سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18862
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » افکار عمومی آمریکا علیه کنگره: ایران را دیگر تحریم نکنید
Print This Post

نتایج این نظر‌سنجی در حالی علیه اقدامات یا انگیزه‌های ضد ایرانی کنگره آمریکا به دست آمده است که برخی از تندورهای آمریکا، طراحان این نظر‌سنجی را متهم کرده‌اند که به پرسش شوندگان اطلاعات لازم در این باره را نداده‌اند.

نتایج نظر‌سنجی که در روزهای اخیر در آمریکا انجام شده، نشان می‌دهد که بیشتر آنان‌ (نزدیک ۶۸ درصد) با جنگ یا اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران مخالفت می‌کنند.

به گزارش «تابناک»، در این نظر‌سنجی جدید که ‌گروه «آمریکای متحد برای تغییر» آن را انجام داده است، نزدیک ۳۴ درصد از پرسش شوندگان گفته‌اند که از این توافق حمایت می‌کنند، ۲۲ درصد مخالف این توافق بوده‌اند و 41 درصد گفته‌اند ‌در این باره نظری ندارند.

نکته جالب‌ در این میان این است که در مواجهه با این گزاره که در مقابل کاهش تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران، این کشور توسعه برنامه هسته‌ای خود را متوقف و اجازه بازرسی بیشتر بازرسان را می‌دهد، حدود ۶۳ درصد از مصاحبه شوندگان از این توافق ‌‌کامل حمایت کردند.

یکی از طراحان این نظر‌سنجی به رسانه‌ها گفته است که بیشتر شرکت کنندگان خواهان این هستند که به دیپلماسی فرصت داده شود؛ اگر امکان این هست که بتوان با دیپلماسی مقابل ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران را گرفت؛ افزون بر این آنان جنگ دیگری توسط آمریکا در خاورمیانه را نمی‌خواهند.

به گفته این طراح، این نتایج در حالی به دست آمده ‌که به شرکت کنندگان گفته شد، ‌بخش اعظمی از تحریم‌ها علیه ایران باقی خواهد ماند و اگر دیپلماسی به نتیجه نرسد، امکان اعمال تحریم‌های سخت‌تر هم علیه ایران وجود دارد.

پرسش شوندگان وقتی نظر خود درباره رویکرد دولت وکنگره را در‌باره این توافق گفته‌اند، باز هم طرف دولت و توافق را گرفته‌اند؛ ۶۸ درصد آنان گفته‌اند لازم است ‌کنگره ‌این توافق را ‌دقیق بررسی کند، ولی از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خودداری کند؛ این‌‌ همان چیزی است که هم‌اکنون دولت باراک اوباما‌ برای یک دوره موقت شش ماهه به دنبال آن است، ولی در عین حال، ۲۲ درصد هم خواهان اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران بوده‌اند، حتی اگر توافق به هم بخورد و یا مذاکرات متوقف شود.

نتایج این نظر‌سنجی در حالی علیه اقدامات یا انگیزه‌های ضد ایرانی کنگره آمریکا به دست آمده ‌که برخی ‌تندورهای آمریکا، طراحان این نظر‌سنجی را متهم کرده‌اند که به پرسش شوندگان اطلاعات لازم در این باره را نداده‌اند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار