سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17843
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دلارهای عربستان یکی از موانع به نتیجه رسیدن مذاکرات
Print This Post

خبرگزاری تسنیم: قائم‌مقام جمعیت رهپویان گفت که دولت عربستان سعودی با خرج دلارهای هنگفت پشت پرده یکی از موانع به نتیجه رسیدن مذاکرات است.

پرویز سروری قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم با اشاره به روند مذاکرات ایران با گروه 1+5 گفت: برداشت من از مذاکرات ژنو این است که رفتار غربی‌ها، آمریکا و آژانس تقریباً مثل گذشته است و رفتار آنها در قبال ایران تغییری نکرده است. البته طرف مقابل در گذشته با اخم  مذاکره می‌‌کرد و امروز با لبخند ظاهر می‌شود.

وی با بیان اینکه باطن غربی‌ها و 1+5 تغییری نکرده است، تأکید کرد: آنها مذاکره را به نابودی حقوق هسته‌ای ایران تبدیل کرده‌اند. دورنمای آنان تعطیلی مراکز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و دست برداشتن از حق مسلم مردم در دانش هسته‌ای است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم  با بیان اینکه با این نگاه مذاکره به نتیجه نخواهد رسید، اظهار داشت:  این غربی‌ها هستند که با زیاده‌خواهی نمی‌گذارند مذاکره به نتیجه نرسد. یک عده نقش پلیس خوب و یک عده نقش پلیس بد را در مذاکرات بازی می‌کنند. می‌گویند مباحث خوبی مطرح شده است اما ما نتیجه‌ای را در پایان مذاکرات نمی‌بینیم.

سروری با بیان اینکه غربی‌ها به‌دنبال فرسایشی و بی‌حاصل کردن مذاکرات هستند، افزود: در این مدت ما هیچ روند مثبت و امیدوارکننده‌ای از مذاکرات ندیدیم. ضمن اینکه طرف مقابل می‌خواهد ایران غنی‌سازی خود را تعلیق کند و آنها در قبال این تعلیق فقط مقدار اندکی از دارائی‌های بلوکه شده ایران را آزاد کنند.

وی ادامه داد: غربی‌ها هم مذاکره می‌کنند و هم به‌دنبال جنگ روانی هستند. اوباما در مصاحبه‌ای می‌گوید گزینه‌های مختلفی روی میز است. فرانسه در دور قبل  در حمایت از آمریکا و رژیم صهیونیستی ظاهر شد.

“طبیعی است که رژیم صهیونیستی باید برای آمریکا نقش ایفا کند چون اسرائیل متحدی جز آمریکا ندارد”.

قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه مذاکرات هیچ پشت صحنه‌ای ندارد، در عین حال تأکید کرد: پشت صحنه مذاکرات از سوی کشورهای غربی فریب و دغل است، ازاین‌رو معتقدم ما باید ضرب‌الاجلی را برای روند مذاکرات مشخص کنیم چرا که تا به امروز جمهوری اسلامی ایران روند مثبت خود را در مذاکرات نشان داده است.

سروری ادامه داد: در این صورت تکرار مکررات خواهد شد و مذاکره برای زمان مذاکره تشکیل می‌شود و خروجی مثبتی هم نخواهد داشت.

وی در ادامه این گفت‌وگو به نگاه کشورهای غربی به عربستان سعودی پرداخت و با بیان اینکه کشورهای غربی می‌خواهند از بانک بزرگ و دلارهای شیوخ عربستان برای خود استفاده کنند، گفت: متأسفانه این دلارها خرج تروریسم در منطقه می‌شود به‌طوری که عربستان بانک غربی‌ها و رژیم صهیونیستی شده است.

قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تأکید کرد: این غربی‌ها هستند که روی عربستان سرمایه‌گذاری کرده‌اند و جالب آنجاست که عربستان هم متوجه بازی خطرناک غربی‌ها نشده است.

وی همچنین گفت که دولت عربستان سعودی با خرج دلارهای هنگفت پشت پرده یکی از موانع به نتیجه رسیدن مذاکرات است.

سروری با بیان اینکه کشورهای غربی با سرمایه‌گذاری روی عربستان به‌دنبال عدم تحقق امت اسلامی است، گفت: کشورهای غربی برای اینکه وحدت امت اسلامی شکل نگیرد روی عربستان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار