سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17644
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اختلاف با اسرائیل در مورد ایران «تاکتیکی»است
Print This Post

«جن ساکی» در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه با اشاره به دور تازه مذاکرات هسته‌ای، گفت آمریکا در این مذاکرات تلاش می‌کند به محکم‌ترین توافق ممکن دست پیدا کند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس، «جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه به فاصله یک روز تا آغاز دور تازه مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه موسوم به 1+5، گفت معاهده منع گسترش تسلیحات اتمی به هیچ کشوری حق غنی‌سازی را نمی‌دهد.

وی همچنین تأکید کرد که آمریکا در مذاکرات با ایران تلاش می‌کند به «محکم‌ترین توافقنامه ممکن و محکم‌ترین گام اول ممکن» دست پیدا کند. ساکی با اشاره به دور پیشین مذاکرات هسته‌ای که در ژنو برگزار شد، گفت طرفین در آن دور توانستند بسیار بیشتر از قبل به هم نزدیک شوند.

ساکی که در کنفرانس خبری هفتگی حضور پیدا کرده بود، بار دیگر به وجود اختلاف میان آمریکا و اسرائیل در مورد نحوه برخورد با برنامه هسته‌ای ایران اذعان کرد و گفت: من وجود برخی اختلاف نظرها در مورد ایران را رد نمی‌کنم. اما ما چند دهه است که همکاری‌های مستحکمی داریم و این روابط همچنان ادامه دارد.

وی در مورد ابراز ناخرسندی مقامات اسرائیلی از توافق احتمالی با ایران هم گفت: شما می‌توانید به نگرانی‌ها احترام بگذارید و به آن گوش دهید، اما در عین حال با آن مخالف باشید.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه مسیر دیپلماتیک برای حل مناقشه هسته‌ای ایران هم مخالفان و هم موافقان زیادی دارد، گفت اختلاف در مورد موضوع هسته‌ای ایران، «تاکتیکی» است.

ساکی تاکید کرد که مذاکرات هسته‌ای بر روابط دوجانبه آمریکا و اسرائیل چه در کوتاه‌مدت و چه در بلندمدت، اثر نمی‌گذارد.

وی به موضوع تلاش سنا برای تصویب دور تازه‌ای از تحریم‌ها علیه ایران نیز پرداخت و بار دیگر توفق این تلاش‌ها را خواستار شد. کاخ سفید می‌گوید تصویب تحریم‌های جدید، مذاکرات هسته‌ای را با مشکل مواجه می‌کند. ساکی هم روز سه‌شنبه با درخواست از سنا برای به تعویق انداختن بررسی این تحریم‌ها، گفت: چرا نباید یک ماه تا 6 هفته صبر کنیم و به شانسی به دیپلماسی بدهیم تا نتیجه بدهد؟

ساکی در این کنفرانس خبری انفجارهای امروز در برابر سفارت ایران در بیروت را نیز قویا محکوم کرد. پیش از این «جان کری» وزیر خارجه آمریکا هم با صدور بیانیه‌ای به این انفجارها که به مرگ دستکم 26 نفر منجر شد، واکنش نشان داده بود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار