزاب اصلی آمریکا در تاریخ نظرسنجی‌های مرکز گالوپ است.تنها 26 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعتقاد دارند که دو حزب اصلی در آمریکا نمایندگان مناسبی برای مردم هستند که این پایین‌ترین میزان در نظرسنجی‌های گالوپ است.

گالوپ می‌گوید: از زمان تعطیلی دولت در آغاز ماه جاری میلادی، اقبال عمومی به هر دو حزب عمده در آمریکا کاهش پیدا کرده است و «اکثر مردم آمریکا برای حل این مسئله تشکیل یک حزب سوم را ترجیح می‌دهند.»52 درصد از حامیان حزب جمهوری‌خواه و 49 درصد از حامیان حزب دموکرات می‌گویند که به یک حزب سوم نیاز است. در واقع، این اولین بار است که اکثریت حامیان یکی از احزاب جمهوری‌خواه یا دموکرات گفته‌اند که آمریکا به یک حزب سوم بزرگ احتیاج دارد.از سوی دیگر، 71 درصد افراد مستقل- کسانی که حامی هیچ یک از احزاب اصلی آمریکا محسوب نمی‌شوند- همواره گفته‌اند که این کشور نیاز به حزب سوم دارد.تعطیلی فعلی دولت آمریکا اول اکتبر (9مهر) آغاز شد؛ علت این تعطیلی عدم توافق اعضای کنگره آمریکا بر سر قانونی جهت تامین سرمایه عملیات دولت فدرال بود

دست برتر ایران در سوریه آمریکا را مجبور به واگذاری امتیاز می‌کند

ایران در تحولات سوریه دست برتر را دارد و آمریکا مجبور است در آستانه کنفرانس ژنو 2 این موقعیت برتر را به رسمیت بشناسد.رادیو آمریکایی «فردا» که به سازمان سیا تعلق دارد با اشاره به شرط‌گذاری‌های آمریکا و برخی محافل غربی برای حضور ایران در نشست ژنو 2 (مربوط به سوریه) تاکید کرد: ایران در خصوص تحولات سوریه نسبت به گذشته دست برتر را پیدا کرده و آمریکایی‌ها مجبورند به ایران امتیاز بدهند.رادیو فردا به این سخنان دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد که «ایران شیفته شرکت در کنفرانس ژنو 2 نیست و تنها زمانی در آن شرکت می‌کند که مبنای کار راه‌حلی دیپلماتیک مبتنی بر رای مردم سوریه باشد.»

رادیو فردا گفت: جمهوری اسلامی از مدتها قبل درصدد این بوده که خود را به عنوان یک بازیگر اصلی در خاورمیانه جا انداخته و کشورهای غربی را مجبور کند که در معادلات خاورمیانه، نقش ایران را به رسمیت بشناسند. در مقابل آمریکا چون معتقد بوده که نقش ایران نقشی منفی در پرونده‌های خاورمیانه بوده به همین دلیل با حضور ایران در مذاکرات مربوط به سوریه یا دیگر نقاط خاورمیانه مخالفت می‌کرده است اما اکنون ایران دست بالا‌تر را دارد و آمریکایی‌ها مجبور هستند به نوعی به ایران امتیاز داده و حضور این کشور در کنفرانس‌هایی مثل ژنو 2 را به رسمیت بشناسند.تحلیگران رادیو فردا افزود: وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران هم دو هفته پیش اعلام کرده بود که شرط آمریکا را برای حضور در نشست ژنو 2 نمی‌پذیرد.

دیپلمات انگلیسی: کنار اسرائیل هستیم

تحریم‌های ضد ایرانی نتیجه مدیریت ماست دولت انگلیس به صهیونیست‌ها اطمینان داد هرگز به یک توافق بد با ایران در مذاکرات هسته‌ای رضایت نخواهد داد و پای اسرائیل می‌ایستد.متیوگولد سفیر انگلیس در تل‌آویو که در یک کنفرانس در بیت‌المقدس سخن می‌گفت، مدعی شد: ایران فقط مشکل اسرائیل نیست بلکه آرزوها و برنامه هسته‌ای این کشور و حمایتش از تروریسم، تهدیدی برای منطقه و جهان است.
وی بی‌آنکه متعرض تسلیحات اتمی رژیم اشغالگر قدس شود، گفت: ما به صراحت گفته‌ایم که یک ایران هسته‌ای باعث شروع مسابقه هسته‌ای در منطقه می‌شود و نه تنها اسرائیل بلکه جهان را تهدید می‌کند. به همین دلیل ما یکی از قوی‌ترین تحریم‌های مالی را علیه ایران در جهان مدیریت کردیم و به همین دلیل هم ما ارزش زیادی را برای همکاری‌های خود با اسرائیل در مقابله با برنامه هسته‌ای ‌ایران قائل شده‌ایم.

وی اظهار داشت: ما این موضوع را روشن کرده‌ایم که ضمن استقبال از لحن مثبت رئیس جمهوری ایران، با چشمانی باز خواستار اقدامات واقعی و عملی ایران در مورد برنامه هسته‌ای‌اش هستیم. روحانی باید بداند که اراده ما در ممانعت از دسترسی ایران به برنامه تسلیحات هسته‌ای، قوی‌تر از هر زمان دیگری است.گولد خاطرنشان کرد: همگان باید بدانند که تعهد ما به امنیت اسرائیل غیرقابل نقض است.
وی در این سخنرانی که متن آن از سوی وزارت خارجه انگلیس منتشر شده، با بیان اینکه «ما چشمان خود را به روی تهدیدهای ایران نبسته‌ایم»، می‌گوید: ما و متحدان‌مان یکی از سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده‌ایم و علت تغییر لحن دولت ایران هم همین فشارهاست.

ما نگرانی‌های اسرائیل را درک می‌کنیم که مربوط به گردش سانتریفیوژها در ایران است. تا زمانی که سانتریفیوژها می‌چرخند، تا زمانی که امکان دسترسی کامل بازرسان به سایت‌های اتمی ایران وجود ندارد و تا زمانی که ایران به هر طریقی تعهدات خود را نقض می‌کند، ما به حفظ تحریم‌های سنگین اعمال شده، ادامه خواهیم داد. ما ساده لوح نیستیم و تجارب فراوانی درباره تعامل با رژیم ایران داریم و به همین دلیل با چشمانی باز وارد مذاکره می‌شویم. ما نه عجله خواهیم کرد و نه به ایران اجازه می‌دهیم با زمان بازی کند. ما با ایران توافق بد نیز انجام نخواهیم داد. ما اسرائیل را در قبال ایران تنها نمی‌گذاریم.

گفتنی است گولد 13 سال پیش سفیر انگلیس در تهران بوده و به گفته خودش تجربه زیادی در آن دوران مبنی بر آسیب‌پذیری اقتصاد ایران اندوخته است.اظهارات گستاخانه و نوکرمآبانه سفیر انگلیس در تل‌آویو نشان می‌دهد پذیرش مبادله کاردار غیرمقیم با دولت انگلیس، اقدامی شتابزده بوده و در خصلت‌های خباثت‌آمیز روباه پیر هیچ اثری نگذاشته است.شایان ذکر است اعضای هیئت مذاکره کننده انگلیسی در مذاکرات با ایران قبل یا بعد از هر دور مذاکره با ایران به هماهنگی با مقامات صهیونیستی می‌پردازند که نشست اخیر ژنو نیز از این قاعده مستثنی نبود.

نماینده ملت یا وکیل‌مدافع فتنه‌گران؟!

چند روزی بیشتر از اظهار نظر مجعول علی‌ مطهری درباره علت عدم معرفی توفیقی به‌عنوان وزیر علوم به مجلس نگذشته که وی در مصاحبه‌ای در مقام قضاوت نیز نشست و البته همزمان نقش وکیل‌مدافع فتنه‌گران را نیز بازی کرد.مطهری در مصاحبه با روزنامه قانون، بدون اطلاع کافی از کم و کیف ماجرای ادعایی دختر یکی از سران فتنه مدعی شده است؛ خانواده زندانیان سیاسی به اندازه کافی در رنج هستند، نباید رنج آن‌ها را مضاعف کنیم. حتی اگر جرم یک متهم به اثبات برسد کسی حق آزار رساندن به او چه رسد به خانواده‌اش را ندارد و تعرضی غیر از اعمال مجازات او جایز نیست.

باید از آقای مطهری پرسید کدام آزار و با کدام ادله؟!وی در ادامه در نقش مدیر بحران نیز ظاهر شده و محاکمه سران فتنه به همراه احمدی‌نژاد را راهکار قضیه عنوان می‌کند و می‌گوید در این صورت همه نتیجه را می‌پذیرند. البته جناب مطهری تغافل می‌کنند چرا که اساساً اگر سران‌ فتنه اهل قانون و پذیرش حق بودند امروز کارشان به اینجا نمی‌کشید و آن ظلم‌ها نیز به نظام و مردم بی‌گناه نمی‌شد.وی در پایان چشم خود را بر همه بی‌قانونی‌ها و مظالم فتنه‌گران بسته و قضیه را در حد تبلیغات و اتهامات وارده، تنزل می‌دهد و مدعی می‌شود؛ «من فکر می‌کنم آقایان به دنبال محاکمه علنی نیستند چرا که در آن صورت حقایق روشن خواهد شد و همگان متوجه می‌شوند که بسیاری از تبلیغات و اتهامات وارده به افراد در ۴ سال اخیر پایه و اساس درستی نداشته است و خود آن‌ها زیر سوال می‌روند. اما تنها راه ممکن همین محاکمه علنی است که باید برگزار شود.»البته ما نیز تنها در این مورد با جناب مطهری موافقیم که باید سران‌ فتنه محاکمه و جزای سنگین بی‌قانونی و ظلم خود را بپردازند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار