سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17752
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آقاتهرانی: جلیلی یا ظریف مهمّ نیست؛مهمّ خطوط قرمز ماست
Print This Post
سلام دلفان- حجت الاسلام و المسلمین، دکتر مرتضی آقاتهرانی با اشاره به برگزاری مذاکرات ژنو5 با موضوع برنامه هسته‌ای ایران گفت: طبق بند 4 معاهده بین‌المللی NPT، به همه کشورها حق داشتن ...

سلام دلفان- حجت الاسلام و المسلمین، دکتر مرتضی آقاتهرانی با اشاره به برگزاری مذاکرات ژنو5 با موضوع برنامه هسته‌ای ایران گفت: طبق بند 4 معاهده بین‌المللی NPT، به همه کشورها حق داشتن چرخه سوخت و غنی‌سازی نامحدود و بدون قید مکان و زمان و نوع غنی‌سازی و تعداد دستگاه‌های سانتریفیوژ داده شده است. هیچ‌کس نمی‌تواند حق مشروع تولید سوخت به میزان دلخواه از طریق تدارک چرخه سوخت و غنی‌سازی بدون قید را از دیگر کشورها سلب نماید.
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداری در گفتگو با رجانیوز، با اشاره به مذاکرات ژنو گفت: آقای ظریف برای ما با آقای جلیلی تفاوتی ندارد. اسم‌ها مهم نیستند، سلیقه‌ها مهم نیستند، آن‌چه مهم و بلکه اصل است، حفظ منافع ملت سربلند ایران است که در طول تاریخ خون دل‌های زیادی برای آن خورده شده است و آن‌چه مهم است عبورنکردن دشمن از خطوط قرمز ماست.
این استاد اخلاق، با اشاره به لزوم ترسیم و تبیین دقیق خطوط قرمزها توسط دستگاه دیپلماسی افزود: دستگاه دیپلماسی، خط قرمزها را اول باید خوب بشناسد و خوب هم به دشمن زیاده‌خواه بشناساند و از آن پاسداری نماید. این آن چیزی است که اصل و اهم است. باقی موضوعات اهمیت چندانی ندارد، در کجا مذاکره می‌کنند، به چه زبانی صحبت می‌کنند، با چه هیأت و در چه سطحی مذاکره می‌کنند، چگونه و با چه ادبیاتی و چه لحنی سخن می‌گویند. این‌ها همه‌اش فرع بر حفظ ناموس و خطوط قرمز ایران اسلامی است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با مقایسه مذاکرات هسته‌ای و ایام دفاع مقدس ادامه داد: مدافعه از خط قرمزهای قانونی در این روزها و توسط تیم مذاکره کننده کشورمان، می‌تواند و باید مانند دفاع جانانه و مقتدرانه و مدبرانه جوان غیور این مرز و بوم در دوران جنگ تحمیلی باشد. همان‌گونه که جوانان آن روز اجازه‌ی عبور از خط قرمزهای قانونی و مرزهای لایتغیر ایران اسلامی را به دشمن نداند و تا پای جان در برابر زیاده‌خواهی و زورگویی و جنگ تحمیلی همه جانبه ابرقدرت‌ها ایستادند و پایداری کردند، دیپلمات‌های ایران که رهبر انقلاب از آنها به عنوان فرزندان انقلاب یاد کردند نیز می‌بایست از مرزهای حقوقی کلان و عزت ایران و انقلاب اسلامی دفاع کنند که ان‌شاءالله همین‌گونه نیز خواهد بود.
حجت‌الاسلام آقاتهرانی با اشاره به لزوم شفاف‌سازی از مفاد مذاکرات هسته‌ای ادامه داد: ما امیدواریم نتایج مذاکرات آن چنان درخشان و عزت‌مندانه باشد و مردان سیاست خارجی و تلاش‌گران دیپلماسی، آن‌چنان استیفای حقوق ایرانیان را انجام داده باشند و از مرزهای هویت و کیان اسلامی و انقلابی‌مان دفاع کرده باشند که بتوانند مفاد مذاکرات را با ولی‌نعمتان خود بطور افتخارآمیز و شفاف در میان بگذارند. ملت ایران قطعاً به سربازان و مأموران غیرتمند خود در برابر زیاده خواهی‌های دشمنان در همه دوره‌ها بالید و خواهد بالید.
دبیرکل جبهه پایداری، در ادامه خطوط قرمز نظام در فعالیت هسته‌ای را حقوقی که در معاهده NPT مطرح شده از جمله داشتن چرخه کامل سوخت هسته‌ای عنوان کرد و با غیرقابل مذاکره دانستن این حقوق قانونی افزود: اما آن‌چه از نظر مردم عزیز و نظام اسلامی خط قرمز مذاکرات محسوب می‌شود این است که دشمن نتواند، ما را به بهانه‌های غیرقانونی و با ادبیات ارعاب و تهدید یا تطمیع یا هرگونه روشن دیگر، از حق بدون قید و شرط داشتن و بکارگیری چرخه کامل سوخت و غنی‌سازی و تولید صنعتی سوخت هسته‌ای برای مصارف صلح آمیز، طبق ماده چهارم NPT محروم نماید. این حقوق قانونی ما و همه کشورهای جهان است و قابل مذاکره و یا معامله نخواهد بود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، هرگونه عقب‌نشینی از وضعیت کنونی غنی‌سازی، نقصان در چرخه‌ی تولید سوخت و هرگونه تعلیق فعالیت رآکتورها را به مثابه‌ی بازگشت به دوره‌ی غم‌انگیز سال‌های پایانی دولت اصلاحات دانسته و ادامه داد: در برابر زیاده‌خواه متکبر و مستکبر  باید تکبر داشت؛ تواضع و فروتنی و تدارک و تلاش برای جلب نظر دشمن پیمان شکن، قطعاً خطاست. اقتدار لزوماً با صدای بلند و خشن حرف زدن نیست بخصوص وقتی تمامی قوانین موضوعه خودشان که البته ما هم در دوره‌هایی آن‌را امضا کرده و پذیرفته‌ایم از جمله NPT به نفع ما و مؤید عمل ماست.
وی با اشاره به لزوم شناخت دشمن و شیطان بزرگ در مذاکرات هسته‌ای افزود: ما تصور می‌کنیم تیم مذاکره کننده از جانب ملت ایران قطعاً به تبعیت از قاطبه‌ی ملت عزیز ایران و نظر و مبانی مستحکم امام و رهبری عزیز انقلاب اسلامی، شیطان بزرگ را کماکان همان شیطان بزرگ می‌داند و در مذاکرات، با سینه‌ای پر از کینه و عداوت با دشمن شماره‌ی یک ملت ایران و بلکه کل ملت‌های مستضعف و بشریت، حاضر می‌شوند و اجازه‌ی عقب‌گرد یا توقف یا تعلیق یا هرگونه تنقیض در چرخه‌ی فعلی تولید سوخت و سانتریفیوژهای غنی‌سازی را نخواهد داد.
حجت الاسلام آقاتهرانی در پایان نیز با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره حرکت رو به جلو گفت: طنین کلام پرصلابت و گرم و هشدارگونه رهبر عزیرتر از جان‌‌مان در گوش همه هست که فرمود: “در راه پیشرفت توقف ممنوع است و اگر توقف کنیم به عقب پرتاب خواهیم شد.” و به نظر می‌رسد این اصلی است که اگر نادیده گرفته شود، انقلاب اسلامی، متحمل لطمات جبران ناپذیری خواهد شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار