سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 16014
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عراقچی وارد وین شد
Print This Post

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان برای دیدار و گفت‌وگو با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی لحظاتی پیش وارد وین شد و قرار است رویکرد جدید ایران در مذاکره با آژانس را ارائه کند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان که صبح امروز (دوشنبه) به منظور دیدار و گفت‌وگو با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به اتریش سفر کرده، لحظاتی پیش وارد وین شد.

 قرار است عراقچی ساعت 13 به وقت محلی (15:30 به وقت تهران) به مدت یک ساعت در مقر آژانس با آمانو دیدار و گفت‌وگو کند.

 حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور اقتصادی و تخصصی بین‌المللی وزارت امور خارجه و رضا نجفی سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز در این دیدار حضور دارند.

 عراقچی محور گفت‌وگوهایش با آمانو را ادامه همکاری‌ها با آژانس و ارائه رویکرد جدید ایران در مذاکره با آژانس و حل و فصل ابهامات و سؤالات فیمابین ایران و آژانس برشمرد و عنوان کرد: در این گفت‌وگوها درباره آخرین وضعیت مذاکرات با ١+٥ نیز بحث و تبادل نظر خواهد شد.

 پس از این ملاقات، دوازدهمین دور مذاکرات فنی ایران و آژانس به مدت 2 روز به ریاست هرمان ناکارتس معاون مدیرکل آژانس در امور پادمان‌ها و رضا نجفی نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین برگزار خواهد شد. این مذاکرات ساعت 15 به وقت محلی (17:30 به وقت تهران) در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگزار می‌شود.

 یازدهمین دور مذاکرات ایران و آژانس پنجم مهر ماه در محل دفتر نمایندگی دائم ایران در آژانس برگزار شده بود.

 مذاکرات امروز ایران و آژانس دومین مذاکره بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم است. 10 دور مذاکره قبلی در دولت دهم برگزار شده بود.

 *مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 چهارشنبه و پنجشنبه در وین

 مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 نیز روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (هشتم و نهم آبان) در وین برگزار و حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور اقتصادی و تخصصی بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان ریاست تیم کارشناسی ایران را برعهده دارد و همانگونه که عراقچی اعلام کرد: کارشناسانی از وزارتخانه‌های نفت، تجارت و صنایع، و راه و مسکن، بانک مرکزی و سازمان انرژی اتمی این هیئت را همراهی می‌کنند.

 براساس توافقات حاصله در مذاکرات اخیر ایران و گروه 1+5 (آمریکا،‌ آلمان،‌ فرانسه، انگلستان،‌ روسیه و چین) در ژنو که طی روزهای 23 و 24 مهر ماه (15 و 16 اکتبر) در این شهر برگزار شد، قرار شد پیش از نشست بعدی که قرار است 16 و 17 آبان (7 و 8 نوامبر) در همین شهر برگزار شود، کارشناسان هسته‌ای، علمی و امور تحریم 6 کشور و جمهوری اسلامی ایران برای بررسی اختلاف نظرات و تهیه و تدوین قدم‌های عملی تشکیل جلسه دهند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار