سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 16332
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۹ نظر
خانه » اخبار برتر » حرکتی خزنده برای بازگشت
Print This Post
توهین به مقدّسات و (9 نظر)

آیا این حرکت خزنده برای آزمایش سطح حسّاسیت مردم به مقدّسات و بازگشت به سال هایی نیست که از تریبون های دولت اسلامی به اسلام تاختند؟!

سلام دلفان- محمّد کاوه ای: چندی پیش زهرا اشراقی؛ نوه حضرت امام (ره) در یک مصاحبه جنجالی با روزنامه الشرق الاوسط زیرکانه به حجاب زنان ایرانی تاخت و بی پروا از گوش کردن صدای مهستی و هایده سخن گفت.

چندی بعد، نعیمه اشراقی خواهراو در صفحه فیس بوک خود مسائل دروغی را به امام نسبت داد و خانواده های شهدا بخصوص همسران شهدا را به سخره گرفت.

چند روز پیش هم روزنامه بهار در آستانه بزرگترین عید شیعیان؛ عید غدیر خم مطلب توهین آمیزی را در باب امامت و ولایت در صفحه اوّل و به عنوان سرمقاله روزنامه چاپ کرد که واکنش های مختلفی را در پی داشت.

آیا این حرکت خزنده برای آزمایش سطح حسّاسیت مردم به مقدّسات و بازگشت به سال هایی نیست که از تریبون های دولت اسلامی به اسلام تاختند؟!

در زیربه چند نمونه از اظهارنظرهای اشخاص و رسانه ها در دهه های 70 و 80 که در نفی مقدّسات دینی صورت گرفت اشاره می شود:

«اگر مجوز راهپیمایی به هرگروه بر اساس قانون داده شود، اشکالی ندارد. حتی علیه خدا» روزنامه ی آفتاب امروز ، 78/6/2

عبدالکریم سروش نویسنده و سخنران اصلاح طلب ، ماهنامه کیان، بهمن ۷۷: ولایت، منحصر در شخص نبی اکرم است و با رفتن او ولایت نیز خاتمه می یابد؛ او خاتم نبوت و خاتم ولایت بود، ولایت پیامبر بعد از او به کسی منتقل نشده است.

عبدالکریم سروش نویسنده و سخنران اصلاح طلب، روزنامه نشاط، ۱۲/۳/۷۸: فرهنگ شهادت خشونت آفرین است.

 محسن کدیور: امروز خدا در جامعه هیچ کاره است و همه کاره مردم اند.

عزت الله سحابی، روزنامه عصر آزادگان، ۱۶/۱۰/۷۸: آدم‏ها و حتی معصومین(ع) خود به خود بدون نظارت مردم و به طور اصولی در معرض انحراف هستند.

عبدالکریم سروش: «هیئت‌های مذهبی منشأ خشونت‌اند و بسیجی‌ها، اعضای تشکیل‌دهنده‌ این هسته‌ها می‌باشند».

 «در نگرش صحیح به دین، مردم حق دارند همه‌ مسئولین را به سؤال کشیده و از آن‌ها انتقاد کنند. حتی اگر مسئول پیامبر و امام باشد. بلکه به خود خدا هم می‌توان اعتراض کرد و او را فتنه‌گر نامید.» (روزنامه‌ی ایران، تیرماه 1377)

روزنامه ایران 1 مهر 77: عقیده به فطری بودن دین منشأ خشونت است.

هفته نامه راه نو، مرداد 77: پیامبر و ائمه فقط در برهه ای از زمان صلاحیت مرجعیت داشته اند.

هفته نامه توانا، شماره 28: اعتقاد به عصمت، مدعایی معیوب و مخدوش است.

 ماهنامه جامعه سالم، تیرماه 77: مظاهر دینی چون حجاب و حیای زن نماد عقب افتادگی است.

غلامرضا سالار بهزادی، روزنامه صبح امروز، ۲۳/۸/۷۸: تفکر شیعه گری موجب انحطاط مملکت ما و مانعی برای دموکراسی است.

 «گفتار فاطمه (سلام الله علیها) نمی‌تواند الگوی زنان امروز باشد.» (ماهنامه‌ی زن، شماره‌ی 59، ص 35)

«انقلاب اسلامی ایران شبیه استبداد قجری است.» (روزنامه‌ی توس، مرداد 1377)

«عوامل خشونت در ایران سه دسته‌اند: 1. رزمندگان جبهه‌ها 2. گروهی از روحانیان 3. بعضی مسئولین مملکتی.» (هفته‌نامه مبین، 10 مهر 1378)

 «دین را باید عرفی کرد. هر عرفی یک برداشتی از دین دارد و مجاز است به همان شیوه عمل کند. روحانیون هم اگر این شیوه‌ها را نمی‌پسندند، مثل غرب که واتیکان تشکیل داده‌اند، قم را تبدیل به واتیکان کنند و در آنجا خود حکومت کنند.» (روزنامه‌ی ایران، شهریور 1377)

این تنها گوشه ای از حملاتی بود که در آن سالیان تحت لوای اصلاحات به دین صورت گرفت. به نظر می رسد استارت مجدد اینگونه حملات زده شده باشد.

 1. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  آبان ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۰۲

  محمد کاوه ای وای خدا باورم نمیشه انسان تااین حد نان به نرخ روز خور باشه فرزندم درحیرتم باچه رویی ….. شما برادر زاده اقای م ک سردمدار مشارکت هستی همون کسی که افتخارش شاگردی سروش و اکبر گنجی ست شما از ابتدا با اندیشه پیامبر گونه حضرت امام خامنه ایی مخالف بودید …… شما…… به جرم توهین به رهبری بازداشت شد ……….به جرم اغتشاش ودر گیری انتخابات مجلس که تجمع ودرگیری فرمانداری وکشته شدن چند نفر را به همرا داشت بازداشتی زندان اوین بود پسر عموی شما چندی پیش به دلیل عدم التزام به ولایت فقیه در شورای شهر رد صلاحیت شد تعدادی از اقوام ودوستان نزدیک شما بعد از پیروزی روحانی مفابل سپاه تجمع کردن پسرم شما با این حرکت موزیانه قصد دوری مردم واز ارمانها رو دارید اما اشتباه کردی ملت ما تابع نظام ورهبر وارمانهاین متاسفم واسه سایت انقلابی وارز سلام چرا که بد دفاع کردن موجب دلسردی وبدبینی میشه شما را خداوند قسم برید تحقیق کنید اگه یه کلام از حرفام دروغ بود انوقت از ملتم عذر خواسته ضمنا هروقت خواستید حضورا خدمت می رسم جناب کاوه ای شهامت داشته باشی و به دوستانتان در سلام دلفان حقایق و بگید هرچند که فکر کتم بالاترین تحصیل شما سیکل یا دیپلم باشه

  • نویسنده دیدگاه: عشق
   آبان ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۰۳

   نابغه 1_ یا مطلبو نگرفتی 2_ یا معنی نان به نرخ روز خور نمی فهمی 3_ یا تو دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد جا موندی 4_ یا فکر می کنی جلیلی یا حداد عادل و امثالهم رئیس جمهورن…….. اینم مدرک نمی خواد که محمود کاوه ای سر اصلاحات نوراباده

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آبان ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۱۶

   دوست عزیز که به خانواده محترم، فهیم و با اصالت کاوه ای حمله کردید. معلوم نیست چقدر پول گرفتید تا دست به این کار بزنید.
   نا گفته پیداست شما خودتان از خانواده ای ……………… هستید
   شما میدانید که خانواده کاو ه ای خانواده شهید هستند و اگر دیندار و متدین واقعی وجود داشته باشد ایشانند.
   آقایان کاو ه ای از با سواد ترین م محترم ترین افراد شهر هستند
   و شما و همان به ظاهر دیندارها ! نان به نرخ روز می خورید.
   تا دیروز احمدی نژاد را شهید رجایی می خواندید اما امروز جریان انحرافی
   خودت قضاوت کن کی نان به نرخ روز خور است

 2. نویسنده دیدگاه: شهروند
  آبان ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۳۴

  عجب عجب کسانی که از ابتدای انقلاب با ارزشها جنگیدند وبا ضد ارزشها عجین بودند امروز گستاخانه موضع فکری خود را عوض کردن و با تحلیل بچه گانه وامصیبتا سر می زنن تموم مردم این شهر نانوشته میخوانند وندانسته می دانند شما جد بر جد با نظام مشکل دارید محمداقا یادتون رفت چونان دست اموزی همراه عموهایت توی ستاد میرحسین کوچه شیرخانی چه جوری پرتلاش چالاک شبنامه میدادی ……….. خجالت نمیکشی از رو سایر سایتهای فرصت طلب ودشمن اتحاد وهمدلی مردم چند خط بلغور کردی اخه …………. تو کجا و این حرفا کجا دلم واست میسوزه که …..

  • نویسنده دیدگاه: قیطاس2
   آبان ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۷

   به خدا داری دروغ می گی من اینو میشناسم سال 88 نبش میدان شهدا ستاد داشت برا احمدی نژاد سال 92 عضو اصلی ستاد جلیلی بود بعدا تحلیلشمم بچه گانه نیست خیلی هم عالیه من می دونم خیلی دست به قلمش خوبه بچه های سایت چند وقته ازش می خوان مطلب بنویسه اما بخاطر همین مسائل قبول نکرده یا گمنام مطلبو داده

  • نویسنده دیدگاه: علی
   آبان ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۰۲

   معنی ارزش و ضد ارزش می دونی وقتی باهای شما تو خونه لم داده بودن همین خانواده بیش از ده دوازده نفر شون تو جبهه ها بودن بعد از جنگ هم خدوشون نچسبوندند

 3. نویسنده دیدگاه: قیطاس2
  آبان ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۹

  درست گفته دستش درد نکنه توهین به اسلام کار به این حرفها نداره

 4. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  آبان ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۵:۲۳

  خیلی عالی بود. به این میگن آزادی تو یه خانواده دو تفکر متضاد که به روابطشونم هیچ لطمعه ای نزده

 5. نویسنده دیدگاه: مهرداد
  آبان ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۰۹

  اقای نام شما وعشق و قیطاس اولا ملاک حال افراد سران فتنه هم فرمانده جنگ وپدر شهید و برادر شهید بودند که به زباله دان تاریخ پیوستند واحمدی نزاد هاله نور و می دید که بعدش شد جریان انحرافی ضمنا اقای نابغه ای کیو من گفتم ادم باید یه رنگ باشه اما قیطاس که همون حضرات ع هستند قسم میخوره محمد نبش شهدا 88ستاد احمدی نزاد بوده و 92 جلیلی پس بهت تبریک میگم بصیرت یافتی و با روشن بینی به مشارکتی ها فهماندی جز اصول گرایی بقیه جریانها جهالت اند و ضلالت اند وگمراهی درود بر محمد کاوه ای و جلیلی و احمدی نزاد

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار