سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17056
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ایجاد اشتغال و مهار بیکاری در لرستان تلاش و توجه مسولان کشوری را می طلبد
Print This Post

رییس مجمع نمایندگان استان لرستان گفت : رتبه نخست بیکاری زیبنده مردم لرستان نیست و ایجاد اشتغال و مهار بیکاری در این استان تلاش بیشتر و توجه مسئولان کشوری را می طلبد .

به گزارش سلام دلفان حجت الله سوری روز دوشنبه در گفت وگوی  با ایرنا افزود : نرخ بیکاری در بین جوانان 15 تا 24 سال در این استان بالای 50 درصد اعلام شده است و متاسفانه در حال تبدیل شده به یک بحران است.

وی با بیان اینکه ˈ این یک حقیقت انکار ناپذیر است که مسوولان کشوری نیز آن را می دانند که در گذشته حق واقعی مردم لرستان به خوبی در زمینه توسعه پرداخت نشده است .

وی اظهار داشت : اقتصاد استان لرستان بر پایه کشاورزی و دامپروری است اما خشکسالی های چند سال اخیر در آمد مردم استان را به شدت کاهش داده است بطوریکه بر طبق آمار سرانه مردم لرستان نصف سرانه کشوری است .

وی یادآور شد : در حالیکه مناطق دیگر مشکل نیازهای اولیه خود را سال هاست که حل کرده اند و امروز مطالبات آنان طرح های بزرگ ملی است اما نمایندگان لرستان هنوز پیگیر نیازهای اولیه ای چون آب ، گاز ، برق ،مسکن و راه ارتباطی هستند .

رییس مجمع نمایندگان لرستان تاکید کرد : امروزه به بهانه اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی دولت نمی تواند در لرستان سرمایه گذاری کند اما خواسته و مطالبه اصلی مردم جبران کوتاهی های گذشته است .

وی خاطر نشان کرد : وقتی مقوله سرمایه گذاری مطرح می شود باید زیر ساخت های آن فراهم شود در حالیکه لرستان از لحاظ زیر ساخت ها هنوز مشکل دارد و در 85 درصد از شاخص های توسعه ای وضعیت مناسبی ندارد.

سوری ادامه داد : لرستان با داشتن ظرفیت های مهمی چون کشاورزی ، دامپروری ، معادن غنی ، نیروی انسانی ارزان و کارآمد ، بیش از 4هزار و 500 جاذبه تاریخی و طبیعی و 5/12 میلیارد متر مکعب روان آب می تواند به توسعه یافتگی دست یابد .

وی افزود : این مهم نیازمند برنامه ریزی کارشناسی شده و تجدید نظر در برخی از برنامه های توسعه ای لرستان در گذشته است .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار