سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17389
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » واردات ایران در انحصار کدام کشورهاست؟
Print This Post

سه کشور امارات، چین و هند به تنهایی حدود نیمی از واردات کالای ایران را در هفت ماهه امسال به خود اختصاص دادند.

به گزارش جهان به نقل از ایسنا، براین اساس در هفت ماهه ۱۳۹۲ امارات ۲۰.۳۷ درصد، چین ۱۹.۲۲ درصد و هند ۹.۴۳ درصد از کل واردات کالای ایران را به خود اختصاص دادند. به این ترتیب این سه کشور به تنهایی سهمی معادل ۴۹.۰۲ درصد از کل واردات ایران را به خود اختصاص دادند.

کره‌جنوبی، ترکیه، آلمان، سوئیس، هلند، ایتالیا و انگلیس نیز در رده‌های چهارم تا دهم بزرگترین صادرکنندگان کالا به ایران در هفت ماهه سال جاری قرار گرفتند.

همچنین ۱۰ کشور فوق در مجموع سهمی معادل بیش از ۸۲ درصد از واردات کالای ایران را بدست آوردند. مابقی کشورهای جهان کمتر از ۲۰ درصد سهم در واردات کالای ایران در هفت ماهه امسال داشتند. نیمی از ۱۰ صادرکننده بزرگ کالا به ایران نیز اروپایی بودند.

بیشترین رشد واردات ایران در هفت ماهه امسال مربوط به انگلیس به میزان ۳۲۷.۲۲ درصد، هند به میزان ۱۴۱.۱۴ درصد، لبنان به میزان ۱۳۵.۷۸ درصد و فیلیپین به میزان ۱۱۳.۷۴ درصد بود.

ضمن اینکه بیشترین کاهش واردات ایران نیز در همین مدت مربوط به برزیل به میزان ۷۹.۴۸ درصد، رومانی به میزان ۷۷.۹۰ درصد، تایلند به میزان ۷۶.۷۹ درصد، قبرس به میزان ۷۳.۸۲ درصد و روسیه به میزان ۶۲.۶۶ درصد بوده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار