سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18724
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
خانه » اخبار برتر » دیدگاه های اعتدالی دارم و وامدارهیچ کسی نیستم/ درصدد تقویت رسانه ها وهمکاری با آنان هستیم/ قصد تقویت یا تضعیف گروه خاصی را ندارم/ تمرکز ویژه برای افزایش اعتبارات تخصیصی به شهرستان
Print This Post
نخستین مواضع رسمی فرماندار دلفان: (12 نظر)

ما باید ثابت کنیم که با مدیران خودمان می توانیم شهر خودمان را اداره کنیم… نیازمند کمک فکری صاحبنظران و دلسوزان هستیم و از پیشنهادات و برنامه های افراد مختلف استقبال می کنیم.بنده دوست ندارم فقط گوینده باشم، دوست دارم شنونده نیز باشم. احساس می کنم هرچه شنونده باشم آثار تدبیر بیشتر می شود.

سرویس سیاسی سلام دلفان– فرماندار دلفان دیدگاه های خود را اعتدالی می داند و می گوید به حذف مخالفان خود اعتقادی ندارم و در پی تقویت و تضعیف گروه خاصی نیستم. وی همچنین برای همکاری با رسانه ها و تقویت آنها اعلام آمادگی می کند.

pic005

اعضای سایت سلام دلفان عصر روز پنجشنبه 7 آذر به دیدار فرماندار دلفان رفتند و با تبریک انتصاب وی دقایقی را به گفتگو پرداختند. فرماندار دلفان در این دیدار که در فضایی صمیمی برگزار شد نخستین مواضع رسمی خود را در خصوص مسائل گوناگون بیان نمود.

* هیچ گاه پُست طلب نبوده ام/ 2 پیشنهادی که باقری نپذیرفت

به گزارش خبرنگار سلام دلفان علی باقری در خصوص سوابق خود اظهار داشت: بنده در سن سیزده سالگی بسیجی بودم و به جبهه رفتم. بعد از اینکه مدرک سیکل گرفتم به عنوان پاسدار رسمی به عضویت سپاه در آمدم. بعد از جنگ هم به دانشگاه رفتم.

بعد از روی کار آمدن دور نخست شورای شهر، دوستان پیشنهاد شهرداری نورآباد را دادند و من گفتم افراد دیگری وجود دارند و می توانید آن ها را برای این کار بیاورید که گفتند با آن ها به نتیجه نرسیده ایم. بنده برای این کار حتّی با دایی خودم که آن زمان عضو شورا بود هماهنگ نکرده بودم، به نحوی که وقتی در جلسه شورا اسم من را مطرح می کنند، او می گوید باقری کیست؟

وی ادامه داد: بعد از شهرداری به استانداری رفتم و در قسمت های مختلف کار کردم. در زمان اصلاح طلبان پیشنهاد معاونت مدیرکلّ را به بنده دادند امّا چون فردی که در آن منصب حضور داشت، حرفه ای و کاربلد بود، نپذیرفتم و حس خوشایندی درخصوص گرفتن جای وی نداشتم.

در دولت احمدی نژاد نیز معاونت فرماندار را پیشنهاد کردند که نپذیرفتم. اخیراً هم به دنبال بازنشستگی بودم که از طرف دولت این پیشنهاد مطرح شد.

* مورد پذیرش مطلق هیچ گروهی نیستم/ به زندگی معمولی ام افتخار می کنم

باقری با بیان اینکه “به لطف خدا وامدار هیچ کسی نیستم و هیچگاه برای گرفتن پُست خود را مطرح نکرده ام” اظهار داشت: بنده به یک نوعی، مورد پذیرش کامل گروه خاصی نیستم و بعید می دانم گروهی وجود داشته باشد که صدردصد بنده را قبول داشته باشد. البته هیچ گروهی نیز کینه ای نسبت به بنده به دل ندارد.

وی با بیان اینکه “هیچگاه به دنبال منفعت شخصی و جمع کردن مال نبوده ام” اظهار داشت: بنده با 28 سال سابقه کاری، یک زندگی معمولی دارم و افتخار می کنم که هم سطح مردم عادی هستم.

وی افزود: آن چیزی که برای من مهمّ است این است که بتوانم کاری انجام دهم، ولو اینکه آن کار ناچیز باشد. فلسفه وجودی ما به اثرگذاری ما است و اگر نتوانم کاری انجام بدهم احساس خسارت می کنم.

pic002

 –

 * دلیل انتخاب از سوی دولت تدبیر و امید

وی دیدگاه های خود درباره مسائل سیاسی را اینگونه تشریح کرد: “اولویت بنده رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم است تا مسائل سیاسی. اولویت من پُررنگ کردن سیاست نخواهد بود و اگر هم سیاست باشد یک تعدیل سیاست خواهد بود.

بنده با رقابت سیاسی که همانند رقابت در سایر عرصه ها وجود دارد موافقم، امّا درگیری های سیاسی را نمی پسندم و آن را مخصوصاً برای جامعه دلفان یک سَم می دانم.”

باقری دیدگاه خود را “اعتدالی” دانست و آن را دلیل انتخاب خود از سوی “دولت تدبیر و امید” عنوان کرد و افزود: بنده همواره سعیم بر این بوده که تعادل را حفظ کنم.

وی خاطرنشان کرد: بنده دیدگاه حذفی ندارم و اینگونه نیست کسی را که موافق خود نبینم حذف کنم.

 –

* نمی شود دست به قلع و قمع زد

فرماندار دلفان در خصوص عزل و نصب ها گفت: “فرماندار از لحاظ قانونی اختیارات زیادی برای جابجایی نیروها ندارد و نمی تواند دست به قلع و قمع بزند. عقل انسان می گوید که باید ملاحظه شود افراد شایسته و کاردان تا جایی که ممکن است از سِمت خود کنار گذاشته نشوند.”

وی تأکید کرد: “با توجه به استقلالی که دارم سعی خواهم کرد که در این خصوص عقلانیت را به کار گیرم”

وی با بیان اینکه “به دنبال این نیستم که گروه یا عدّه ای را تقویت و گروهی را تضعیف کنم” اظهار داشت: “من به دنبال این هستم که بین حاکمیت و ولایت که ما به نوعی نمایندگی آن را بر عهده داریم و حقوق ملّت پیوند ایجاد کنم و این رابطه را تقویت کنم.”

* به کمک رسانه ها نیاز داریم/ نباید از روی کینه با رسانه ها برخورد کرد

 

فرماندار دلفان در تشریح دیدگاه های خود در خصوص رسانه ها، با اشاره به سه رویکرد “حمایت از رسانه”، “خنثی بودن” و “علیه رسانه بودن” خاطرنشان کرد:  “من نه علیه رسانه هستم و نه خنثی؛ بلکه دیدگاهم دیدگاه تقویتی است و قول می دهم آنچه در توانم باشد برای تقویت مطبوعات و رسانه ها انجام دهم. امّا اینکه چکار باید کرد تا رسانه ها تقویت بشوند، در آینده و با گرفتن برخی مشورت ها تعیین خواهد شد.pic011

وی اضافه کرد: من در این راه حُسن نیت خواهم داشت امّا انتظار دارم که در تحلیل هایتان ظرفیت ها را در نظر بگیرید. ما باید ثابت کنیم که با مدیران خودمان می توانیم شهر خودمان را اداره کنیم.”

باقری ضمن اینکه از رسانه ها خواست تا با حُسن نیت عمل کنند، ادامه داد: شما با تحلیل هایتان باعث تقویت یا تضعیف مسئولین می شوید و به قول مرحوم امام (ره) به تکلیفتان عمل کنید، امّا تکلیف شما این نیست که مسئولین را تضعیف کنید؛ تکلیف شما تقویت مسئولین است، البته این تقویت برخی مواقع در این است که شما بگویید آقا فلان عیب و اشکال در شما وجود دارد، آن را رفع کن، ما هم نباید موضع بگیریم و ناراحت بشویم؛ به قول معروف “آیینه چو نقش تو بنمود راست، خودشکن آینه شکستن خطاست.”

وی با بیان اینکه نباید با طرح مشکلات از سوی رسانه ها با عناد، دشمنی و کینه برخورد کرد، شنوا بودن را یک بُعد تقویت رسانه ها دانست و تأکید کرد: “بنده قول می دهم که شنوا باشم.”

باقری خود را نیازمند کمک رسانه ها دانست و گفت: بنده وقتی انتقادات و طرح مُطالبات را در رسانه های شهرستان مشاهده می کردم لذّت می بردم و برای من جای خوشحالی بود که چنین فضایی در دلفان ایجاد شده است.

* برخی جایگاه ها تضعیف شده است/ مهمّ ترین اولویت ها

فرماندار دلفان در پاسخ به سؤالی، درباره برنامه های خود  برای رفع مشکلات با بیان اینکه “پیش از انجام هر اقدام باید به برخی امور سامان داده شود و برخی جایگاه ها که تضعیف شده اند را تقویت کرد” گفت: ادارات از لحاظ انضباط، نظارت و هماهنگی با نقطه مطلوب فاصله دارند و مردم در این خصوص توقع بیشتری دارند.

 توجه به بحث عمران، اشتغال، اقتصاد، فرهنگ و امور اجتماعی، خانواده، حفظ ارزش های انقلاب، خانواده های شهدا، جانبازان، رزمندگان، قشر آسیب پذیر و مستضعف جامعه و حفاظت از محیط زیست از جمله مسائلی بودند که فرماندار دلفان به عنوان اولویت های کاری خود یاد کرد.

 باقری همچنین یکی از مهمّ ترین برنامه های خود را جذب اعتبارات بیشتر برای دستگاه های دولتی شهرستان عنوان کرد و گفت: سعی می کنم از امتیاز آشنایی که با استانداری و مدیران کلّ دارم استفاده کنم و در هفته یک روز را به ملاقات با مدیران کلّ اختصاص بدهم و با همکاری نماینده بتوانیم اقلامی از اعتبارات را تغییر دهیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون اعتبارات به شکل عادلانه به شهرستان دلفان تخصیص داده نشده، تأکید کرد: احساس ما این است که در این بخش می توانیم کارهایی انجام دهیم.

– 

* پرهیز از ظاهرسازی و اقدامات عجولانه/ قانونگرایی و مشورت پذیری

وی با بیان اینکه نباید انتظار رفع یک شبه مشکلات را داشت، لزوم توجّه به مسائل ریشه ای را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر ضرورت پرهیز از اقدامات عجولانه و تصمیم های غیرکارشناسی، به تجربه مدیریت خود در شهرداری نورآباد اشاره کرد و گفت: سال نخست حضور در شهرداری را به دریافت بدهی های مردم اختصاص دادم و سال بعد موفق شدیم کارخانه شن و ماسه و آسفالت را بیاوریم. از دیدگاه مردم کار خاصی انجام ندادیم، چون در جایی سرمایه گذاری کردیم که مقابل دید نبود. اکنون بعد از گذشت حدود 15 سال، شهردار نورآباد می گوید شهرداری جز کارخانه شن و ماسه و آسفالت چیز دیگری ندارد.

نخستین فرماندار بومی شهرستان دلفان مبنای رفتار سازمانی و اداری خود را قانونگرایی عنوان کرد و گفت: سعی میکنم در خصوص مسائل مختلف قانونی عمل کنم.

 وی با بیان اینکه کارهای سطحی و ظاهری را شبیه سیاسی کاری می دانم خاطرنشان کرد: در آن مقطع ما می توانستیم اموال و دارایی های شهرداری را حراج کنیم و خرج ظاهرسازی کنیم.

 باقری ضرورت مشاوره با گروه های مختلف را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجّه به اینکه جایگاه فرمانداری بیشتر یک جایگاه اجرایی است، نیازمند کمک فکری صاحبنظران و دلسوزان هستیم و از پیشنهادات و برنامه های افراد مختلف استقبال می کنیم.

وی تأکید کرد: تکیه کار ما بر مشاوره است. بنده دوست ندارم فقط گوینده باشم، دوست دارم شنونده نیز باشم. احساس می کنم هرچه شنونده باشم آثار تدبیر بیشتر می شود.

وی اظهار امیدواری کرد که ظرف یک یا دوماه آینده شناخت نسبی در خصوص مسائل حاصل شود و اقدامات مقدماتی برای بهبود وضعیت شهر انجام شود.

pic007

در ابتدای این دیدار مدیرمسئول، سردبیر و یکی از اعضای شورای سردبیری سلام دلفان بیاناتی را ایراد نمودند که محور آن ها بدین شرح است:

ضرورت توجّه ویژه به موضوع اشتغال جوانان و بحث اعتیاد

توجّه ویژه به موضوع فرهنگ

توجّه به قشر آسیب پذیر جامعه مخصوصاً روستاییان

ضرورت انتقادپذیری از سوی مسئولین و تعامل با رسانه ها

توجّه به شایسته سالاری، تعهد و تخصص در عزل و نصب ها و پرهیز از سیاسی کاری

ضرورت توجه به موضوع حجاب

تقویت نهادهای انقلابی و مذهبی از سوی مسئولین از جمله مساجد، هیئات و مؤسسات فرهنگی

ضرورت توجّه به ریشه مشکلات، درس گرفتن از گذشته و نپیمودن راه های غلط  طی شده

 1. نویسنده دیدگاه: علیرضا
  آذر ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۱۱

  امیدواریم که به حرف هایی که گفته اند عمل کنند. هرچند از لحاظ سیاسی در طیف ایشان نیستم امّا امیدوار شدیم و منتظر هستیم که به تدریج آثار این استقلال فکری و این وامدار نبودن را ببینیم و شاهد شکوفایی دلفان باشیم.

 2. نویسنده دیدگاه: عرفان
  آذر ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۱۴

  تورا خدا به آقای باقری بگید فکری به حال این دستفروشهای سطح شهربکنند شهرداری که اقدامی نمیکنه واقعا یه نگاه به سیمای این شهرمخصوصا سه راهی ولیعصرومیدان امام وپنجشنبه هابهشت زهرابندازید حالتان بهم میخوره وافعا شهراینه!!!!!…….

 3. نویسنده دیدگاه: حمید
  آذر ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۲۵

  ضمن تبریک به جناب آقای باقری
  لطف کن دستور بده به لحاظ وزن نان نانوایی های تونلی را کنترل کنند
  باور کن هر روز باریک و باریکترش میکنند. متشکریم

 4. نویسنده دیدگاه: حمید رحیمی شریفی
  آذر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۲۵

  انتصاب ایشان رو که نیروی بومی شهرمان هستند رو صمیمانه تبریک میگویم …. از ایشون چند تا خواهش دارم که اگه این نظرات رو میبینند عنایتی هم به این مطالب نسبتا مهم داشته باشند تا به توسعه شهر عزیز و مظلوممان کمک شود…
  1_کمک برای ایجاد یک دانشگاه جامع در شهرستان دلفان که حقیقتا می تواند نقش بسیار مهمی را در کمک به توسعه علمی شهرستان،کمک شایان به پیشرفت فرهنگ عمومی شهرستان ،و رونق اقتصاد در شهرستان ….زیرا دانشگاههای کنونی در شهرستان واقعا پاسخگو و کمک کننده انچانی برای پیشرفت در سطوح مختلف نیستند و بیشتر به دبستان وبیرستان شبیه هستند.
  2_روزانه هزینه های بسیار هنگفتی از جیب همشهریان مستضف و عزیزمان به خاطر درمان و مصارف پزشکی در شهرهای بزرگ اطراف مانند کرمانشاه و خرم آباد و تهران صرف میشود که بجز هزینه های پزشکی هزینه و خطرات جانی بسیاری رو در پی داشته است…لذا خواهشمندیم یاری نمایید تا با ایجاد درمانگاه،کلینک های پزشکی و بیمارستان هم به اقتصاد عمومی شهر کمک شود و هم موجب ایجاد اشتغالزایی مانند تجهزات های پزشکی و غیره شود .
  3_ایجاد شعب بانکی بیشتر در شهرستان که این تعداد شعبه پاییین در شهرستان ناعادلانه بنظر میرسد.
  4_توسعه بیشتر راههای روستایی
  5_کمک به جذب بخش خصوصی برای ایجاد سینما ،کتابخانه، هتل و رستوران های آبرمند در شهرستان
  6_کمک به راه اندازی خطوط اتوبوس شهری که واقعا بسیار زشت کا از این امکانات ساده هم بی بهره باشیم .
  7_توجه و نظارت بیشتر با کمک شهرداری بر ساخت و سازهای غیر اصولی و توجه بیشتر و اجبار در نماهای ساختمانی زیرا از بالا شهر بخاطر این مساله به یک روستای بزرگ شبیه است.
  8_با توجه به استعداد های فراوان علمی و ورزشی کمک به زیر ساخت های علمی و ورزشی در شهرستان با کمک جذب بخش خصوصی
  9_توسعه بازار که شاید یکی از بزرگترین مسالی باشد میتوان بر روی آن زوم کرد و بطور بسیار جدی به آن پرداخت …زیرا با توجه به توسعه شهرستان از لحاظ فیزیکی و جمعیتی و بخاطر جلوگیری از مهاجرت بی رویه ساکنان دیارمان به خاطر مساله اشتغال این حقیر با توجه به دقتی که در سفرهایم به شهرهایی ماننداهواز کاشان ملایر بروجرد و دزفول داشته ام از نزدیک شاهد بودم که محله های چسبیده به بازار را هم با اعطای کاربری تجاری(اجباری) تبدیل به بازار کرده بودند که سهم بسزا و فوق العاده ای در ایجاد اشتغال و کمک به فرهنگ عمومی شهراهایشان با رفع نیاز مالی و اشتغال(عدم سوق به طرف کارهای ناهنجار) کرده بودند و بجز این سرمایه داران بسیاری را بوجود آورده اند که باعث اشتغالزایی بسیاری در شهرهایشان شده اند و خودشان هم در شهرهایشان به خاطر توسعه اقتصادی ماندگار شده اند چیزی که هم اکنون شاهدیم این است که بیکار و سرمایه دار فوج فوج مهاجرت می کنند.
  10_آنچه که دل بنده میسوزاند نبود یک پارک مناسب و بزرگ در مکان مناسب برای خانواده های دلفانی است که واقعا حق مردم شهید پرور و ولایت مدار ما این نیست بخدا ….نبود یک پارک مناسب برای خانواده ها شادابی را از خانواده ها خصوصا خانوم ها گرفته است.
  پاینده پیروز و موفق باشید …قلمتان روان و راهتان روشن باد .

  • نویسنده دیدگاه: محسن
   آذر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۲۶

   آنچه فرمودید همه ارزانی شهردار و فرماندار ؛ اگر کنده کاریهای کوچه و خیابانها را ترمیم کنند ، و گودالهای مهندسی شده ی سرکوچه ها را بسازند برای هفت پشتمان کافی است ! این کنده کاریهای جدید اداره ی آب و فاضلاب در بلوار اصلی شهر واقع در روبروی هتل کاوه باید شش ماه دیگر مردم را آزار دهد تا شاید شهردار محترم کرم نماید و فرود آید و آنان را ترمیم کند ؛ هرچند روزی نیست که فرماندار عزیز نیز از روی این گذرگاهها عبورنکند !!! این تنها نمونه ای از مردم دوستی مسئولان این شهر است .

 5. نویسنده دیدگاه: علی آقا از بچه های 24 متری
  آذر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۴۰

  سلام ضمن خیر مقدم و تبریک و تهنیت به فرماندار عزیز
  از شما تقاضا دارم که در مورد تعمیرات مربوط به کنده کاریهای شهرداری و همچنین تاریک بودن کوچه ها اقداماتی را مبذول بفرمایید ممنون

 6. نویسنده دیدگاه: محمد
  آذر ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۴۶

  سلام خسته نباشي
  تورا خدا فكري بحال اشغالهاي روستاي اولاد قباد بكن انها هم همشريت هستند

 7. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  آذر ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۲۶

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت فرماندار محبوب شهر تقاضای بنده از فرماندار محترم اینه که نسبت به عوض کردن مسئول ……. کتابخانه عمومی شهید نواب اقدام نمایید

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آذر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۱۷

   شماهم که دیگه گندش رو در آوردید این ……. که گذاشتید واسه مخفی موندن اسم طرفه!!!!! مردم رو ………………… فرض کردین؟؟؟؟؟؟؟

 8. نویسنده دیدگاه: اشنا
  آذر ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۵۳

  با سلام خدمت مدیریت سایت و مخاطبین عزیز
  اگر هر فرماندار یا شهداری توانست سه راه ولی عصر را ساماندهی کند اونوقت است که میشود به او گفت فرماندار یا شهردار.
  از من گفتن بود. بد ترین حالت سیمای شهر ما در این سه راهی است عابرین باید از سر و کول ماشینها در داخل خیابان رد بشن
  چون پیاده رویی وجود ندارد.
  از دو حالت خارج نیست 1
  یا مسئولین توان این کار را ندارند
  2 یا جرات این کار را ندارند.

 9. نویسنده دیدگاه: سعید
  آذر ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۳۰

  درود وصد درود بر فرماندار مقتدر مهندس دریکوند که به زیاده خواهیهای شما جواب رد داد درود برتو سرباز صدیق ولایت

 10. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۵۹

  سلام فرزندان عزيزم!!!!
  يه مدتيه كه هر مطلبي مينويسيد بيشتر از 10 نظر نميدن.
  ميگم بد نيست دوباره مطلبي رو در مورد هوشمند احمديان يا چيزي كه به اون ربط داره بنويسد!!!!!!!
  —————————————————————————–

 11. نویسنده دیدگاه: مهاجر
  آذر ۲۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۰۵

  آقا سعیدچرا غریب پرستی چرا هنوز به خود باوری نرسیدهایم آقای باقری فردی بومی که در دوران دفاع مقدس با سن کماز عزت وشرف این مرزبوم دفاع نموده وپدرش هم رزمنده وجانباز دفاع مقدس است ایشان یکی از دانشجویان نخبه بود که درسال68 رتبهاش 2رقمی بود ودر رده های مختلف ادار ی ومدیریتی تجربه دارند وبالای 25سال سابقه خدمت
  دارند ودانشجوی دکترا ی حقوق هستند با یک جوان غیر بومی که بنده کاملا ایشان را میشناسم واولین مدیریتش بخاط مسائل سیاسی بودنه تجربه یا تخصص ویاشایستگی وجای همشهریت آقای نوری که از مدیران باتجربه ولایق بود وبرای کتابخانه های استان تا سال 1404 برنامه ارائه کرده بود آمد

 12. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۱:۲۶

  هم ولایتی: اگه جناب باقری تونستی معضل خودپرداز های بانکهای سطح شهررو حل کنی معلومه که مدیری توانا هستی بالاخص بانک ملی روبروی آموزش وپرورش که در هفته چند ساعت خدمت رسانی می کند!!!!!اون موقع دم از…………

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار