سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18383
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکرات ژنو و توافق ‌نامه مورد تایید مقام معظم رهبری است/ از اظهار نظرهای ناآگاهانه خودداری شود
Print This Post

آیت‌الله مکارم ‌شیرازی با بیان این‌که مذاکرات ژنو و توافق ‌نامه مورد تایید مقام معظم رهبری است، گفت: برخی درگوشه و کنار ناآگاهانه موضع‌گیری می‌کنند و می‌گویند این کار مورد تایید رهبری نبوده است؛ باید بدانند که رهبر معظم انقلاب آن را تایید کرده و کسانی که این گونه اظهار نظر می‌کنند حتما نظر ایشان را مطالعه نکرده‌اند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از باشگاه خبرنگاران، “آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی”، صبح امروز در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به توافق نامه ایران با گروه 1+5 اظهار داشت: غربی‌ها در قالب این توافق نامه حق هسته‌ای ایران را به رسمیت شناختند؛ البته این قرارداد  ایده‌آل ما نیست، اما در شرایط فعلی تنها راه بوده است.

معظم‌له با اشاره به برخی اظهار نظرها، یادآور شد: کسانی که اظهارنظر می‌کنند باید با توجه به شرایط داخل و خارج سخن بگویند.

وی با بیان این‌که از همان زمان انتخابات ریاست جمهوری، روی این گفتگوها مطالعه شده است، تاکید کرد: بر روی این مذاکرات سه ماه مطالعه صورت گرفته است و این گونه نبوده که وزیر خارجه رفته باشد و این تفاهم‌نامه را امضا کند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که مذاکرات ژنو و توافق ‌نامه مورد تایید مقام معظم رهبری است، افزودند: برخی درگوشه و کنار ناآگاهانه موضع‌گیری می‌کنند و می‌گویند این کار مورد تایید رهبری نبوده است؛ باید بدانند که رهبر معظم انقلاب آن را تایید کرده و کسانی که این گونه اظهار نظر می‌کنند حتما نظر ایشان را مطالعه نکرده‌اند.

این مرجع تقلید همچنین ابراز امیدواری کرد که نتایج این توافق نامه عاید کشور شود و خداوند متعال به آمریکا و اروپا توفیق دهد تا بر سر عقل بیایند و بدانند که ناآرام کردن منطقه به نفع هیچ کس نیست.

آیت‌الله مکارم ‌شیرازی با بیان این‌که رژیم صهیونیستی و برخی دول عربی از نا امن بودن منطقه احساس آرامش می‌کنند، گفتند: صهیونیست‌ها و برخی دول منطقه از امضای تفاهم‌نامه ایران با 1+5 احساس نارضایتی می‌کنند؛ چرا که آنها نا امنی منطقه را می‌خواهند.

معظم له تاکید کرد: کسانی که این تفکرات را دارند باید بدانند که ناامنی به نفع هیچ کس نیست؛ زیرا آتش کشمکش و ایجاد نا امنی در منطقه همه را در بر می‌گیرد.

وی در پایان با بیان این‌که در داخل کشور باید وحدت و انسجام داشته باشیم، گفت: امیدواریم پیروزی و موفقیت نصیب مسلمین جهان بخصوص ملت ایران اسلامی گردد.

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    آذر ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۴۲

    امین یا رب العالمین

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار