سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18032
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گاز رسانی به روستاییان دلفان ضرورتی اجتناب ناپذیر است
Print This Post

شهرستان دلفان با هزار و 700 متر ارتفاع از سطح دریا یکی از مناطق کوهستانی و سردسیر محسوب می شود که مصرف بالای سوخت و سردسیر بودن آن گازرسانی به این منطقه را ضرورتی اجتناب ناپذیر کرده است .

به گزارش سلام دلفان  به نقل از ایرنا ، گاز طبیعی به عنوان سوختی تمیز و سازگاز با محیط زیست ، به عنوان یکی از عوامل مهم تولید در سبد انرژی مصرفی بیشتر کشورهای جهان جا باز کرده است واین سوخت پاک و قابل دسترس علاوه بر نقش غیر قابل انکاری که در بخش صنعتی و تولیدی و بهبود شاخص های اقتصادی دارد یکی از ارزان­ترین سوخت­های در دسترس بخش خانگی است .

بدون شک مزایای سوخت گاز طبیعی به خاطر ارزان بودن از دیگر سوخت ها بیشتر است و محدوم بودن روستائیان از نعمت گازطبیعی موجب شده که روستائیان به استفاده از دیگر سوخت ها روی آورند و در برخی مناطق جنگلی متاسفانه به علت استفاده از هیزم به عنوان سوخت زمستانی خود محیط زیست و جنگل ها را در معرض تهدید جدی قرار می دهد.

اگر می خواهیم محیط زیست ما مصون بماند چاره ای جزء گسترش گازرسانی و یا حداقل تامین سوخت مناسب روستائیان در روستاهای جنگلی نیست .

گرچه کارهای انجام شده برای گاز رسانی به شهر نورآباد دلفان و روستاهای آن قابل تقدیر است و تاکنون تلاش زیادی در این راستا انجام شده اما بهره مندی تمامی روستائیان دلفان از نعمت گاز نیازمند توجه مسوولان و اعتبارات ویژه است .

یکی از شهروندان در این باره می گوید: زمستان در دلفان بسیار سخت است و بارش های سنگین برف و موجب برودت هوا در این منطقه می شود که روستائیان به ناچار مجبور می شوند از سوخت نفت سفید استفاده کنند که آمار مصرف این سوخت در این روستاها بسیار بالاست .

ˈحسین مرادیˈ افزود : اگر تمامی روستاهای دلفان از نعمت گاز بهره مند شوند آنان می توانند به راحتی از این سوخت ارزان استفاده کنند واز دیگر سوخت های مایع و فسیلی استفاده نکنند .

از440 روستای شهرستان دلفان 35 روستای آن از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند و تلاش برای گاز رسانی به دیگر روستاها نیز ادامه دارد .

البته نباید این حقیقت را کتمان کرد که پراکندگی و قرار گرفتن روستاهای شهرستان دلفان در مناطق صعب العبور و تعداد کم خانوارهای برخی از روستاها از چالش های اصلی گازرسانی به این روستاها است که موجب افزایش هزینه و دشوارشدن کار گازرسانی به این روستاها می شود.

امام جمعه نورآباد نیز گفت : یکی از نیازهای اساسی مردم روستاها گاز رسانی است .

حجت الاسلام سید جعفر مرادیانی افزود : با عملیات گاز رسانی با مناطق روستایی ضمن تامین گاز مورد نیاز مردم در طول سال بخصوص فصل زمستان ، توسعه صنعت ، کشاورزی و اشتغال را به دنبال خواهد داشت .

وی، از وزیر نفت و مسوولان شرکت ملی گاز ایران خواست با توجه به عمق محرومیت و سردسیر بودن دلفان موضوع گازرسانی به روستاهای این شهرستان را در برنامه ریزی های خود به طور ویژه مورد بررسی قرار دهند .

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت : با توجه به تعداد زیاد روستاها در دلفان گاز رسانی به همگی آنها در یک برنامه کوتاه مدت غیر ممکن است اما امیدواریم با توجه به سردسیری منطقه گازرسانی به روستاهای دلفان در اولویت قرار گیرد.

حجت الله سوری افزود : سرمای شهرستان دلفان بیشتر از برخی شهرستان های استان است به طوریکه بیش از 101 روز در این شهرستان سرما و یخبندان وجود دارد که گازرسانی به روستاهای منطقه ضروری است.

مدیر شرکت گاز شهرستان دلفان نیز گفت :هم اکنون طرح گاز رسانی به روستاهای محور سراب غضنفر که 20 روستا را زیر پوشش دارد و محور شهرک امام و روستای معصوم آباد در دست ساخت است .

سعید زردان افزود : طرح گازرسانی به روستاهای نصرت آباد، جعفرآباد، مرادآباد، رمضان آباد که در محور شهرک امام قرار دارند در دست مطالعه است.

به گفته وی ، در آینده نزدیک عملیات گازرسانی به 15 روستای شهرستان دلفان با تامین اعتبار مورد نیاز آغاز می شود .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار