سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17440
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۸ نظر
خانه » اخبار برتر » بیانات صریح سخنران مراسم ظهر عاشورا خطاب به مسئولین
Print This Post
والله اگر مسئولین به این جوانان نرسند، مدیون خواهند بود ( 3 نظر)

حالا یک سؤال دارم؛ آیا یک نماینده حقّ دارد وقتی نماینده می شود شروع کند عوض کردن از بالا تا پایین؟ آیا حق دارد؟

سلام دلفان- آیت الله احمدعلی محمودی از فضلای دلفانی مقیم قم که سخنران مراسم ظهر عاشورای شهر نورآباد بود، سخنان صریحی خطاب به مسئولین ایراد نمود. 

عاشورای دلفان (9)گفتنی است در این مراسم، مسئولین شهرستان از جمله نماینده، فرماندار، امام جمعه و… حضور داشتند. همچنین سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء نیز حضور داشت.

قسمت هایی از این سخنان که با استقبال مردم مواجه شد در ادامه آمده است:

*خدا را شکر می گویم که پس از گذشت سی سال که از این شهر رفته ام، این توفیق را یافته ام که در جمع شما سخن بگویم…

***

*جوانان این منطقه، عزیزترین، پاک ترین و شریف ترین جوان ها هستند… به خون همه شهدا قسم می خورم که کم تر جوانانی در این سرزمین پهناور به پاکی و پاکدستی بچّه های نورآباد و این مناطق وجود دارد. ( تکبیر مردم)

 قسم می خورم به خون آن شهدایی که رسول الله دست و بازو و چشم آن ها را بوسیده و رسول الله آن ها را مبارک و میمون می شمارد، به جان آنها قسم می خورم که هیچ جوانی در نورآباد امکان ندارد کار منافی عفتی انجام دهد، در صورتی که امکانات زندگی و معیشت او فراهم باشد.

چرا پس از گذشت بیش از سی سال از انقلاب، دو کارخانه که ده هزار نفری، پنج هزار نفری، هزار نفری، پانصد نفری جوانان این منطقه را پوشش بدهد وجود ندارد؟ من این گلگی ها را باید به چه کسی بکنم؟ من یک معلّم هستم و کارم تدریس است، لکن آن هایی که مسئولیت دارند باید پاسخ بدهند.

 من در اینجا می گویم شما شاهد باشید، والله اگر مسئولین به این جوانان عزیز، پاک، پاکدست و پاکدامن نرسند مشمول ذمه ( مدیون) خواهند بود.

هرچند تشکر می کنم( از مسئولین)؛ زحمت کشیده اند، زحمت می کشند، لکن در شأن این جوانان عزیز نیست… نماینده محترم شهرستان! فرماندار محترم! من از شما تقاضا می کنم از مسئولین بخواهید برای جوانان این منطقه که لیاقت دارند در سطح وزرای کشور باشند، فکری بکنید…

ضریب هوشی بچّه های نورآباد به مراتب از تمام بچّه های استان بالاتر است. خیلی هایشان در کلاس های من شرکت می کنند، می شناسمشان… انسان های خدوم و خوش فکر… ما روایت داریم که کارهایتان را به دست انسان هایی بدهید که خوش فکر هستند، انسان هایی که فکر نو دارند. والله این تعریف ها به خاطر این نیست که من خودم بچّه این منطقه هستم. بلکه عمیقاً جوانان این منطقه رامی شناسم.

 ***

آقایان، عزیزان… امام سجّاد علیه السلام فرزند رشید سالار شهیدان می فرمایند: «کان عمنا العباس بن علي نافذ البصيرة”؛ عموی من عباس انسان با بصیرتی است.

 بالاترین خصیصه حضرت عباس علیه آلاف تحیه و الثنا بصیرت نافذ اوست. ولی امر خودش را می شناسد، امام خودش را می شناسد، یک قدم جلوتر از امام قدم بر نمی دارد.

چقدر قشنگ است این تعبیر: “نافذ البصیره” … نمی گوید حضرت عباس فقیه است، دانشمند است. ای منبری ها! بالای منبر بگویید که بزرگترین دانشمند در کنار امام حسین حضرت عباس بود. امّا امام سجاد نمی گوید دانشمند است، مترجم قرآن است؛ می گوید نافذ البصیره است. یک قدم از رهبرش جلوتر قدم بر نمی دارد، گوش به زنگ رهبر است، خودش را در مقابل او عددی حساب نمی کند، “انا الرجل” نمی گوید.

***

*… دوست دارم با جوان های نورآباد حرف بزنم، دوست دارم دستشان را ببوسم و بگویم والله قسم وقتی به محضر رهبر عظیم الشأن روحي و ارواح العالمين له الفداه؛ آن فرزند فاطمه رسیدم، زجر و ناراحتی و عزّت و شرافتمندی بچّه های نورآباد را به محضر ایشان گفتم و سلام تک تک شما را خدمت ایشان رساندم و گفتم همچین نیروها و انسان های پاکی در اینجا وجود دارد.

شهید هاشم مرادی وقتی در کنکور شرکت کرد، سر جلسه امتحان چند تا از سؤالات لو رفته بودند که او گفته بود سؤالاتی که لو رفته اند حرام است و من نمی نویسیم. کدام مکتب این ها را درس داده؟ کی به اینها گفته که حلال خدا و حرام خدا چیست؟ بحث حقوقیات را کجا خوانده این شهید؟

شهید یوسفوند خیاطی می کرد؛ ذره های پارچه هایی که باقی می ماند را می بُرد به صاحبانشان عودت می داد.

***

*حدیث داریم که مؤمن از کعبه بالاتر است… آبروی مؤمن از کعبه بالاتر است…

حالا یک سؤال دارم؛ آیا یک نماینده حقّ دارد وقتی نماینده می شود شروع کند عوض کردن از بالا تا پایین؟ آیا حق دارد؟

اگر شاگردان من این سؤال را از من بپرسند چه جوابی باید به آن ها بدهم؟ شما به من جواب بدهید. آیا حق دارد بگوید چون من نماینده ام همه تان را باید عوض بکنم؟

 از دو حالت خارج نیست؛ یا اینهایی که عوض می شوند همه فاسق هستند یا اینکه اینها آدم های مؤمن و متدین هستند امّا هم خط تو نیستند که در این صورت تا روز قیامت شما کتک عوض کردن این ها را می خوری… یک نفر که خدمتش را می کند برای چه عوضش می کنی؟ خب هم خط شما نباشد… دین این را نمی گوید، دین می گوید شما مسئولیت دارید…

 1. نویسنده دیدگاه: مراد
  آبان ۲۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۱۰

  باتشکر از بیانات ارزشمند حضرت آیت الله محمودی فر مایشات شما و بیان مشکلات این شهر ستان محروم تسکین آلام درد مندان است .جناب نماینده در خصوص عدم توجه به این مردم غیور وولایتمدار وعوض کردن مدیران دلسوز به علت هم باند نبودن با شما هم در این دنیا وهم در آخرت باید جوابگو باشیدو صد البته مدیران ارشد استان وشهر ستان نیز در این خطا شریک اند . ویایستی در محضر مبارک باریتعالی جوابگو یاشند./.

 2. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  آبان ۲۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۲۰

  درود بر حاج اقای عزیز.من از بیانات حضرتعالی تشکر می کنم. اما بعضی مسئولین دلفان غافل و………..پنبه را در گوش فرو برده اند . موقع نماز صدای الله اکبرشان از اول تا آخرشهر می رسد . اما متاسفانه هیچ کاری برای جوانان ومردم این شهر انجام نمی دهند . اینها را باید فقط به خدا واگذار کرد. یا هدایت می شوند یا رو به اون ورتر می روند.

 3. نویسنده دیدگاه: هوشنگ
  آبان ۲۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۵۲

  از بیانات حاج اقا متشکریم خیلی خوب پیگیر مسائل نوراباد بودند و ان شا الله خواهند بود

 4. نویسنده دیدگاه: .
  آبان ۲۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۲۷

  اگر امثال این آیت الله برای نورآباد خدمت میکردند الان این وضع ما نبود
  همه فقط حرف میززنند
  بعد از سی سال….!!!

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۰۹

  ای کاش امثال آیت الله محمودی در قم نمی ماندند
  اگر ایشان امروز با این بار علمی در میان مردم دلفان زندگی میکرد خیلی از مشکلات حل می شد.
  خداوند بر درجات شیخ فرج الله کاظمی بیفزاید
  عالمی در میان مردم
  خدماتش فراموش نشدنی است

 6. نویسنده دیدگاه: سجاد
  آذر ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۱۹

  با عرض سلام خدمت همۀ رفقا.

  عرض شود که بنده هم یک آشنایی با این آخوند عزیز دلمون دارم. صحبتهای دوست عزیزمون امیررضا رو منم تا حد زیادی عینا دیدم. متاسفانه فقط با شعارای به ظاهر قشنگ و توخالی دارن سرمون رو گرم میکنن.
  ————————–
  * این نظرات یک آزمونی هست برای مسئولین سایت. اگر ذره‌ای آزادگی داشته باشید امثال این نظرها رو به خاطر ترس‌های کوچیک شخصی حذف نخواهید کرد. ارادتمندم.

 7. نویسنده دیدگاه: همتی
  آذر ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۲۷

  دارم میبینم که مسئولای سایت فقط دارن نظراتی رو که منطبق بر منافعشون هست نگه میدارن و بقیه رو، ولو که خیلی هم محق و مفید باشن، از دم حذف میکنن. مثلا یه دوستمون امیررضا، که ظاهرا آشنایی نزدیک با این آخوند عزیز داشتن و صحبتاشون به واقع امر خیلی نزدیک بود، نظرش کاملا بی دلیل حذف شده، نظر خیلی مفیدی هم بود.
  اینجوری اصلا نمیشه برای این سایت یک ریال ارزش قایل بود، و خداشاهده اگر بیش از این تکرار بشه بعید نمیدونم شخصا با مسئولای سایت برخورد مناسبی داشته باشم یا اصلا در سایت رو گل بگیرید ببندیدش کلا. حرفام جدیه و شوخی هم ندارم. والسلام.

  • نویسنده دیدگاه: امیررضا
   آذر ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۴۲

   ای ول همتی جان آی گفتی ! هزار بار نظر گذاشتم با اینکه هیچ ضرری یا مشکلی هم براشون ایجاد نمی کرد ولی آن را حذف کردن فقط باید از مسئولین تعریف کرد تا حذف نکنن……..

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار