سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18013
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » فابیوس:توافق باعث می‌شود ایران حق هسته‌ای صلح آمیز داشته باشد
Print This Post

وزیر امور خارجه فرانسه در پی توافق هسته ای ایران و کشورهای 1+5، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد : توافق با ایران گامی مهم برای برای حفظ صلح و ثبات به شمار می رود.

 به گزارشسلام دلفان، مهر به نقل از رویترز نوشت: “لوران فابیوس” در این بیانیه که بعد از توافق بامداد امروز میان ایران و کشورهای 1+5، صادر کرده آورده است : توافق حاصل شده گامی مهم برای حفظ صلح و امنیت است، اما نیاز به نظارت دقیق برای اطمینان از اجرا دارد.

در ادامه این بیانیه آمده است : پس از سالها انسداد، توافق در ژنو بر سر برنامه هسته ای ایران گامی مهم برای حفظ صلح و امنیت به شمار می رود. این توافق حق ایران را برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای به رسمیت می شناسد.

فابیوس در بیانیه خود تاکید کرده است : ما نیازمند مراقبت از آن برای اطمینان از اجرای این توافقات هستیم.

ایرن و کشورهای 1+5 بعد از روی کار آمدن دولت جدید در جمهوری اسلامی، برای حل موضوع هسته ای، سه دور مذاکره انجام دادند که آخرین مورد آن در ژنو از روز چهارشنبه 29 آبان آغاز و روز یکشنبه دوم آذرماه با توافق طرفین به پایان رسید.

به موجب این توافق، ایران به مدت شش ماه فعالیت هسته ای خود را محدودتر می کند و در عوض کشورهای 1+5 با به رسمیت شناختن حق هسته ای ایران برخی از تحریم های موجود علیه جمهوری اسلامی را لغو می کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار