- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

برنامه و سند راهبردی ایجاد اشتغال در سطح استان لرستان تهیه و تدوین می شود

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا، ˈهوشنگ بازوندˈ روز یکشنبه در سفر به شهرستان دلفان و دیدار با امام جمعه نورآباد، افزود: آمار بیکاری اعلام شده در شهرستان دلفان 22 درصد است که متاسفانه این رقم در رده سنی نوجوانان و جوانان تا سه برابر بیشتر می باشدکه این هشداری جدی برای برنامه ریزی در زمینه رفع این معضل است.

وی با تاکید بر ظرفیت ها و قابلیت های موجود در شهرستان دلفان، اظهار داشت: برنامه محوری مدیریت اجرایی استان لرستان برای رفع محرومیت ها و کاهش نرخ بیکاری در این شهرستان، تولید ثروت در راستای اشتغالزایی و رونق اقتصادی منطقه است.

استاندار لرستان تصریح کرد: برهمین اساس، قصد داریم با تهیه و تدوین یک برنامه جامع و علمی مدون، زمینه رفع مشکلات، محرومیت و تنگناهای موجود دراین شهرستان را فراهم کنیم.

نماینده عالی دولت در لرستان با اشاره به اینکه محرومیت در شان مردم مقام و ولایی این دیار نیست، افزود: کم توجهی به معیارهای علمی و

کارشناسی در زمینه برنامه ریزی، اجرایی و عمرانی از عمده دلایل بروز محرومیت ها و مشکلات موجود در استان و این شهرستان است.

بازوند گفت: به رغم این محدودیت ها و مشکلات اقتصادی موجود در کشور، برنامه ریزی جامعی برای جذب و افزایش سرمایه گذاری به ویژه در بخش خصوصی برای رونق فعالیت های اقتصادی و صنعتی استان انجام شده است.