سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 16268
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » محاصره 3 هزار تروریست وابسته به النصره
Print This Post

یک منبع نظامی سوری با بیان اینکه منطقه «وادی بردی» در ریف دمشق در کنترل ارتش سوریه است، از محاصره بیش از 3 هزار تروریست وابسته «جبهه النصره» در این منطقه خبر داد.

 به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس، منطقه «وادی بردی» در ریف دمشق با وجود حضور تعداد زیادی از گروه‌های مسلح وابسته به «جبهه النصره» در آن، به دلایلی که ارتش سوریه را به تامل تا پایان عملیات در مناطق مجاور مجبور می‌کرد، دور از درگیری‌های شدید و سخت قرار داشت.منطقه «وادی بردی» در شمال شرقی دمشق، کانون تجمع تعدادی از گروه‌های مسلح وابسته به «جبهه النصره» برای مدتی طولانی بود و اگرچه ارتش سوریه مدت‌ها قبل کنترل آن را در دست گرفته بود، اما گروه‌های مسلح توانسته بودند، بار دیگر در مناطق «قدسیا البلد»، «الهامه» و «وادی بردی البلد» نفوذ کنند.

تلاش‌های اهالی منطقه برای رسیدن به راه حلی مسالمت آمیز در میان ارتش سوریه و گروه‌های مسلح بی‌‌نتیجه مانده و با مخالفت گروه‌های مسلح مبنی بر تسلیم کردن خود مواجه شده بود و این موجب شده بود، تنها گزینه در دست ارتش دخالت نظامی باشد.

یک منبع نظامی سوری در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق توضیح داد که ورود ارتش سوریه از نقاط مختلف به این منطقه برای پایان به حضور و فعالیت گروه‌های مسلح در خلال تنها چند روز کافی است، به خصوص اگر از سمت منطقه «الهامه» وارد عمل شوند که چند روز پیش مورد هدف یگان توپخانه ارتش سوریه قرار گرفت و تعدادی خودرو که مجهز به مسلسل بودند مورد هدف قرار گرفتند.

تعداد عناصر مسلح در این منطقه براساس آمارهای تقریبی به بیش از 3 هزار نفر می‌رسد که بیشتر آنان عضو گروه «جبهه النصره» هستند، علاوه بر آن گروه‌های سلفی جهادی غیر سوری دیگری در این منطقه حضور دارند که عنوان «مهاجرین» را بر خود گذاشته‌اند.

این منبع در ادامه می‌افزاید که این تعداد ثابت مانده است، چراکه نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، مسیر «معربا» را بر گروه‌های مسلح ببندند.

منبع مذکور توضیح می‌دهد: این مسیر، راهی کوهستانی و سخت بود که از طریق آن سلاح و عنصر مسلح از منطقه «غوطه شرقی دمشق» به گروه‌های مسلح می‌رسید.

اوضاع به گفته این منبع تحت کنترل بوده و ارتش سوریه در ورودی‌ها و خروجی‌های این منطقه حضور دارد و همه راه‌های امداد را به روی گروه‌های مسلح این منطقه بسته است.

این منبع می‌افزاید: با از بین رفتن آخرین فرصتی که در اختیار گروه‌های مسلح برای زمین گذاشتن سلاح‌هایشان داده شده بود، تنها مانع ورود ارتش سوریه به این منطقه حضور شهروندان است، به خصوص اینکه زمان مشخصی برای ورود ارتش سوریه به این مناطق وجود ندارد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار