سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18664
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » زیباکلام: آمریکا ستیزی بخشی از هویت ملی ایران شده است
Print This Post

استاد دانشگاه تهران با تاکید براینکه بر سر منافع ملی ایران قرص و محکم ایستاده‌ایم، گفت: آمریکا ستیزی بخشی از هویت ملی ایران شده است.

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از رشت، صادق زیبا کلام ظهر امروز در مناظره ای که به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان در تالارحکمت این دانشگاه برگزار شد، آمریکا ستیزی را نوعی هویت برای مسئولان نظام خواند و گفت: آمریکا برای اینکه می‌خواهیم استقلال داشته باشیم با ما ستیز می‌کند.

 

وی با تاکید براینکه بر سر منافع ملی ایران قرص و محکم ایستاده‌ایم، گفت: آمریکا ستیزی بخشی از هویت ملی ایران شده است.

 

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران به جایگاه 112 سرانه درمان ایران در جهان اشاره کرد و گفت: قرار بود 70 درصد خدمات درمانی به عهده دولت باشد، اما اکنون این امر محقق نشده است.

 

زیباکلام با اشاره به موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: بیشتر موفقیت‌ها در عرصه نظامی بوده است.

 

وی در پایان به مصادیق اقتدار ملی اشاره کرد و گفت: ارتقای سرانه درمان ایران از 112 به رتبه‌های یک‌رقمی موجب اقتدار ملی می‌شود.

 

در ادامه حسین علوی با بیان اینکه ادبیات انقلاب اسلامی از ابتدا در مقابل قدرت‌های شرق و غرب بوده است، گفت: امام خمینی (ره) آمریکا را شیطان بزرگ خواند و مبارزه با استکبار جهانی در مبانی انقلاب اسلامی از سال 42 وجود داشته و نباید آن را کتمان کرد.

 

وی با بیان اینکه آمریکا میلیاردها دلار علیه ایران اسلامی هزینه کرده است، گفت: سفارت آمریکا جاسوس خانه بود و امام (ره) تسخیر لانه جاسوسی را انقلابی بزرگ‌تر از انقلاب نخست عنوان کرد.

 

نویسنده مطبوعات خوی استکبارگران را ددمنشی و حیوانی دانست و گفت: رابطه و دوستی با آمریکا باید در چارچوب مشخصی معلوم شود.

 

علوی هدف از زندگی برای بعضی از افراد را رسیدن به لذت دنیوی عنوان کرد و گفت: رسیدن به لذت دنیوی حقیقت لیبرالیسم است.

 

وی گفت: صدای انقلاب اسلامی اکنون به گوش مردم تمام نقاط عالم رسیده و دارای متحدان ضد استکباری هستیم.

 

نویسنده مطبوعات بابیان اینکه در شرایط تحریم به بسیاری از دستاوردها رسیدیم، گفت: نگاه انقلاب اسلامی به منفعت فراتر از مسائل مادی است و ملت ایران با مبارزه با آمریکا عزیز شده و آخرت خود را تضمین کرده است.

 

علوی به جایگاه آمریکا پس از 34 سال پیروزی انقلاب اسلامی در جهان اشاره کرد و گفت: آمریکا امروز بسیاری از نقاط راهبردی خود در جهان را از دست داده است.

 

وی جلوگیری از زیاده‌خواهی رژیم صهیونیستی توسط ایران اشاره کرد و یادآور شد: امروز کشورهای دنیا ایران را به عنوان الگو می‌بینند.

 

نویسنده مطبوعات با اشاره به برنامه اسلام برای زندگی بشر در دنیا گفت: آبادانی در زمین دستور انبیاست اما آمریکا ادعای فرعونیت دارد.

 

در پایان مناظره به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار