سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17360
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » انتقاد امام جمعه نورآباد از انتقاد ناپذیری برخی مسئولین/ چشم پوشی از خدمات مسئولین، ظلم بزرگی است
Print This Post
دعوت از مسئولین به پاسخگویی؛

خدا می داند که هدف ما از بیان مشکلات جز دلسوزی، کمک به مسئولین و تقویت آنها و نیز حلّ مشکلات مردم، چیز دیگری نیست.

سلام دلفان- امام جمعه دلفان روحیه انتقادناپذیری برخی مسئولین را مورد انتقاد قرار داد و از مسئولین خواست تا به جای بیان مشکلات، عملکرد و اقدامات خود برای رفع آن ها را بگویند.

* نقش مکمل امام سجّاد در کربلا

به گزارش خبرنگار سلام دلفان حجّت الاسلام سیّدجعفر مرادیانی در خطبه دوم نمازجمعه، 12 محرم؛ سالروز شهادت امام سجّاد علیه السلام را تسلیت گفت و با بیان اینکه: “دشمن به دنبال این بود که در روز عاشورا پرونده اسلام را ببندد” اظهار داشت: دشمن قصد داشت با به اسارت بردن جاماندگان حادثه کربلا، جشن پیروزی را در حضور آن ها برگزار کند، امّا وقتی اسرا به کوفه رسیدند، زلزله به راه انداختند. مخصوصاً در شام که حضرت زینب سلام الله علیه و امام سجاد علیه السلام شام را حقیقتاً ویران کردند”.

وی همچنین، از نقش امام زین العابدین به عنوان نقش “مکمل” و خنثی کننده توطئه دشمنان و نجات دهنده اسلام یاد کرد.

*قدردانی از مردم

امام جمعه نورآباد با “ولایی” و “اهل بیتی” خواندن مردم این شهر، از آنان به خاطر حضور پرشور در مراسمات عزای حسینی تشکر کرد. وی همچنین از روحانیون مبلّغ، مسئولین هیئات، ائمه جماعات و ادارات تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیروی انتظامی به خاطر زحماتشان در دهه اوّل محرم تشکر و قدردانی کرد.

*مسئولین گازرسانی به روستاها را جدّی بگیرند

وی در بخش دیگر خطبه، با اشاره به سرکشی از هیئات مذهبی برخی روستاها به همراه مسئولین، اظهار داشت: “مردم برخی از این روستاها به شدّت متقاضی گاز بودند و می گفتند: فاصله روستای ما با آخرین نقطه ای که گازرسانی شده، بیش تر از سه کیلومتر نیست، امّا ما از گاز بی بهره هستیم”.

وی با بیان اینکه: ” منطقه نورآباد واقعاً منطقه سردسیری است” از مسئولین تقاضا کرد مسئله گازرسانی به روستاهای دلفان را جدّی بگیرند و حساب ویژه ای برای آن باز کنند.

” کمبود نفت” و “عدم دسترسی به موقع به آن” یکی دیگر از موضوعاتی بود که امام جمعه دلفان از آن ها به عنوان گلایه های مردم این روستاها یاد کرد.

* مراقب بروز روحیه دیکتاتوری باشید

حجّت الاسلام مرادیانی در بخش پایانی سخنان خود، برخی انتقادات و توصیه ها را متوجه مسئولین کرد.

وی سخنان خود را اینگونه ادامه داد: ” خدا می داند که هدف ما از بیان مشکلات جز دلسوزی، کمک به مسئولین و تقویت آنها و نیز حلّ مشکلات مردم، چیز دیگری نیست.

والله قسم آنچه در ذهن من نسبت به مسئولین است، این است که هر مسئولی در هر قسمتی، بهترین مسئول دنیا باشد و به عنوان بهترین مسئول نه تنها ایران، بلکه کلّ دنیا شناخته و به مردم جهان معرفی شود”.

وی افزود: “ولی باید توجه داشت؛ مسئولی که انتقاد سازنده را نمی پذیرید، این روحیه اش روحیه خوبی نیست و این نگاه، یک نگاه انحرافی است. اینکه ما همه کارهای خود را عین صواب بدانیم درست نیست”.

وی با بیان اینکه: “برخی این روحیه را روحیه دیکتاتوری می دانند، زیرا دیکتاتور دوست ندارد از او انتقاد بشود” خاطرنشان کرد: البته به لطف خدا، مسئولین ما اینطور نیستند ولی باید مراقب باشند.

وی خطاب به مسئولین گفت: “اگر انتقاد سازنده و به حقّی شنیدید، بپذیرید؛ مگر ما مسلمان نیستیم؟!”

امام جمعه دلفان پاسخگو نبودن مسئولین در قبال عملکرد خود را نیز مورد انتقاد قرار داد و با بیان اینکه: ” پذیرفتنی نیست که مسئولین بیایند جلوی دوربین و آن ها هم مشکلات شهر را بیان کنند”  خاطرنشان کرد: مسئول باید پاسخگو باشد و بیاید بگوید که من وقتی این اداره را تحویل گرفتم، این اداره در چه وضعیتی بوده و حالا به کجا رسیده. و در این یک سال، شش ماه یا چند مدّتی که من مسئولیت دارم، کارها را تا کجا پیش برده ام. گفتن مشکلات کار بنده و مردم است و شما باید بیایید و تدابیر و پیگیری هایتان و پیشرفت کارها را برای مردم توضیح دهید”.

وی با دعوت از مسئولین به پاسخگویی و بیان عملکرد خود در تریبون نمازجمعه گفت: “این تریبون در خدمت شماست. این تریبون وظیفه دارد شما را تقویت کند و کارهایی را که برای مردم انجام داده اید، انعکاس دهد. ظلم بزرگی است اگر خدمتی انجام بشود و ما چشم پوشی کنیم”.

 1. نویسنده دیدگاه: ناصر
  آبان ۲۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۳۶

  سلام حاج آقاخداقوت برا هنارس
  مردم خیلی دوستون دارن
  امامتاسفانه قبری که شمابراش گریه میکنیدمرده توش نیست
  متاسفانه مامردم نورابادباتوجه به عدم شناخت حق وحقوق شهروندیمون ازانتقادکردن میترسیم وهنوز فرهنگ انتقاد کردن واسمون جانیافتاده.یااصلاانتقادنمیکنیم یافحش میدیم وناسزامیگیم که براحتی زورمون رو به التماس تبدیل میکنیم
  مابایدتلاش کنیم که اول فرهنگ انتقادرو زنده کنیم بعدبریم دنبال پله های بعد
  حاج آقاحسینی(یادش بخیر)یه شب تویه جلسه انتقادشون به مردم بود که درطول زمانی که درنورابادتشریف داشتن حتی1نفرنرفته بودخدمت ایشون که ازفلان اداره یاارگان انتقادکنه
  بنظرمن ازماست که برماست

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار