سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17410
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تصاویر بزرگترین دسته عزاداری دانشجویی در روز عاشورا را ببینید
Print This Post
خبرنامه دانشجویان ایران: مراسم دسته عزاداری دانشجویان دانشگاه امام صادق در ظهر عاشورا برگزار شد. به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) چندسالی است که مراسم عزاداری دهه ...

خبرنامه دانشجویان ایران: مراسم دسته عزاداری دانشجویان دانشگاه امام صادق در ظهر عاشورا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) چندسالی است که مراسم عزاداری دهه محرم را در دانشگاه خود برگزار می کنند اما در این بین دسته عزاداری این دانشجویان بدلیل ویژگی های خاص آن به خصوص دانشجویی بودن این دسته عزداری اباعبدالله از محبوبیت خاصی برخوردار شده است.

سال 69 یعنی یک سال پس از فرمان تشکیل بسیج دانشجویی و طلاب توسط امام خمینی (رحمه الله علیه) و ایجاد بسیج دانشجویی دانشگاه، ضرورت و کمبود یک هیأت دانشجویی کاملا احساس گردید و با رویکرد تجدید پیمان و میثاق با شهیدان سمت و سویی شهدایی گرفت و لذا نامش شد: هیأت میثاق با شهداء

از همان سال‌ها بود که خادمین هیأت میثاق با برگزاری جلساتی هفتگی در داخل محیط خوابگاهی به عزاداری برای اهل بیت (علیهم السلام) می‌پرداختند و یادی هم از رفیقان سفر کرده خود می‌کردند. به تدریج با درک اهمیت و ضرورت وجود هیأتی برای خودسازی معنوی و اخلاقی دانشجویان، هیأت به طور جدی‌تری به فعالیت‌هایش ادامه داد.

کمی بعد در اواخر سال 85 با نزدیکی ایام فاطمیه تصمیم گرفته شد تا جلسات هیأت برای استفاده عموم به صورت عمومی برگزار شود و مراسم فاطمیه اول همان سال با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین صدیقی برگزار گردید. از سال بعد نیز با دعوت از حجت الاسلام و المسلمین حاج علیرضا پناهیان برای سخنرانی مراسم دهه اول محرم حرکت جدیدی در سطح منطقه آغاز گردید.

هیأت میثاق با شهدا امروز علاوه بر اینکه یکی از بزرگ‌ترین و فعال‌ترین مجموعه‌های دانشگاه و بسیج است در عین حال بزرگ‌ترین و منسجم‌ترین هیأت دانشجویی کشور نیز به حساب می‌آید و دانشگاه امام صادق (علیه السلام) را هم به یک پایگاه مهم فرهنگی و اعتقادی در سطح شهرک غرب و شهر تبدیل کرده است.

http://misaq.basijisu.com/wp-content/uploads/2013/11/IMG_5165.jpg
http://misaq.basijisu.com/wp-content/uploads/2013/11/IMG_51861.jpg
http://misaq.basijisu.com/wp-content/uploads/2013/11/IMG_5311.jpg

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار