سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17020
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پیام‌کشورهای‌ عربی به‌ اسرائیل درباره ایران
Print This Post

وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی از پیام کشورهای عربی به اسرائیل و تاکید آنها بر عدم کوتاه آمدن در قبال ایران هسته ای خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، فارس به نقل از پایگاه خبری «العهد» نوشت: «زیپی لیونی» وزیر دادگستری اسرائیل تاکید کرد: توافقی که در حال صورت گرفتن با ایران است، بسیار بد است و این امر توافق موقت را به توافقی دایمی تبدیل می‌کند و ایران می‌تواند از تمام توانمندی‌های خود حفاظت کند تا جایی که به آن اجازه داده می‌شود به دولتی در آستانه هسته‌ای شدن تبدیل شود.

وی طی یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت که برخی از کشورهای عربی برای ما نامه‌های ارسال کرده‌اند و از ما خواسته‌اند که در این نقطه حساس کوتاه نیاییم و تحقیقات بیشتری صورت گیرد و این مسئله نیازمند کارهای بیشتر و تحقیقات بیشتر است و «فابیوس» وزیر خارجه فرانسه به همین دلیل از احترام زیادی برخوردار است.

از سوی دیگر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز  در مصاحبه با سی بی  اس آمریکا تاکید کرده است که مواضع تل‌آویو و کشورهای عربی علیه ایران همسو است.

وی گفته است: اسرائیل و کشورهای عربی در منطقه از اهمیت زیادی برخوردارند و بین ما درباره مسئله مقابله با ایران و تلاش برای جلوگیری از دستیابی آن به سلاح هسته‌ای همگرایی وجود دارد. لذا کشورهای بزرگی که در حال مذاکره با ایران هستند و می‌خواهند با آن به توافق برسند باید مواضع کشورهای عربی را نیز مورد توجه و ملاحظه قرار دهند.

این درحالی است که «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران درباره نگرانی برخی کشورهای عربی از مذاکرات ژنو  اظهار داشت: حل مشکلات ایران با جامعه بین الملل به ضرر این کشورها نیست و آنها نباید وانمود کنند که موفقیت خودشان را در ادامه اختلافات بین ایران و1+5 می‌بینند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار