- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

دفتر امام جمعه دلفان کار ساخت مصلی شهرستان را بر عهده گرفت/ خانواده روستایی که ارثیه 40 میلیونی را به مصلی اختصاص دادند

سلام دلفان- امام جمعه دلفان با اشاره به موافقت استاندار لرستان برای ادامه ساخت مصلی این شهر زیر نظر دفتر امام جمعه، از کمک 60 میلیون تومانی سردار عبداللهی به مصلی خبر داد و گفت: یک خانواده دلفانی نیز ارثیه برادر مرحومشان را که بیش از 40 میلیون تومان است به این امر اختصاص داده اند.

به گزارش خبرنگار سلام دلفان حجّت الاسلام والمسلمین سیّدجعفر مرادیانی در خطبه های نمازجمعه امروز 8 آذر با اشاره به سالروز شهادت آیت الله سیّدحسن مدرّس در دهم آذر سال 1316 از ایشان به عنوان فردی باغیرت دینی یاد کرد که در مقابل ظلم های رضاخان ایستادگی کرد و در نهایت رضاخان نتوانست او را تحمّل کند و با زبان روزه و در حالی که مشغول نماز بود او را به شهادت رساند.

وی با اشاره به نامگذاری سالروز شهادت آیت الله مدرّس به روز مجلس شورای اسلامی، با تبریک این روز به نمایندگان مجلس، وظایف نظارتی مجلس را به آنان گوشزد کرد.

 وی با بیان اینکه “یکی از ضعف های کشور موضوع نظارت و بازرسی است” اظهار داشت: اگر موضوع نظارت و بازرسی به درستی صورت بپذیرد، بسیاری از مسائل و مشکلات کشور حلّ میشود. اگر مدیران خود را در معرض چشم های نامحسوسی ببیند که رفتار و کردار او را رصد می کنند، دقّت بیشتری در انجام وظایف خود می نماید.

 خطیب جمعه دلفان به سفر استاندار لرستان در هفته گذشته به شهرستان دلفان اشاره کرد و با بیان اینکه “استاندار لرستان با مسائل و مشکلات شهر ما به خوبی آگاه هستند” خاطرنشان کرد: وقتی محرومیت های شهر را با ایشان در میان گذاشیم ایشان گفتند که بنده بیشتر از شما با این مسائل آشنا هستم و محرومیت های بیشتری سراغ دارم.

وی ضمن اینکه استاندار لرستان را فردی “دلسوز” توصیف کرد و آشنایی وی با مسائل دلفان را یک “نعمت” دانست از وعده وی برای رفع مشکلات برخی پروژه ها از جمله استخر شهرستان و سکوی تماشگران زمین فوتبال خبر داد و گفت: با توجّه به اینکه کار ساخت و تکمیل مصلی شهرستان از 2 سال پیش به اداره مسکن و شهرسازی واگذار شده است به آقای استاندار پیشنهاد دادیم تا این امر زیر نظر هیئت امنا و با مدیریت دفتر امام جمعه پیش برود که ایشان پذیرفتند.

مرادیانی اختصاص 8 میلیون تومان اعتبار از سوی مدیرکلّ مسکن و شهرستازی استان برای کمک به ساخت مصلی در امسال را یک فاجعه خواند و ابراز امیدواری کرد که با واگذاری ادامه ساخت مصلی به دفتر امام جمعه، با همکاری مردم در آینده ای نزدیک فاز نخست آن افتتاح شود.

 وی با اشاره به کمک 60 میلیون تومانی که اخیراً سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم النبیاء به ساخت مصلی شهرستان اختصاص داده گفت: خانواده ای در روستای سرخانجوب سفلی به نام خانواده یوسفی که اخیراً برادرشان را از دست داده اند تصمیم گرفتند که ارثیه آن مرحوم را صرف امور خیریه نمایند و با حضور در دفتر امام جمعه مبلغ 44 میلیون و ششصد هزار تومان را برای ساخت مصلی در اختیار ما قرار دادند.

وی با تشکر و قدردانی از این خانواده خیّر، برای مرحوم یوسفیان از درگاه خداوند طلب مغفرت کرد.

وی افزود با توجّه به این مبالغ به زودی و به محض تحویل مصلی به دفتر امام جمعه، کارگروهی تشکیل خواهد شد و برنامه های ساخت مصلی اعلام خواهد شد و ان شاء الله همه دست به دست می دهیم و یک کار جهادی را برای ساخت مصلی آغاز می کنیم.

 “توافق ژنو” و موضوع هسته ای در ادامه خطبه ها مورد اشاره امام جمعه دلفان قرار گرفت.

امام جمعه نورآباد با بیان اینکه “ایران از ابتدا فعّالیّت های هسته ای خود را به شکل شفاف و با نظارت آژانس انجام می داد و نباید این پرونده از آژانس به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده می شد”، آن را ظلم در حقّ ملّت ایران دانست و گفت: “پس از آن، تحریم های متعددی را علیه ملّت ایران اعمال کردند و مردم نباید این خیانت ها را فراموش کنند. به لطف خدا آنها اکنون از خر شیطان پایین آمده اند و مقداری از غرور و تکبرشان کم شده است. البته هنوز در ابتدای راه هستیم و ان شاء الله این موضوع ختم به خیر بشود. ما هم به تبع رهبری عزیز از گروه مذاکره کننده تشکر می کنیم.”

 “آیا تا قبل از تحریم های 1+5 در کشور ما تورم وجود نداشت؟ آیا در نورآباد مشکل اشتغال جوانان وجود نداشت؟ آیا محرومیت های مختلف نورآباد و خیلی دیگر از نقاط کشور قبل از تحریم ها وجود نداشت؟”

مرادیانی با طرح این سؤالات، ریشه بسیاری از مشکلات کشور را در درون کشور دانست و تأکید کرد باید با استحکام داخلی نظام و نسخه موردنظر رهبری؛ یعنی اقتصاد مقاومتی به جنگ مشکلات برویم.

 –

 وی در پایان با تبریک انتصاب علی باقری به سِمت فرمانداری دلفان گفت: “ان شاء الله همه کمک کنند تا با محوریت ایشان شاهد بیشترین خدمات در منطقه محروممان باشیم. برای فرماندار سابق هم از خدا عاقبت به خیری را مسئلت می کنیم.”