سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18318
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ثمره و نشانه قبولی عزاداری چیست؟
Print This Post

سخنران حرم مطهر رضوي گفت: تقويت فرهنگ انجام واجبات ثمره و نشانه قبولي عزاداري‌هاست.

به گزارش سلام دلفان به نقل از حج- حجت‌الاسلام مهدي ماندگاري، در ويژه برنامه تبليغي و مذهبي كه در رواق امام خميني(ره) برگزار شد، عنوان كرد: اولين فرهنگي كه نتيجه و ثمره عزاداري مقبول است و بايد در زندگي هر فردي تقويت شود، فرهنگ انجام واجبات است كه مادران در نشر و گسترش اين فرهنگ نقش به‌سزايي دارند.

وي گفت: عبادت و فرهنگ كار كردن از جمله واجبات هستند و بر هر انسان سالمي واجب است كه براي كسب رزق و روزي حلال به كار مشغول باشد.

كارشناس مسائل مذهبي، حفظ حيا و عفت، ادب و احترام به يكديگر و ازدواج را از جمله واجبات دانست و افزود: ورزش كردن هم يك واجب است، همانطور كه پيغمبر اكرم(ص) به آن سفارش فراوان كرده‌اند.

وي همچنين تقويت روحيه ترك حرام را يكي ديگر از ثمرات عزاداري‌ها ذكر كرد و افزود: بي‌حجابي، ربا، رشوه خواري و مردم آزاري در اسلام حرام است و كسي كه براي امام حسين(ع) عزاداري مي كند، نبايد مرتكب فعل حرام شود.

سخنران حرم مطهر رضوي، خدمت به مردم و مخلوقات را از ديگر نتايج و ثمرات عزاداري‌هاي حضرت ابا عبدالله الحسين(ع) دانست وگفت: جهاد و شهادت بالاترين خدمتي بود كه امام حسين(ع) در واقعه عاشورا به جامعه بشريت داشتند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار