سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 16439
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » آخرین عناوین » خشم صهیونیست‌ها از سخنان رهبری
Print This Post

سخنان رهبری در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهانی به همراه داشت که اکثر این رسانه‌ها بر حمایت رهبر از مذاکرات تأکید کردند و خشم رسانه‌های صهیونیستی نیز از سخنان مقام معظم رهبری برانگیخته شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(یکشنبه) در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار پرشور هزاران نفر از دانشجویان و دانش آموزان، با بیان تحلیلی مهم از ریشه های دشمنی استکبار با ملت ایران ضمن اعلام حمایت جدی و محکم از مسئولان پرتلاش مذاکرات جاری تأکید کردند: سوابق عملکرد امریکا نشان می‌دهد موضوع هسته‌ای تنها بهانه‌ای برای ادامه دشمنی با ایران است. لبخند فریب گرانه دشمن کسی را دچار خطا نکند. اگر از مذاکرات نتیجه گرفته شود چه بهتر، اگر نه اثبات این توصیه مکرر است که برای حل مشکلات باید نگاه به درون داشته باشیم.

سخنان مقام معظم رهبری بازتاب گسترده‌ای در سراسر جهان داشت که برخی از این بازتاب‌ها به شرح زیر است:

شبکه الجزیره در بازتاب سخنان مقام معظم رهبری عنوان کرد که «رهبر عالی ایران از مذاکرات هسته‌ای حمایت می‌کند».

این شبکه در گزارش خود به بخش‌هایی از  سخنان رهبری اشاره کرد که فرموده بودند گرچه به مذاکرات خوشبین نیستند اما از این مذاکرات حمایت می‌کنند.

در این گزارش آمده است که رهبر عالی ایران در آستانه مذاکرات ایران و 1+5 تصریح کرد: هیچ کس نباید تیم مذاکره‌کننده ما را سازشگر بنامد. من درباره مذاکرات خوشبین نیستم اما لطف خدا ما چیزی از دست نمی‌دهیم.

شبکه «سی ان ان» نیز اینگونه به بازتاب سخنان رهبری پرداخت که رهبر عالی ایران درباره گفت‌وگوهای هسته‌ای خوشبین نیست و در ادامه اینگونه گزارش خود را گسترش داد که از مذاکرات هسته‌ای حمایت می‌کند اما چندان خوشبین نیست.

خبرگزاری فرانسه نیز بازتاب مشابهی داشت و برحمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران از مذاکرات هسته‌ای تأکید کرد.

این خبرگزاری سپس به بخش‌هایی از سخنان رهبری درباره نیت آمریکا اشاره کرد و به نقل از آیت‌الله علی خامنه‌ای نوشت: آمریکایی‌ها از یک طرف لبخند می‌زنند و برای مذاکرات اشتیاق دارند و از طرف دیگر خیلی سریع می‌گویند که تمامی گزینه‌ها روی میز قرار دارد. ما نمی‌توانیم به یک دشمن خندان اعتماد کنیم.

خبرگزاری فرانسه سپس ادامه داد: در حالی که رهبر ایران این سخنان را ایراد می‌کرد، دانشجویان شعار «مرگ بر آمریکا» سرمی‌دادند.

خبرگزاری رویترز بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را برجسته کرد و در تیتری نوشت: «خامنه‌ای به افراط‌گرایان ایران گفت که مذاکرات هسته‌ای را تضعیف نکنند.»

این خبرگزاری انگلیسی در متن گزارش خود اینگونه آغاز کرد که رهبر عالی ایران روز یکشنبه حمایت محکمی از تلاش‌ رئیس‌جمهور خود برای مذاکرات هسته‌ای کرد و به افراط‌گرایان هشدار داد که حسن روحانی را به مصالحه با دشمن قدیمی ایران یعنی آمریکا متهم نکنند.

رویترز سپس تحلیل خود را ارائه داد و گزارش کرد که اظهارات آیت‌الله خامنه‌ای به حفاظت از روحانی که به دنبال صمیمی کردن روابط با غرب است در مقابل اتهامات نرم بودن در مقابل آمریکا کمک می‌کند.

رسانه‌های صهیونیست آرام ننشستند و از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران درباره رژیم صهیونیستی به خشم آمدند.

روزنامه صهیونیستی «تایمز» اسرائیل خشم خود را با این عنوان بیان کرد که رهبر عالی ایران اسرائیل را یک رژیم حرام زاده خواند.

این روزنامه اسرائیلی در ادامه اینگونه بازتاب سخنان آیت‌الله خامنه‌ای را منعکس کرد که رهبر عالی ایران در حالی که حمایت خود از مذاکرات هسته‌ای را اعلام کرد، اسرائیل را یک رژیم حرام‌زاده خواند.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نیز اینگونه عنوان کرد که خامنه‌ای در نمایش حمایت از روحانی در خصوص تضعیف دیپلماسی در قبال برنامه هسته‌ای ایران هشدار داد.

این روزنامه سپس اینگونه ادامه داد که رهبر عالی ایران در پیامی که افراط‌گرایان را خطاب قرار داده بود، تصریح کرد که هیچ‌کس نباید تیم مذاکره کننده ما را سازشگر خطاب کند.

  1. نویسنده دیدگاه: ا-س
    آبان ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۲۲

    درود بر رهبر قهرمان ایران.

  2. نویسنده دیدگاه: منطقی
    آبان ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۰۸

    خوشم می اد که لب مطلب رو منعکس کردن. «خامنه‌ای به افراط‌گرایان ایران گفت که مذاکرات هسته‌ای را تضعیف نکنند.»

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار