سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 1838
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۰
تعداد نظرات: ۵ نظر
خانه » اخبار برتر » سپاه از هیچ شخص یا گروهی حمایت نمی کند/ سپاه مستقل است و پرچمدار هیچ حزبی نمی شود
Print This Post
تشریح مواضع سپاه پاسداران در قبال انتخابات از سوی نماینده ولی فقیه در سپاه؛
سلام دلفان به نقل از سپاه نیوز: حجت الاسلام علی سعیدی شاهرودی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اخیراً طی نشست خبري که در محل اداره روابط عمومي ...

سلام دلفان به نقل از سپاه نیوز: حجت الاسلام علی سعیدی شاهرودی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اخیراً طی نشست خبري که در محل اداره روابط عمومي کل سپاه برگزار گردیده بود، سخنانی را پیرامون مسائل مختلف و مواضع سپاه در خصوص انتخابات ابراز داشته که به گزیده هایی از آن اشاره می شود:

سپاه مستقل است و از هیچ حزب، گروه یا شخصی حمایت نمی کند/ سپاه هیچ گاه پرچمدار افراد ، احزاب و گروهها نمی شود

وی با اشاره به موضع سپاه در قبال انتخابات و جریان های شرکت کننده در آن تصریح کرد: سپاه از مهم ترین نهادهای انقلابی است که اصول و مبانی ثابتی دارد و مهم ترین اصل که این نهاد انقلابی دنبال می کند، پاسداری از کیان اسلام و انقلاب و حرکت بر محوریت رهبری است.
نماینده ولی فقیه با بیان اینکه سقف سپاه بالاتر از حمایت از گروهها و پرچمداری احزاب است تاکید کرد: سپاه هیچ گاه پرچمدار افراد ، احزاب و گروهها نمی شود، اما اگر حزبی اعلام همسویی با مواضعی منطبق بر مواضع سپاه را کرد، ایرادی ندارد.
وی ادامه داد: سپاه گفتمان نبوی و علوی را دنبال می کند ، جبهه ضد استکباری است، از مظلوم حمایت می کند، همچنین از شایسته سالاری و اینکه مدیریت کشور در اختیار انسان های متدین و انقلابی باشد دفاع می کند و اینها شعارهای سپاه است که ثابت قدم در این راه ایستاده است .
حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی تاکید کرد: مواضع سپاه مستقل و این نهاد انقلابی پایبند به اصول و وفادار به ارزش ها است ، از هیچ حزب ، گروه و شخصی حمایت نمی کند و اگر احزاب مواضع منطبق بر سپاه داشته باشند این به مبنای گروه گرایی نیست .

نماینده ولی فقیه در سپاه توصیه ای نیز به مردم و کاندیداها برای حضور در عرصه انتخابات داشت و اعلام کرد : توصیه به مردم که در شناخت معیارها و شاخص ها دقت کنند و به کاندیداها اینکه از قواعد رقابت تبعیت کرده ، وارد حوزه تخریب رقبا نشوند و وعده های دروغ و بی پایه را به منظور عملیات روانی برای جلب مقطعی ذهن مردم ندهند.

تمرکز استکبار جهانی بر عرصه انتخابات

وي با اشاره به تمركز استكبار در مقوله انتخابات كشورها اظهار داشت: استكبار جهاني به ويژه آمريكا و اروپا براندازي را در چرخه دموكراسي قرار داده و تمركز خود را معطوف به انتخابات مي كنند كه مثال بارز آن را در روسيه و اكراين مشاهده كرديم، اما در خاورميانه اين شيوه بر عليه آنها حركت مي كند كه تركيه ، عراق ، فلسطين و امروز نيز در مصر و تونس شاهد شكست اين تاكتيك هستيم .
حجت الاسلام سعيدي با بيان اينكه در ايران تمركز دشمن بهره برداري حداكثري از انتخابات است تصريح كرد: اشاره مقام معظم رهبري در واقع هشداري به دستگاهها است كه مبادا انتخابات منجر به چالش شود و با نگاهي به خط دهي دشمن از خارج كشور و ارائه برخی تحلیل ها در داخل در می یابیم دشمن از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار نمی کند، اما آنچه را که معظم له فرمودند هشداری به مردم و دستگاههای نظارتی بود که موضوع انتخابات منتهی به چالش نشود .

توصیه به نیروهای اثرگذار در انتخابات

وی ضمن توصیه به نیروهای اثرگذار در انتخابات گفت: مردم و کاندیداها باید این موهبت الهی را قدر بدانند ، دموکراسی سرمایه ای است که با فداکاری مردم بدست آمده و این مردم سالاری دینی نیز با زحمت حاصل شده است.
حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی خاطر نشان کرد : فلسفه انتخابات دستیابی به افراد متدین ، خدوم و متخصص برای قوه قانون گذاری است و انتخابات عرصه قدرت طلبی و بازیگری نیست و مردم باید توجه کنند به فردی که انتخاب می کنند در راستای مصالح انقلاب اسلامی ، نظام و معتقد به خط رهبری هست یا نه و متاسفانه در این مسیر آسیب هایی چون پول و هزینه وجود دارد.

اعلام مواضع رسمی سپاه فقط از طریق روابط عمومی

نماینده ولی فقیه در سپاه درخصوص اعلام مواضع سپاه تاکید کرد: مواضع سپاه بطور رسمی و در مقاطع مختلف توسط روابط عمومی سپاه فرماندهی کل و نماینده ولی فقیه در سپاه اعلام می شود و سایر اظهارنظرهای فرماندهان لزوما موضع رسمی به شمار نمی آید و تنها این سه مرجع مواضع رسمی را عنوان می کنند .

پیوند جریان انحرافی و فتنه

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر پیوند جریان انحرافی و فتنه در آستانه انتخابات پیش رو اظهار داشت: انتظار این است که جریانات وابسته به نظام و انقلاب اسلامی سرمایه های خود را در راستای خدمت به مردم و انقلاب هزینه کند . اما متاسفانه در نوع گفتمان و ادبیات شاهد وجود اشتراکاتی میان این دوجریان از جمله ترویج تساهل و تسامح و تکیه بر باستان گرایی هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی اضافه کرد: هر چند ایران برای ما عزیز است و حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشورمان جزو آرمانهای حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری است و ما شهدای زیادی را در راه دفاع از این وطن داده ایم اما اینکه بطور ویژه مسئله ایرانیت بعنوان جریانی ناسیونالیستی مورد توجه قرار گیرد با مصالح انقلاب اسلامی سازگاری ندارد .
وی خاطرنشان کرد: این نکته برای مردم حائز اهمیت است و می تواند معیاری برای انتخاب باشد که کدام خطوط و جریان ها در راستای مصالح انقلاب و نظام حرکت می کنند و چه گروههایی بر خلاف این مصالح گام می نهند.

عبور انقلاب اسلامی از گردنه های سخت

وي با تشريح علل ناکامي در تحقق اهداف انقلاب هاي مختلف در طول تاريخ يادآور شد: لحظات درخشاني را گاهاً در انقلاب هايي مثل انقلاب موسي بن عمران و انقلاب صدر اسلام از درخشش هاي فراواني برخوردار بوده اما در چرخه حرکت خود با پيچ هاي خطرناکي مواجه شد که مرحله استکمال را با چالش هاي جدي روبرو کرد.
حجت الاسلام والمسلمين سعيدي انقلاب اسلامي ايران را يکي از بزرگترين انقلاب هاي توحيدي خواند و تصريح کرد: در ساليان گذشته از عمر پربرکت انقلاب اسلامي ايران و در مقاطع مختلف همانند عصر دولت موقت، دوره بني صدر، دوران دفاع مقدس و جنگ تحميلي و بويژه در فتنه 88، گردنه ها و چالش هايي براي انقلاب بوجود آمد که به فضل الهي و رهبري حکيمانه مقام معظم رهبري تمام اين گردنه ها را پشت سرگذاشتيم چرا که درک و بصيرت ملت ما تفاوت هاي عمده اي با امت هاي پيشين دارد.

نقش مردم در تولید قدرت

وي نقش مردم در حکومت الهي و آموزه هاي ديني را بسيار اساسي و مهم توصيف کرد و افزود: اگر حاکميت در اختيار رهبران الهي باشد نقش مردم در اين حاکميت توليد قدرت است و در انقلاب ما نيز که عصر حاکميت بر محوريت امام (ره) و در ادامه آن حاکميت حضرت امام خامنه اي و بر پايه ولايت استوار است، حضور مردم نقشي موثر در توليد قدرت براي حاکميت دارد.

 1. نویسنده دیدگاه: امیر
  بهمن ۱, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۶:۰۳

  درود بر نمایندگی ولی مطلقه فقیه، در سپاه ،از فرماندهی کل تا ناحیه دلفان، که همواره نگاهبانانی ارزشمند برای دستاوردهای انقلاب وخون شهیدان بوده وهستند.

 2. نویسنده دیدگاه: برزو س
  بهمن ۲, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۲:۴۰

  درود وسلام بر رهبر وسپاه (بسیج) طرفداران رهبر حزب فقط حزب علی رهبر فقط سید علی خامنه ای

 3. نویسنده دیدگاه: فلاحیان
  بهمن ۲, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۹:۱۲

  انشاالله رهروران ولایت همیشه پیروز وسربلند هستند وهمه باهم تلاش برای دلفان یکپارچه فداییان رهبر
  نصرمن الله وفتح قریب
  ومارمیت اذ رمیت ولکن الله رما
  سلامتی رهبر معظم انقلاب وپیروزی یاوررهبرصلوات

 4. نویسنده دیدگاه: احد شهبازی
  بهمن ۳, ۱۳۹۰ در تاریخ ۰۰:۳۲

  حزب فقط حزب الله؛دورود خداوند بر سپاهیان سرافراز و بسیجیان دلاور که همیشه و همواره تحت فرمان ولایت مطلقه فقیه پاسدار نظام مقدس اسلامی و خون شهیدان و ناموس و شرف این سرزمین مقدس هستند تا پرچم را به دست صاحب اصلیش برسانند.و اما ولایت مطلقه فقیه یعنی برخوردار بودن فقیه؛از تمامی اختیاراتی که پیامبر (ص)وامام معصوم(ع)در اداره جامعه داشتند واعمال ولایت در هر کجاکه مصلحت اسلام و جامعه اقتضاء میکند میباشد.

 5. نویسنده دیدگاه: serendipity
  بهمن ۱۴, ۱۳۹۰ در تاریخ ۲۳:۳۶

  هرکسی مقابل ولی فقیه ایستاد طوری میشکنه دکتر … ام نتونه درمانش کنه…

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار