سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17372
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پاسخ موسسه تنظیم آثار امام به پسر منتظری
Print This Post
گروه سیاسی - رجانیوز: اخیرا فرزند مرحوم منتظری در جلسه ای پیرامون نامه 6 فروردین 68 امام خمینی خطاب به منتظری، این نامه را نوشته ی مرحوم یادگار امام دانسته و ...

گروه سیاسی – رجانیوز: اخیرا فرزند مرحوم منتظری در جلسه ای پیرامون نامه 6 فروردین 68 امام خمینی خطاب به منتظری، این نامه را نوشته ی مرحوم یادگار امام دانسته و به ایشان نسبت جعل داده است.

به گزارش رجانیوز، محمد علی انصاری در این خصوص به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی جماران گفت: موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی به کرات و به طور رسمی نسبت به صحت انتساب نامه مذکور به حضرت امام خمینی که در آن حضرت امام مرحوم آیت الله منتظری را مخاطب قرار داده اند، اعلام نظر نموده است بدون شک و تردید این نامه بسیار مهم و تاریخی از تصمیمات قطعی الصدور امام عظیم الشان است که پس از نگارش آن تعدادی از چهره های شاخص سیاسی و حوزوی نظام و امنای امام از متن آن در حضور ایشان مطلع گردیدند لکن امام بنا به آنچه صلاح می دیدند که به نظرم بیشتر به سبب نامه 7 فروردین آقای منتظری بوده باشد، از انتشار آن جلو گیری نموده و نامه دیگری را به تاریخ 8 فروردین برای آقای منتظری ارسال داشتند که همان نامه ملاک عمل قرار گرفت.

وی اضافه کرد: یقینا هر گونه تشکیک و نسبت جعل و تحریف نسبت به نامه 6 فروردین ناشی از جهل یا خدای ناکرده ناشی از عناد و یا انتقام جویی است و به نوعی تلاش در جهت وارونه جلوه دادن حقایق و واقیعیات تاریخ انقلاب است. حقیقتا برای اینجانب که از مدت ها قبل از نگارش این نامه از وجود شکاف و اختلاف عمیق میان حضرت امام و آقای منتظری مطلع بودم و نامه 6 فروردین را به ترتیبی خاص و شخصا از سوی امام به قم برده و تحویل آقای منتظری دادم و علاوه بر آن دو فقره وصیت نامه امام که نزد ایشان بود را باز پس گرفته و به تهران آوردم و موارد متعدد دیگری که همه آنها حکایتگر نارضایتی و دلگیری و خشم امام نسبت به اقای منتظری بود.

قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تاکید کرد: تعجب آور است که کسانی چشمان خود را بر روی حقایق ملموس بسته اند و بر عملی که روح مرحوم منتظری را هم آزار می دهد اصرار می ورزند و در شرایط امروز کشور که مردم محتاج همدلی و آرامش هستند نغمه ای آن هم از نوع تهمت به مرحوم یادگار امام سر می دهند کسی که بالاترین جرمش دفاع عاقلانه و عارفانه و خالصانه از راه ورسم مکتب امام بود.

انصاری در پایان گفت: ای کاش در این زمانه که امام و یادگار امام و آقای منتظری در میان ما نیستند بعضی از منسوبین و طرفداران افراطی آقای منتظری به جای القای شبهه و تحریف حداقل می پذیرفتند که ایشان هم اشتباهاتی داشته است و شجاعانه برای ثبت در تاریخ، از نقش بعضی از اطرافیان در ایجاد شکاف و تخریب رمز گشایی می نمودند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار