سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 16279
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ترورهای صورت گرفته در ایران در سالهای اخیر +نمودار
Print This Post

سایت تحلیلی آنالیزیز اینتلیجنس در گزارشی اقدام به تحلیل آماری و زمانی ترورهای انجام شده در ایران طی 6 سال اخیر کرده است. این سایت دسامبر 2013 را اوج ترور شدن دانشمندان ایرانی می داند.

گروه جنگ نرم مشرق- سایت تحلیلی  آنالیزیز اینتلیجنس در گزارشی اقدام به تحلیل آماری و زمانی ترورهای انجام شده در ایران طی 6 سال اخیر کرده است. این سایت دسامبر 2013 را اوج ترور شدن دانشمندان ایرانی می داند.

تایم لاین زیر، حوادث ترور از سال 2007 را نشان می دهد. وقتی که دانشمندان هسته ای ایرانی ترور شدند.مشرق برای رعایت امانت در متن ترجمه شده از واژه کشته شدن به جای شهادت در ترجمه متن این خبر استفاده کرده است.

برای دیدن اندازه اصلی روی نمودار کلیک کنید.

این حوادث عبارتند از:

ژانویه 2007: اردشیر حسن پور، دانشمند درگیر در برنامه هسته ای ایران که در شرایطی مرموز جان داد. گزارشات متناقضی راجع به مرگ وی وجود دارد که می گوید توسط تصادف و مسمومیت با گاز توسط موساد ترور شده است.

اکتبر 2009: 5 نفر از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامل یک نفر معاون فرمانده ترور شدند. نورعلی شوشتری در یک عملیات انتحاری کشته شد و معروف است که این ترور توسط گروه سنی نظامی جندالله انجام شده است.

شهید شوشتری

ژانویه 2010: پروفسور فیزیک ایرانی، مسعود علی محمدی با حمله موتورسیکلت و بمب کنترل از راه دور در نزدیک منزلش در تهران ترور شد.


شهید علی محمدی

نوامبر 2010: در یک حمله با استفاده از بمب های آهنربایی که اتومبیل شان چسبیده بود دانشمند هسته ای، مجید شهریاری کشته و دانشمند دیگری زخمی گردید.

ژولای 2011: دانشمند ایرانی، داریوش رضایی در بیرون از خانه اش ترور شد.

ژانویه 2012: دانشمند و پروفسور هسته ای ایران مصطفی احمدی روشن که در تاسیسات غنی سازی اورانیوم نطنز کار می کرد، در حالی که مهاجمان یک بمب را اتومبیل وی چسبانده بودند به قتل رسید.

اکتبر 2013: رئیس عملیات های سایبری ایران مجتبی احمدی در خارج از تهران به ضرب گلوله به قتل رسید.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار