سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18826
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » یار نزدیک احمدی نژاد از او جدا شد/عکس
Print This Post
پرونده دولت دهم 5 ماهی می شود که بسته شده. اما پرونده جداشدگان از رئیس جمهور همچنان باز است.آخرین جدا شده در حال حاضر مسعود زریبافان است که تا آخرین ...

پرونده دولت دهم 5 ماهی می شود که بسته شده. اما پرونده جداشدگان از رئیس جمهور همچنان باز است.آخرین جدا شده در حال حاضر مسعود زریبافان است که تا آخرین روز دولت احمدی نژاد با او کار کرد.

مجله مهر: دلیل مشترک جدایی ها. باگذشت حدود 5 ماه از پایان کار دولت دهم، یکی دیگر از یاران نزدیک احمدی نژاد، ادعای قطع رابطه با او به یک دلیل آشنا را مطرح کرد.«مسعود زریبافان» که از جمله نزدیک ترین یاران احمدی نژاد در دولتهای نهم و دهم بود، امروز و در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان،از قطع ارتباط خود با رئیس‌جمهور سابق به دلیل ارتباط وی با مشایی خبر داده است.

زریبافان  گفته : «دلیل قطع ارتباط ما با ایشان به دلیل ارتباط تنگاتنگش با آقای مشایی است.»

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دولت احمدی‌نژاد درباره شایعاتی مبنی بر حضورش در دانشگاه ایرانیان هم گفته: «من در این دانشگاه حضور ندارم و اساسا مدت‌هاست از ایشان بی‌اطلاعم و با ایشان قطع ارتباط کرده‌ام.»

جدایی یکی از نزدیک ترین یاران احمدی نژاد از او اما با توجه به گفته های قبلی زریبافان، جالب به نظر می رسد. مرور اظهارات قبلی زریبافان درباره احمدی نژاد و مشایی، در این موقعیت شاید خواندنی تر از همیشه باشد:

30 مهر 88:

زریبافان در جلسه‌ای با علمای خوانسار و گلپایگان در مورد پاسخ به انتقاداتی که شرکت‌کنندگان به عملکرد مشایی داشتند گفت:«مشایی را 30 سال است که می‌شناسم و رفاقت دیرینه با او دارم در مورد او باید بگویم که نکات مطرح شده در مورد او واقعیت ندارد .مشایی عضو حجتیه نیست و اصلا حجتیه‌ای وجود ندارد و چیزی از این انجمن باقی نمانده است.»

او در این جلسه تاکید کرده است که مشایی دائم‌الذکر بوده و اهل توسل است و هر تصمیمی که بگیرد بر آن باقی می‌ماند.

خرداد 89:

خرداد 89- روزنامه تهران امروز از قول «مسعود زریبافان» نوشت:«در دولت آقای احمدی‌نژاد عده ای برای خدمتگزاری جمع شده اند و همه از یک نوع، یک جنس و یک ارتباط با رئیس جمهور هستند. در این جمع دور و نزدیک معنا ندارد.موضوع حضور برخی دولتمردان مانند آقای مشایی در انتخابات یازدهم جزو گمانه زنی های ناصحیح است.البته هر کس برای خود می تواند حدسی بزند اما در واقع اینطور نیست که این حدس ها صحت داشته باشد.»

اسفند 89:

جشن چهره سال مجله «رونا» در حالی برگزار شد که در این جشن، جایزه چهره برتر فرهنگی سال به «اسفندیار رحیم مشایی» رسید. اتفاقا متن  معرفی چهره  این  بخش را هم «مسعود زریبافان» خواند. متنی که این طور آغاز می شد:«آینده گرا و دوراندیش در تبیین جریان های فرهنگی در دهه آینده، توانمند در پردازش هندسه فرهنگی کشور، پایش رویکردهای سنتی در عرصه فرهنگی و توسعه همه جانبه آن با برداشت از تمام ذائقه های فرهنگی و تولید ایده های فرهنگی در بستر ایران اسلامی»

در ادامه این مراسم هنگامی که مجری مراسم از علی آبادی خواست که بالاخره مسکن خدیجه آزادپور، ووشوکار طلایی ایران در بازیهای آسیای گوانگ ژو را بدهند و در نهایت از مشایی هم درخواست کرد که پیگیر رسیدن این قهرمان به حقش بشود، زریبافان بلندگو را از مجری گرفت و عنوان کرد: «یکی باید به خود آقای مشایی خونه بدهد، چون ایشون خودش خونه نداره.»

هرچند، مدتی بعد  زریبافان در توضيح اين ماجرا گفت که این مراسم در سال گذشته برگزار شده و او بدون آگاهي از محتوای جلسه به اصرار یکی از اعضای سابق هیات دولت در آن شرکت کرده است. وی ادامه داده است كه در حین برگزاری مراسم پس از اطلاع از محتوای جلسه محل را ترک کرده ولی با اصرار دعوت‌كننده مجددا به برنامه برگشته است.

زریبافان چندوقت بعد در حاشیه حضورش در نماز جمعه تهران هم، سخنان آن روزش را پس گرفت. روزنامه جوان شنبه 21 خرداد 90 در این باره نوشت:«م سعود زریبافان كه روز گذشته در نماز جمعه تهران به دلیل انتشار خبری در مورد حمایت وی از مشايی مورد انتقاد برخی از جانبازان قرار گرفت، گفت: من اشتباه كردم كه این حرف را زدم و حرف خودم را پس می گیرم!»

پیش از این هم افرادی همچون «داوود احمدی نژاد» برادر رئیس جمهور دولت نهم و دهم و وزرایی مثل «محمدحسین صفار هرندی»،«کامران باقری لنکرانی»، «پرویز فتاح» و … از جمله کسانی بودند که از جمع یاران احمدی نژاد رفتند . آن هم با یک دلیل مشترک:«اسفندیار رحیم مشایی».

 با این حساب زریبافان اولین نفر از حلقه نزدیکان احمدی نژاد به او نیست که اظهار می کند با او قطع رابطه کرده است. اما آیا او نفر آخر این زنجیره قطع شده خواهد بود؟

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار