سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 16034
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » چه کسی مانع پخش زنده جلسه رأی اعتماد از تلویزیون شد؟
Print This Post

در حالی‌ که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، روز پیش از جلسه رأی اعتماد اعلام کرده بود که صحن علنی مجلس را ‌زنده از شبکه خبر پخش خواهد نمود، ‌صبح روز گذشته بناگاه از پخش آن جلوگیری کرد! ‌پخش نشدن این برنامه مورد اعتراض برخی ‌نمایندگان مجلس واقع شد و انگشت اتهام به سوی هیأت‌رئیسه نشانه رفت؛ اما ظاهرا ماجرا از جای دیگری بوده است!

سلام دلفان- در حالی‌ که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران روز قبل از جلسه رأی اعتماد اعلام کرده بود که صحن علنی مجلس را به صورت زنده از شبکه خبر پخش خواهد کرد، ‌صبح روز گذشته بناگاه از پخش آن جلوگیری کرد!

به گزارش «تابناک»، این رفتار صدا و سیما در حالی بود که جلسات قبلی رأی اعتماد وزرای پیشین، سه روز‌ مستقیم از شبکه خبر پخش شده بود و صبح دیروز نیز تجهیزات مربوط به پخش زنده و عوامل شبکه خبر در مجلس مستقر شده بود، ولی بنا به دلایلی این کار منتفی شد!

بنا بر این گزارش، ‌پخش نشدن این برنامه مورد اعتراض برخی ‌نمایندگان مجلس واقع شد و انگشت اتهام به سوی هیأت‌رئیسه نشانه رفت.

‌نمایندگان مجلس بر این باور بودند که این تصمیم هیأت‌رئیسه بوده و رئیس مجلس از پخش مستقیم جلسه علنی جلوگیری کرده است.

علی لاریجانی در واکنش به این ادعای نمایندگان گفت: در مورد پخش زنده مناظرات از تلویزیون با من صحبتی ‌نشده ‌و اصل مسأله خلاف است، چرا که صداوسیما در آن زمان هم که ‌‌مستقیم پخش زنده ‌می‌کرد، خودشان آمدند، اکنون نیز خودشان این‌ گونه تصمیم گرفتند. مجلس در این قضیه دخالتی نداشته ‌و هم‌اکنون مذاکرات مجلس ‌مستقیم از رادیو پخش می‌شود.

دولت مانع پخش مستقیم جلسه شد!

با ‌وجود این اما برخی دیگر از نمایندگان بر این باورند که لغو پخش زنده به درخواست دولت بوده ‌و در این زمینه، یک منبع آگاه ‌خبر تأیید این موضوع را نیز ‌به خبرنگار تابناک اطلاع داد.

این منبع دلیل این کار را سخنان برخی از نمایندگان در جلسه رأی اعتماد به وزرای گذشته دانست و گفت: در جلسات قبلی برخی رویدادها و سخنان از سوی برخی ‌نمایندگان به دلیل وجود دوربین پیش آمد که به نظر درست نبود. به همین منظور، دولت برای جلوگیری از این دست رخدادها، از ریاست صدا و سیما خواست ‌تا این جلسه پخش زنده نشود.

گفتنی است، جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی وزارتخانه‌های ورزش و جوانان، علوم تحقیقات و فناوری و همچنین آموزش و پرورش، به مانند روزهای عادی از رادیو فرهنگ ‌مستقیم پخش شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار