سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18440
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نظر هنرمندان درباره توافق ژنو
Print This Post

برخی از هنرمندان در خصوص مذاکرات و توافقات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 نظرات جالبی را مطرح کردند.

به گزارش گروه فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»، نظرات برخی از هنرمندان در خصوص مذاکرات و توافقات هسته ای ایران با گروه 1+5 که به شرح زیر است:

 

 مهناز افشار


همه آن چیزی که مردم سرزمینم انتظار می‌کشیدند اتفاق افتاد. دیشب قبل پس از پیروزی والیبال و فوتبال ساحلی امیدوارانه به مذاکرات ‫ژنو نگاه می‌کردم و همانطور آرزو داشتم آفتاب این بار از ژنو طلوع کند.
 

دیشب و ساعات ابتدایی صبح امروز برای ما فراموش نشدنی‌ بود…

 

عزت الله انتظامی

 

راحت تر نفس می کشم

 

مدت هاست که خبرهای هسته ای و نتایج مذاکرات ژنو را دنبال می کنم. ولی از دو شب گذشته که اعضای تیم مذاکره کننده، مذاکرات شان به مرحله نهایی رسید، قضیه برایم مهم تر و جدی تر شد. هرچند روزهای گذشته را به خاطر بیماری در بیمارستان سپری کردم؛ با این حال در کنار بیماری، تمام هم و غمم، توافق هسته ای شده بود. از اینکه بالاخره بازی «برد – برد» به نتیجه رسید بسیار خوشحال شدم. خدا را شکر، صبح که خبر را شنیدم ذوق زده شدم و حالم بهتر شد. دارم راحت تر نفس می کشم. به هر شکل غیر از آلودگی هوا، نگرانی هم روی جسم ما تاثیر می گذارد. واقعا به عنوان یک خدمتگزار فرهنگ و ملت ایران از اینکه تیم مذاکره کننده توانستند حق ملت ایران را استیفا کنند از آنها تشکر می کنم و از اینکه اکنون، کام ملت ایران شیرین شده بسیار خرسندم.
 امیر جعفری


توافق اولیه در مذاکرات هسته ای ژنو صورت گرفت…خبری که دل ما را هم مثل میلیونها ایرانی شاد کرد.عرض تبریک و خسته نباشید خدمت آقای دکتر ظریف وتیم مذاکره کننده هسته ای که با تلاش خستگی ناپذیرشون امید مردم را نا امید نکردند .ممنون آقای ظریف که به جای مدیریت جهان! مسولیت سنگین حل مشکلات مردم کشور خودتان را بر عهده گرفتید.حمایت و دعای خیر مردم، بدرقه راه شماست. به امید روزهای بهتر و موفقیتهای بیشتر برای شما و تیم همراهتون…
 پیمان معادی و چهره خندان ظریف

 

پیمان معادی هم بدون هیچ گونه یادداشتی تصویری از چهره خندان دکتر محمد جواد ظریف را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

 

رسول صدر عاملی
…خسته نباشی مرد

 

بنیامین بهادری


به اصالتمان ایمان داشتیم
به عنوان یک ایرانی از شنیدن خبر توافق ژنو بسیار خوشحال هستم و امیدوارم روند موفقیت های ایران به همین منوال پیش برود. هرچه دنیا بیشتر صدای ما را بشنود، سرزمین عزیزمان هر روز بیشتر در جهان می درخشد. کار ما هنرمندان از این به بعد جدی تر و دقیق تر می شود و در سطح گسترده تری رصد می شویم. ما ایرانی ها از آن زمان که اسممان در جهان شنیده شده است به اصالتمان ایمان داشتیم و براساس آن و پیشینه مان عمل کردیم. درهای باز به نفع ماست تا جهان و مردم جهان ما را بهتر و همان گونه که هستیم ببینند؛ نه براساس قضاوت های نادرست و برداشت های تحریف شده ای که از ما به تصویر درآمده است.

 

هانیه توسلی


امیدی که در دل مردم ریشه دوانده
با پیروزی آقای حسن روحانی در رقابت های ریاست جمهوری، روند تازه ای برای همه ما آغاز شد. طی این مدت، مذاکرات را پیگیری می کردیم و منتظر بودیم ببینیم به چه نتیجه ای می رسد. طبیعی است، بسیار خوشحال هستم که توافق میان ایران و گروه «1+5» اتفاق افتاده و امیدوارم به زودی تاثیرات این توافق را در اقتصاد ببینیم. حس خودم از صبح روز گذشته که بیدار شدم و این خبر را شنیدم خیلی خوب بود. بسیار احساساتی شدم به خاطر مردم. بغض کردم اینکه مردم در این مدت پیگیر این جریان بودند و حالاکه این توافق حاصل شده این اندازه خوشحال هستند. وقتی به امیدی که در دل مردم ریشه دوانده نگاه می کنم، به این می اندیشم که چقدر مسوولین در برابر مردم مسوولیت سنگینی دارند و باید به فکر آنها باشند. همه ما در این سال ها، روزگار سختی را پشت سر گذاشتیم و حالانوبت آنهاست که ما را راضی و خوشحال نگه دارند. مردم ایران بعد از این دوره سخت، وقت دارند با دقت روند مذاکرات را پیگیری کنند، بنابراین حسی به آدم دست می دهد که قابل توصیف نیست. خوشحالم که تیم مذاکره کننده ایران خیلی با قدرت جلو رفت و توانست به این توافق برسد.

 

امیدوارم که تاثیرش در آینده نزدیک در داخل ایران به چشم بیاید. همان طوری که آقای ظریف در «فیس بوک» خود اعلام کرد الان نیاز به همبستگی ملی داریم، باید تا جایی که ممکن است این همبستگی را در کنار همدیگر رقم بزنیم. البته کسانی در ایران و خارج از ایران از این اتفاق خوشحال نیستند و می خواهند به دولت اعتراض کنند. آنها هم باید صبور باشند و نتایج این توافق را در زندگی مردم لمس کنند. از صبح روز گذشته که به این مذاکرات فکر می کردم ناخودآگاه یاد خرداد امسال افتادم. احساس کردم خیلی خوشحالم که به آقای روحانی رای داده ام. چه خوب که همه ما به او رای دادیم. چه خوب که آقای خاتمی از ما خواست که رای بدهیم. چه خوب که آقای هاشمی رفسنجانی و آقای خاتمی آمدند از روحانی حمایت کردند و خیلی از ما ترغیب شدیم که این انتخاب درست صورت بگیرد. اتفاقی که امروز رخ داد از میل به تغییری ناشی می شود که از خرداد امسال آغاز شد. باید از این دو نفر هم تشکر کنیم که خوشحالی امروز را باعث شدند. خدا را شکر می کنم و امیدوارم این قدم اول ادامه پیدا کند و به جاهای خوبی برسد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار