سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18123
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ماجرای حضور یک‌مسیحی در هیات‌عزاداری
Print This Post

شب هشتم و نهم محرم به همراه پدرش به مراسم عزاداری امام حسین(ع) آمده و در جمع عزاداران به سینه زنی پرداخت. در شب تاسوعا حال و هوایی که داشت نظرم را جلب کرد، بعد از مراسم با او به گفتگو پرداختم.

به گزارش سلام دلفان به نقل از حوزه- عشقِ حسین(ع)، نه زمان می شناسد، نه مکان، نه شیعه، نه غیر شیعه… عشق حسین(ع)، پرچمی است که همه آزادی خواهان را به گرد خود جمع می‌کند و چه زیباست، صحنه هایی که عشق‌بازیِ عشاق الحسین(ع) را به نمایش می گذارد. یکی از این جلوه‌ها که به طور خاص، امسال برجستگی بیشتری نسبت به سال‌های قبل داشت، حضور مسیحیان در آئین عزاداری سیدالشهداء بود که از کربلا گرفته تا سایر نقاط جهان بیانگر این شور و شعور بین المللی و بین الادیانی بود.

یکی از نقاطی که امسال، ماوای علاقه‌مندان به سیدالشهداء(ع) در کشور رومانی شده بود، هیات عشاق الحسین(ع) نام داشت. حجت الاسلام والمسلمین نورموسوی که دهه اول محرم امسال به عنوان مبلغ دینی در کشور رومانی و این هیات حضور داشت، حضور یک جوان مسیحی در آئین عزاداری را اینگونه روایت کرده است:

اسمش آندره است؛ مسیحی است. به همراه پدرش به مراسم عزاداری امام حسین(ع) به هیئت عشاق الحسین بخارست رومانی آمده، شالی مشکی، مزین به نقش و نگار «یا حسین مظلوم» بر گردنش آویزان است.

شب هشتم و نهم محرم به همراه پدرش به مراسم عزاداری امام حسین(ع) آمده و در جمع عزاداران به سینه زنی پرداخت. در شب تاسوعا با حال و هوایی که داشت نظرم را جلب کرد، بعد از مراسم با او به گفتگو پرداختم، در پاسخ ،علت حضورش را  چنین بیان می‌کند.

پدرم و دوست پدرم ایرانی است، از امام حسین(ع) برایم صحبت کرد. گفت:”امام حسین مثل عیسی(ع) مسیح مریض‌ها را شفا می‌دهد، به امام حسین(ع) علاقه پیدا کردم به نیت شفا آمدم، اگر هم شفا پیدا نکنم، برای تجلیل از این آقا آمدم.”

سخنانش فرا تر از سن وسال و شخصیتش بود.

آندره میگوید: قبل از آنی که به اینجا بیایم نزد پدر بزرگم رفتم، به ایشان گفتم به اینجا می آیم. دلش می‌خواست بیاید. پیر و ناتوان است ،بجای ایشان هم آمدم.

پدرش می‌گوید: تصور نمی‌کردم چنین فضای نورانی و معنوی را شاهد باشم. در اینجا، عاطفه، مهر وعشق موج می زند.

او جوانی تحصیل کرده است و در ادامه می‌گوید: چنین برنامه‌ای روح، روان و انسانیت را زنده نگه می‌دارد و اقشار مختلف دور هم جمع می شوند. زمینه اتحاد همدلی و همراهی را فراهم می‌کند که این امر در مسیحیت وجود ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین نورموسوی در پایان روایت‌گری اش تاکید می‌کند: این، تازگی ندارد در اغلب مراسم‌های عزاداری امام حسین(ع)، مسیحیان رومانی حضور پیدا می‌کنند.

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار