سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18829
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مادر شهید بروجردی به کما رفت
Print This Post
"خدیجه محمدی" مادر شهید محمد بروجردی که ملقب به "مسیح کردستان" بود اکنون در بخش ICU(آی سی یو جنرال) بیمارستان خاتم الانبیا در کما به سر می‌برد. به گزارش  تسنیم، "خدیجه ...

“خدیجه محمدی” مادر شهید محمد بروجردی که ملقب به “مسیح کردستان” بود اکنون در بخش ICU(آی سی یو جنرال) بیمارستان خاتم الانبیا در کما به سر می‌برد.

به گزارش  تسنیم، “خدیجه محمدی” مادر شهید محمد بروجردی که ملقب به “مسیح کردستان” بود اکنون در بخش ICU(آی سی یو جنرال) بیمارستان خاتم الانبیا در کما به سر می‌برد. خدیجه محمدی که از 29 آبان‌ماه92 یعنی 13 روز پیش به علت سکته مغزی در بیمارستان خاتم الانبیا واقع در تهران بستری شده است، اکنون در کماست. مشکلات ریوی، فشارخون و عوارض ناشی از سکته مغزی این مادر فداکار توسط پزشکان معالج او در بیمارستان تحت کنترل و درمان است.
سردار شهید “محمد بروجردی”، در سال 1333 در یکی از بخش‌های شهرستان بروجرد دیده به جهان گشود. با اوج گیری روند انقلاب اسلامی در دوازدهم بهمن 1357 و هم زمان با ورود پیروزمندانه حضرت امام(ره)ه به ایران، به امر شهید بهشتی و با نظارت شهید حاج مهدی عراقی، مسؤولیت تشکیل و سرپرستی حفاظت از رهبر کبیر انقلاب به شهید بروجردی محول شد. شهید محمد بروجردی، از پایه گذاران اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
بروجردی فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهدا(ع)، در جوانی برای آموزش‌های نظامی و فراگیری فنون چریکی عازم سوریه ولبنان شد. و بعد از آن به نیروهای تحت فرماندهی شهید چمران پیوست. شهید بروجردی بعد از فرمان امام خمینی(ره) برای سرکوبی ضد انقلابیون عازم پاوه و سپس کردستان شد.
در کردستان تمام حرکات ضدانقلاب را به عنوان فرمانده عملیات زیر نظر داشت. در جریانات پاوه، درگیری سنندج و حوادث دردناک شهرهای کردستان همواره یکه‌تاز مقابله با ضدانقلاب بود و شهرها یکی پس از دیگری با دلاوری‌های شهید بروجردی و یارانش آزاد شد. مردم کردستان با علاقه عجیبی او را دوست داشتند. او همواره می‌گفت باید حساب مردم را از ضدانقلاب جدا کنیم. به خاطر این برخورد گرم و صمیمی با مردم آن منطقه بود که به او لقب “مسیح کردستان” داده بودند. او به سیدالشهدای کردستان نیز معروف بود. او در اول خرداد 1362 براثر انفجار مین به شهادت رسید.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار