سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17574
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نتانیاهو: امیدواریم فرانسه دودل نشود
Print This Post

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن حمایت از موضع اخیر فرانسه درباره ایران در مذاکرات ژنو، از فرانسوی‌ها خواست که از موضع خود کوتاه نیایند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایسنا، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه‌ی لوفیگارو گفت: اسراییل و فرانسه، از سال‌های گذشته تاکنون موضع مشترکی را در قبال ایران دارند و فرانسوا اولاند نیز همین موضع را ادامه می‌دهد.

او ادامه داد: ما از موضع ثابت و تغییرناپذیر فرانسه درباره‌ی ایران استقبال می‌کنیم و امیدواریم که فرانسه درباره‌ی ایرانیان دو دل نشوند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که رژیم مطبوعش تنها دارنده تسلیحات هسته‌یی در خاورمیانه است مدعی شد: همه ما فکر می‌کنیم که ایران نباید اجازه داشته باشد که به ظرفیت‌های لازم برای ساخت تسلیحات هسته‌یی دست یابد. جامعه‌ی بین‌المللی باید موضع سخت‌تر و شدید‌تری علیه ایران اتخاذ کند. ما بر این باوریم که اگر ایران به تسلیحات هسته‌یی دست یابد ممکن است این مساله باعث ایجاد مسابقه‌ی تسلیحات هسته‌یی در خاورمیانه شود.

نتانیاهو در اظهارات خصمانه خود اضافه کرد: ما در این‌جا زندگی می‌کنیم و ویژگی‌های این منطقه را می‌شناسیم.بر همین اساس باید اظهارات ما مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به دوران حکومت صدام حسین در عراق گفت: صدام حسین یکی از کسانی بود که معاهده ان.پی‌.تی را امضاء کرده بود اما تلاش می‌کرد که سلاح‌های اتمی را گسترش دهد هم‌چنین ایران و سوریه و لیبی نیز از اعضای امضاء کننده‌ی این معاهده هستند. اما به طور آشکار آن را نقض می‌کند. بر همین اساس مشکل اصلی در خاورمیانه کسانی نیستند که معاهده‌ی ان.پی‌.تی را امضاء‌نکردند. بلکه مشکل کشورهایی هستند که این معاهده را امضاء کرده و آن را به عنوان یک سند توخالی اهمیتی بدان نمی‌دهند.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی دارای صدها کلاهک هسته‌یی است و معاهده ان.پی.تی را امضا نکرده است. این در حالی است که ایران به عنوان عضو معاهده ان.پی.تی تمام فعالیت‌های هسته‌یی‌اش تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و بازرسانش است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار