سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17535
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » آخرین عناوین » در عاشوراي 88 چه گذشت كه مايه عبرت شد؟! + فیلم
Print This Post
  به گزارش سلام دلفان به نقل ازباشگاه خبرنگاران   [jwplayer mediaid="17536"]
 1. نویسنده دیدگاه: غلامعلی رجایی
  آبان ۲۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۵۴

  لااقل آزاده باشید

  انگار مرگ مرحوم عسکراولادی هم نتوانست بعضی ها را بخود بیاورد.امروز وامشب سیمای ضرغامی در شبکه های گوناگون خود هرچه خواست نثار آقایان موسوی و کروبی کرد وحتی در یک پیشگویی پیامبرانه آنها را از توفیق توبه محروم دانست.جالب این بود که از آنها توقع داشت در این ایام حصر از اقدام بعضی ها اعلام برائت نمایند!

  اینقدر محتوای این برنامه زشت و یکطرفه بود که نیازی به پاسخ به بعضی مطالب دیکته شده آن نمی بینم. امروز و امشب سیمای تحت مدیریت ضرغامی که از محدود اسم هایی است که از شنیدن آن نفرت دارم تا توانست بر علیه موسوی و کروبی که از خود هیچ امکان دفاعی نداشته و ندارند اتهام زد . دست اندرکاران این برنامه سفارشی سیمای ضرغامی از خدا نترسیدند. در مقام قاضی نشستند وهرچه دلشان خواست گفتند. انگار نه انگار قیامتی هم در کار است!

  این از مردانگی به دور است شخصیت کسانی که در حصر هستند و دستشان از همه چیز کوتاه است هرچند وقت یکبار یکطرفه، در سیمایی که متعلق به همه ملت است اینطور تخریب شود. از عاشورا دو روز بیشتر نگذشته است. پیام حسین را بشنوید که اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید.

  هرچند از این اقدام زشت سیمای ضرغامی بسیار متاسفم اما نگران نیستم .چون معتقد هستم خدایی هم هست و می داند چگونه خدایی کند!

  خدایا، به کجا باید شکایت برد که در جمهوری بجا مانده از امام، آبروی یاران امام ،همان کسانی که در دوران امام و پس از آن ،آن همه به کشور و ملت خدمت کردند اینگونه به چیزی گرفته نمی شود.

  کاش دادرسی بود.

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۲۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۱۵

  شما که ادعای دیندار بودن دارید!!!!!!1 همانطور که نظر فرزند شهید همت را قبلن منتشر کردید وجدان داشته باشید و این را نیز جز خبرهای خود بیارید. با این کار به خدا اون دنیا میشه یه ذره تقاضای بخشش کنید و از بعضیها حلالیت بطلبید. از ما گفتن. چه ساده ام من!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  سوال فرزند شهید همت: کف زدن در روز عاشورا در سخنرانی نصرالله توهین نبود؟

  مصطفی همت، فرزند سردار شهید حاج همت که چندی پیش انتقاد کوتاهش به نعیمه اشراقی، به شدت خبرساز شد و رسانه های اصولگرا نیز نقد او را به صورت گسترده پوشش دادند، اخیرا با اشاره به کف زدن هواداران حجت الاسلام سید حسن نصرالله در سخنرانی او در شب عاشورا و مقایسه آن با چند ثانیه فیلم عاشورای ۸۸ با زدن سر و ته آن، به نقد اقدام غیر حرفه ای صداوسیما پرداخته است.

  به گزارش “آینده”، وی در صفحه شخصی خود نوشت:

  عاشورای چهار سال پیش و برخی اتفاقات رخ داده در آن ، بهانه ای شد برای سوء استفاده از اعتقادات دینی مردم و در ادامه دست آویزی شد برای فشار بیشتر بر منتقدین و معترضین . …

  از نشان دادنِ گرفتن و کتک زدن مأمورین نظامی و انتظامی توسط برخی از مردم برای خشونت طلب نشان دادن تمام تظاهرات کننده ها که بگذریم (مطمئنا وقتی تظاهراتی سرکوب می شود و حتی معدودی از مأموران .. به سمت مردم شلیک می کنند، همهء مردم نمی ایستند تماشا کنند یا فرار کنند؛ برخی هم مقابله به مثل می کنند .) همانطور که می بینید کف و سوت زدن برخی مردم، به عنوان گناه نابخشودنی و هتک حرمت عاشورا معرفی می شود .

  این قضیه در طول این چهار سال همواره دستمایهٔ تندروها و اقتدارگرایان داخلی برای تخطئهٔ تمام منتقدین و تظاهرات کننده ها بوده و جزو گناهان نابخشودنی آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی برشمرده می شود . اما اگر انصاف به خرج دهیم، می فهمیم آن کف و سوت وقتی زده شده که برخی از تظاهرات کننده ها به عنوان مثال پس از عقب راندن مأموران .. به هیجان آمده اند .

  حال نگاهی بیندازید به چند دقیقهٔ اول فیلم سخنرانی سید حسن نصراللّه (دبیرکل حزب اللّه لبنان) در شب عاشورای امسال برای طرفداران و اعضای حزب اللّه لبنان :

  https://www.youtube.com/watch?v=UYLB-Owi3N8

  همانطور که احتمالا مشاهده کردید ، عده ای از طرفداران حزب اللّه ، پس از دیدن سید حسن در انظار عمومی و پس از حرفهای ایشان ، به هیجان آمده و هم کف می زنند ، هم سوت . (یک نمونه در دقیقهء ۶:۱۴ )

  اما هر آدم عاقل و باانصافی می فهمد هدف آنها توهین به عاشورا و شهدای کربلا نبوده . همان طور که هدف بیشتر تظاهرکننده های چهار سال پیش هم اینگونه نبوده …

  (گفتم بیشتر تظاهرات کننده ها ، چون خیلی اوقات حتی در یک جمع کوچک هم آدم مریض یا حتی نفوذی پیدا می شود .)

  ولی اگر کسی بخواهد حزب اللّه را تخطئه کند، به راحتی یک کلیپ از این کف و سوت ها می سازد و آن را به عنوان توهین حزب اللّه لبنان و طرفدارانش به حرمت عاشورا نمایش می دهد و آن ها را برچسب باران می کند … دقیقا به همین راحتی …

  نتیجه اینکه بهتر است اقتدارگرایان داخلی ، دیگر از قضیهٔ عاشورای چهار سال پیش و اعتقادات دینی مردم سوء استفاده نکنند و اگر چنین کردند ، هر دفعه باید این سخنرانی سید حسن نصراللّه و موارد مشابه احتمالی را به آنها و طرفدارانشان گوشزد نمود.

  وی در پایان تذکر داده که گمان نکنم فردی به اندازهٔ بنده به حزب اللّه لبنان علاقه داشته باشد . بنابراین امیدوارم کسی سوء استفاده نکرده و برداشت شخصی از گفته هایم ننماید. این متن هم فقط برای نشان دادن “سوء استفادهٔ برخی هموطنان از اعتقادات مذهبی مردم و نسبت دادن اتهامات ناروا به تمام منتقدین” نوشته شده است .

  گفته های بالا بدین معنی نیست که هر کسی حوادث عاشورای چهار سال پیش و نسبت هایی که به کل تظاهرکننده ها داده شد را محکوم کرد ، تندرو و اقتدارگرا و… است . خیلی ها بدلیل اخبار مغرضانه و یکطرفه ای که دریافت کردند ، گمان بردند عده ای با هدف توهین به مقدسات دینی شان به خیابان آمده اند و به همین دلیل ناراحت شدند و نمی شود به آن ها خُرده گرفت و تندرو خواندشان ..

  تندروها و اقتدارگرایان کسانی هستند که با وجودیکه واقعیت را می دانستند جوری موضع گیری کردند که انگار تمام افرادی که در خیابان بودند ، دشمن خدا و دین خدا بودند …

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار