سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 16916
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » لباس سفید بر تن مذاکره‌کنندگان عزادار! + تصاویر
Print This Post

عدم توجه به ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین(ع) باعث شد تا مهم ترین تفاوت پوشش اعضای تیم مذاکره‌کننده ایرانی با طرف غربی در یک کراوات خلاصه شود!

“گروه سیاسی صراط” -اعضای اصلی تیم مذاکره کننده ایران در نشست  ژنو در حالی در تمامی مراحل و جلسات مربوط به این مذاکرات، لباس سفید بر تن داشتند که شروع نشست ژنو 5 با سومین روز از محرم، ماه عزاداری سیدالشهدا(ع) همزمان شده بود.

به گزارش گروه سیاسی صراط، هیچ المانی در نوع پوشش محمدجواد ظریف، سیدعباس عراقچی و سایر اعضای تیم مذاکره‌کننده ایران در ژنو دیده نمی شود که دست کم قدری نشان‌دهنده ایام سوگواری امام حسین(ع) باشد.

پر واضح است که پوشیدن لباس مشکی در ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) از نظر شرع اجباری نیست و حتی سیاه پوش نشدن به معنای ضعف در اعتقادات دینی نیست اما بی تردید رعایت این موضوع نشان دهنده عمق ارادت عزاداران حسینی به سالار شهیدان است.

با این وجود موضوع مذکور در خصوص تیم مذاکره کننده ایرانی در ژنو حساسیت دوچندانی دارد. مذاکره کنندگان ایرانی جدا از اعتقادات خود نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و بازتاب دهنده مواضع رسمی نظام و ملت ایران به شمار می روند. آیا با این دیدگاه، انتظار ابراز و اظهار نشانی که نشان دهنده سوگواری ملت ایران به مناسبت ایام محرم باشد، انتظار بی‌جایی است؟

از طرفی چنین امری بی‌تردید می توانست نشانه استواری ایران در مواضع انقلابی خود و در نتیجه کوتاه نیامدن بر سر اصول و حقوق قانونی خود تلقی شود. اما عدم توجه به این امر باعث شد تا مهم ترین تفاوت پوشش اعضای تیم مذاکره کننده ایرانی با طرف غربی در یک کراوات خلاصه شود!

معلوم نیست تیم مذاکره‌کننده ایران بدون توجه به این مناسبت مذهبی که در تار و پود اعتقادات ملت رخنه کرده به ژنو رفته اند یا اینکه با وجود در نظر گرفتن این موضوع، باز هم ترجیح داده اند از کنار آن به سادگی عبور کنند.


محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مذاکرات 1+5 ، ژنو


ظریف در جمع خبرنگاران رسانه ها ، ژنو


ظریف در محل اقامت ، ژنو

  • کاترین اشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران ، سید عباس عراقچی عضو تیم مذاکره کننده ایران


سید عباس عراقچی عضو تیم مذاکره کننده ایران در جمع خبرنگاران رسانه ها ، ژنو


خروج ظریف از محل نشست سه جانبه در ژنو

  1. نویسنده دیدگاه: عقل
    آبان ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۱۳

    امام حسین:شیعیان ما به اخلاق و علم وتدبیرشان شناخته میشوند. بدبخت بیچاره این خبرت نشون از سوختگی کامل داره به قول محمود جونت اب رابریز همون جا که میسوزه

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار