سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 16315
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بغض یک ساله بهداد سلیمی ترکید
Print This Post

با وجود اظهارات قهرمانان المپیک لندن و رییس فدراسیون و سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در رسانه‌ها و صحبت پیرامون این رشته ورزشی، چالش‌های موجود در وزنه‌برداری همچنان بدون حل باقی ماند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایسنا، پس از پایان مسابقات وزنه‌برداری جهانی لهستان این روزها بیشتر رسانه‌ها موضوع اصلی خود را به مسائل روز وزنه‌برداری و چالش‌های موجود در آن اختصاص داده‌اند.

شب گذشته برنامه ورزش از نگاه دو با دعوت از بهداد سلیمی، حسین توکلی و مسعود قاسمی (دبیر فدراسیون) بحث مشکلات موجود در وزنه‌برداری را باز کرد و در آن برنامه بهداد سلیمی موضوعاتی را مطرح و شرایط بازگشت 5 وزنه‌بردار المپیکی را به تیم ملی عنوان کرد.

بهداد سلیمی گفت: بهترین مربی شدن کوروش باقری با وزنه‌هایی بوده که ما وزنه‌بردارها زده‌ایم و فدراسیون، بهداد سلیمی را که بعد از 8 سال در فوق سنگین مدال گرفته، به راحتی کنار می‌گذارد.

سلیمی در ادامه تصویری از نامه‌ای را نشان داد که ازطرف فدراسیون وزنه‌برداری ایران برای فدراسیون جهانی ارسال شده بود و در آن نامه آمده بود که بهداد سلیمی به دلیل داشتن مشکل ویزا و مشکلات خانوادگی نمی‌تواند در مراسم اهدای بهترین وزنه‌بردار سال شرکت کند و جای او حسین رضازاده جایزه را خواهد گرفت.

قهرمان المپیک لندن معتقد بود رضازاده باید یکسری مسائل از جمله ارسال این نامه را مشخص کند.

در ادامه برنامه دو کلیپی از صحنه‌های تلخ و شیرین المپیک لندن پخش شد که پس از آن بهداد سلیمی با حالت بغض گفت: می‌گویند قهرمان زنده را عشق است. الان قهرمان‌های ما کجا هستند. نمی‌دانم واقعا چه چیزی بگویم و پس از آن اشک‌های بهداد سلیمی سرازیر شد.

در پایان نیز بهداد سلیمی درباره بازگشت پنج وزنه‌بردار المپیکی به تیم ملی گفت: فدراسیون باید به وزارت ورزش و جوانان تضمین دهد که مشکلی از لحاظ مسائل دوپینگ و حق و حقوق برای ما پیش نیاید.

پس از این صحبت دبیر فدراسیون به شدت معترض شد و گفت: اصلا این صحبت شما درست نبود و دارید فدراسیون را متهم می‌کنید.

حسین رضازاده نیز صبح امروز در برنامه ورزش و مردم گفت: کدام رییس فدراسیون و مربی بدش می‌آید که تیم ملی اول شود؟ ما با بچه‌ها چندین بار جلسه گذاشتیم و همچنین پیش دکتر عباسی هم رفتیم و گفتیم شیرینی بگیریم و برگردیم اردو تا مسائل حل شود اما آنها گفتند می‌خواهند فکر کنند.

وی گفت: در مورد صحبت بهداد سلیمی که گفته است من به آنها گفته‌ام کوروش باقری سرمربی است چه بخواهید چه نخواهید، باید بگویم که من به آنها گفتم فعلا کوروش باقری سرمربی تیم ملی است و سه، چهار سال کار کرده که کارنامه‌اش مشخص است. بهتر است بیاییم جلسه‌ای با حضور او برگزار کنیم و در مورد مسائل و مشکلات به وجود آمده صحبت کنیم اما بچه‌ها قبول نکردند و گفتند که کوروش باقری باید برود و یا اینکه ما با یک مربی دیگر تمرین کنیم. این صحبت آنها غیرمنطقی بود و هیچ رییس فدراسیونی وقتی می‌بیند که مربی‌اش نتیجه می‌گیرد، او را بیرون نمی‌کند.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری ادامه داد: دوستی و من و کوروش باقری بحث جدایی است و اگر او در یکی، دو سال اول نتیجه نمی‌گرفت، عاشق چشم و ابرویش نبودم و او را عوض می‌کردم.

رضازاده درباره مشورت گرفتن از پیشکسوتان نیز بیان کرد: من زمانی که سرپرست فدراسیون شدم، با محمدحسین برخواه و حسین توکلی تماس گرفتم که به من کمک کنند. برخواه گفت نمی‌آید و حسین توکلی هم طول کشید تا به ما جواب بدهد. 6 ماه بعد از سرپرستی من، کوروش باقری سرمربی تیم ملی شد که خودش گفت خیلی‌ها به او گفته‌اند با توجه به اینکه مشکلات زیادی در فدراسیون وجود دارد، با چه جراتی سرمربی تیم ملی بزرگسالان را قبول کرده است. اما دیدید که کوروش باقری چه نظم و انضباطی را در تیم ملی به وجود آورد.

وی با اشاره به صحبت‌های کیانوش رستمی مبنی بر اینکه اگر به مسابقات جهانی لهستان می‌رفتم، علاوه بر کسب مدال طلا، رکورد جهان را می‌زدم، گفت: کیانوش رستمی از وزنه‌برداران خوب و عنوان‌دار ایران است، اما همانطور که می‌دانید، وزنه‌برداری یک رشته رکوردی است و شرایط مسابقه با تمرین زمین تا آسمان فرق می‌کند. خود کیانوش رستمی قبل از المپیک و در تمرینات، رکورد 180 کیلوگرم را در یک ضرب زد اما در المپیک 171 کیلوگرم را به زور زد. بنابراین این صحبت‌ها حرفه‌ای نیست.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: امیدوارم همه با هم همدل باشند و اگر این همدلی وجود داشته باشد حاشیه‌ها هم کنار برود، وزنه‌برداری آینده خوبی دارد. من گذشته‌ها را همیشه فراموش کرده‌ام و به کسی که بدی کرده فکر نمی‌کنم و همه دوست دارند مشکلات موجود در وزنه‌برداری حل شود اما باید دست به دست هم دهیم و به کمک یکدیگر بیاییم.

رضازاده در پایان از برنامه ورزش از نگاه دو انتقاد کرد و گفت: این برنامه، برنامه خوبی نبود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار