سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17686
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مطلع بودن سعودی ها از انفجار تروریستی در بیروت + سند
Print This Post

انتشار این مقاله در یک روزنامه حکومتی عربستان سعودی که پنج روز پیش، وقوع انفجارهای امروز در بیروت را پیش بینی کرده بود، بوضوح از اطلاع و هماهنگی سعودی ها با عاملان این جنایات حکایت دارد و می‏تواند به عنوان سندی انکارناپذیر در پرونده بررسی این فاجعه غیر انسانی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارشسلام دلفان به نقل از ابنا ، انتشار مقاله ای در روزنامه “الوطن” وابسته به حکومت فاسد آل سعود که پنج روز پیش، وقوع انفجارهای امروز در بیروت را پیش بینی کرده بود سند محکمی برای اثبات دست داشتن مزدوران عربستان در حادثه تروریستی امروز است.

سایت اینترنتی این روزنامه با انتشار مقاله ای به قلم «خالد العویجان» در روز 23 آبان 1392 (14-11-2013) اعلام کرده بود که حزب الله لبنان طی روزهای آینده در منطقه ‌ای شیعی از لبنان انفجاری انجام خواهد داد تا با استفاده از آن، به اهداف خود در سوریه دست یابد!

 

در این مقاله که خشم و یأس محور عربی ـ عبری از شکست در سوریه نمایان است، علاوه بر متهم کردن ایران و حزب الله به دخالت در سوریه، تلاش شده است تا اقدامات تکفیری های مورد حمایت آل سعود برای ایجاد ناامنی در لبنان، خود زنی مقاومت اسلامی جلوه داده شود.

 

در این مقاله که با عنوان “روزنامه الوطن برنامه حزب‌الله برای دست‌یابی به منطقه قلمون سوریه را فاش می کند” منتشر شد آمده است: بنا بر آنچه روزنامه الوطن کشف کرده است حزب‌الله با هدف ایجاد توفان در منطقه القلمون سوریه و سپس محاصره دمشق از شمال غرب سوریه با هدف حمایت از نیروهای خود، نقشه ای طرح ‌ریزی کرده‌ است.

الوطن در این فرافکنی خود ادامه داده است: بنابر مستندات روزنامه، قرار است نخستین بخش این فتنه‌ به صورت انفجار در منطقه‌ای شیعه نشین در بیروت ـ مانند ضاحیه یا بقاع ـ انجام شود. این انفجار بزودی انجام می‌گیرد و قرار است یک خودروی بمب‌گذاری شده در ساعات نیمه شب منفجر شود و حزب الله با استفاده از آن اعلام کند که می‌‌خواهد انتقام خون قربانیان را بگیرد و بهانه‌ای گردد برای دست‌یابی به منطقه قلمون سوریه و نیز در دست گرفتن امنیت شاهراه بین المللی دمشق به حمص!

روزنامه سعودی در این گزارش از ایجاد اختلاف مذهبی هم غافل نبوده و می‏نویسد: منابع مطلع(!) به الوطن خبر داده‌اند که حزب‌الله برای اثرگذاری بیشتر بر شیعیان، با سوءاستفاده از انفجار مذکور تلاش خواهد کرد با استفاده از لعن فرستادن به اهالی شام در مراسم ماه محرم، اقدام به تحریک و تشجیع شیعیان نماید.

انتشار این مقاله در این روزنامه حکومتی عربستان سعودی، بوضوح از اطلاع و هماهنگی سعودی ها با عاملان انفجار امروز حکایت دارد و می‏تواند به عنوان سندی انکارناپذیر در پرونده بررسی این حمله مورد استفاده قرار گیرد؛ بویژه آنکه گروهک تروریستی موسوم به “گردان عبدالله عزام” وابسته به شبکه القاعدة ـ فرزند نامشروع عربستان سعودی ـ مسئولیت انفجارهای مرگبار امروز در نزدیکی سفارت ایران در بیروت را به عهده گرفته است.

«بندر بن سلطان بن عبدالعزیز آل سعود» رییس سازمان اطلاعات عربستان نیز تحرکات آشکاری در زمینه های ناامنی و تروریستی در لبنان و سوریه دارد.

شایان ذکر است صبح دیروز بر اثر دو انفجار تروریستی در جنوب بیروت و نزدیک سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان بیش از 160 نفر شهید و مجروح شدند که «حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم انصاری» رایزن فرهنگی ایران در لبنان یکی از شهدای این عملیات ددمنشانه بود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار