سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18404
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » یک فعال اصلاح طلب: دولت قبلی کشور ویران شده ای را تحویل دولت یازدهم داد
Print This Post

شبکه ایران / یک نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ‘دولت یازدهم کشور ویران شده ای را تحویل گرفت’،گفت:مشکلات اقتصادی، تورم و تعهداتی که دولت نهم و دهم نتوانست به آن عمل کند، بر عهده دولت کنونی گذاشته شده است.

حجت الاسلام محمد اشرفی اصفهانی  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار شبکه ایران اظهار داشت: همواره نگران دولتی بودیم که قرار بود بعد از دولت دهم شکل بگیرد، بزرگان انقلاب همواره می گفتند خدا به داد دولت یازدهم برسد، چون با حجم انبوهی از مشکلات اقتصادی و سوء مدیریت مسوولان سابق مواجه است.
وی که درباره گزارش سه شنبه شب رییس جمهویری در خصوص یکصدمین روز عملکرد دولت جدید‌ سخن می گفت،افزود:همان طور که دکتر روحانی قول داده بود، گزارش کاملی از وضعیت اقتصادی کشور به اطلاع مردم رساند.
این نماینده سابق مجلس ادامه داد:به خاطر اهمیت گزارش رییس جمهوری، مردم ایران به سخنان او گوش دادند و متوجه شدند در همین مدت کوتاه در دولت تدبیر و امید موفقیت های بزرگی به دست آمده است.
وی توافق هسته ای ایران با کشورهای 1+5 را مهم ترین دستاورد دولت یازدهم در 100 روز گذشته دانست و گفت: ملت ایران هرگز فکر نمی کرد این موفقیت بزرگ در مدت اندک به دست آید.
فرزند شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی اضافه کرد آقای روحانی با ارائه آمار و ارقام واقعی به تبیین اوضاع داخلی کشور برای مردم پرداخت و مردم متوجه شدند چه مصیبت بزرگی بر سر این کشور به خاطر بی تدبیری دولت گذشته وارد شده است.
ویاظهار داشت: وعده هایی که دولت قبلی داد و به آن عمل نکرد، دولت کنونی را با بدهکاری های فراوانی از ناحیه یارانه ها و مسکن مهر مواجه کرده است .
حجت الاسلام  اشرفی اصفهانی با اشاره به مصوبات دولت قبلی در سفرهای استانی گفت: بسیاری از مصوبات سفرهای استانی دولت گذشته تحقق پیدا نکرد و درصد بالایی از مصوبات اجرایی نشده و به عهده دولت کنونی افتاده است.
وی تصریح کرد: اگر دولت تدبیر و امید بر سر کار نمی آمد با توجه به حجم انبوه مشکلات و وعده های تحقق نیاقته و تحریم های بین المللی معلوم نبود چه اتفاقی برای کشور می افتاد.
این نماینده سایق مجلس همچنین گفت: گزارش دکتر روحانی در گزارش خود مسایل و مشکلات کشور را بطور شفاف با مردم در میان گذارد و مردم متوجه شدند دولت یازدهم  برای حل این مشکلات نیاز به زمان دارد. بی شک ‌مردم با صبر و بردباری به دولت تدبیر و امید فرصت می دهند مشکلات را یکی پس از دیگری مرتفع کند.
وی همچنین با اشاره به عملکرد ضعیف دولت قبلی گفت: سامان بخشیدن به امور کشور کار بسیار سخت و دشواری است. اما همان طور که دکتر روحانی به مردم قول داده است، همه مشکلات کشور  با حمایت و کمک مردم برطرف خواهد شد.
نامبرده به سخن رئیس جمهوری درخصوص  کمبود مواد غذایی و اینکه در یکی از استان ها برای 3 روز آینده گندم ذخیره نکرده بودیم ،اشاره کرد و گفت: در زمان حیات حضرت امام و دفاع مقدس امام به دولت فرموده بودند انبارهای گندم کشور را بررسی کنید. یک گزارش تکان دهنده ای خدمت امام دادند امام فرمودند در سریع ترین وقت انبارها را پرکنید که خدای ناکرده مردم نگران این مساله شوند.
وی افزود: این مساله در زمان جنگ تحمیلی و آن موقعیت قابل قبول است،‌ ولی در دولتی که 750 میلیارد دلار در 8 سال گذشته درآمد ارزی داشته است، چرا باید وضعیت کشور به گونه ای باشد که 7 میلیون تن گندم وارد کنیم.
وی در پایان خاطر نشان کرد: بی کفایتی دولت قبلی باعث شده است اقتصاد کشور دچار رکود شود و تولیدکنندگان ورشکسته شوند. اما امیدواریم این دولت با حمایت مردم و هیأت دولتی که من اغلب آنها را می شناسم با تلاش شبانه روزی مشکلات را بر طرف کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار