سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18872
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سخنی با سردار عبداللهی؛ فرزند دلفان
Print This Post

فرمانده محترم قرارگاه خاتم ؟! هنوز 270 روستای شهرستان دلفان از آب آشامیدنی سالم رنج می برند ؟از 440 روستای منطقه تنها 35 روستا از گاز طبیعی بهره مند هستند و بیش از 20 روستا هنوز برق ندارند!

سایت کاسی: قرار گاه سازندگی خاتم انبیاء (ًص) پس از پایان دفاع مقدس و بر اساس اصل ۴۷ قانون اساسی که نیروهای مسلح را موظف به بازسازی می کرد و با توجه به ضرورت های بازسازی در کشور بر مبنای ابلاغ فرماندهی معظم کل قوا تاسیس شد تا این قرار گاه با استفاده از تجربیات گرانسنگ خود در دوران دفاع مقدس و امکانات و منابع انسانی وارد عرصه سازندگی کشور گردد.

 کمک به اجرای برنامه های دولت جمهوری اسلامی ایران، استفاده بهینه از منابع، امکانات، استعداد های عمرانی و اقتصادی، کسب تجربه و دانش فنی به منظور افزایش توان رزمی و دفاعی، ایجاد بستر مناسب برای مشارکت نیرو های بسیجی در توسعه اقتصادی کشور و کمک به مناطق محروم و خدمات رسانی به مردم از محل منابع قرب از جمله اهداف راهبردی قرارگاه در مشارکت امر مقدس سازندگی ایران اسلامی عنوان شده است .

images11

خدمت به محرومین و محرومیت زدایی دغدغه مسئولان نظام

یکی از دغدغه های بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) حمایت از محرومین و مستضعفین بود  و توصیه همیشگی آن پیر فرزانه  به مسئولین رسیدگی به محرومین بود و آنها را ولی نعمت انقلا ب می دانست .

پس از رحلت حضرت امام(ره)، مقام معظم رهبری نیز به تاسی از آن پیر سفر کرده بر خدمت به محرومین تاکید می نماید  ودر فرازی از سخنان مقام عظمای ولایت  آمده  «محرومیتها با تلاش مسئولین و مردم ریشه کن شود.»

یکی از فعالیتهای قرارگاه خاتم که در راستای تدابیر مقام معظم رهبری ترسیم شده بود راه اندازی سازمانی در جهت محرومیت زدایی از مناطق محروم است . این قرارگاه توانسته است با حضور در مناطق محروم ، ناامن و دور افتاده خدمات چشمگیری را برای زدودن چهره فقر و محرومیت از مناطق توسعه نیافته بردارد.

images10

مسئولان وقت نتوانستند حق واقعی لرستان را در دوران بازسازی برای این استان  جذب کنند

یکی از استانهای محروم کشورمان استان لرستان است که برغم اقدامات انجام شده در سه دهه گذشته متاسفانه تاکنون از محرومیت خارج نشده است گرچه نمیتوان خدمات سه دهه گذشته را انکار کرد اما خدمات ارائه شده در این استان با استان های توسعه یافته قابل قیاس نیست .images

لرستان از استان های مرزی نبود اما خسارات وارد شده در دوران جنگ تحمیلی کمتر از استان های مرزی نبود .متاسفانه مسئولان وقت نتوانستند حق واقعی لرستان را در دوران بازسازی برای این منطقه جذب کنند .

مردم لرستان خاطر تلخ کوتاهی گذشتگان را در انتقال پالایشگاه لرستان به اراک را فراموش نخواهند کرد، زخمی که تاکنون التیام نیافت !! در دوران سازندگی استان هایی چون کرمان ، اصفهان و … توانستند طرح های بزرگ صنعتی را برای خود جذب کنند اما در آن دوران متاسفانه مسئولان وقت نخواستند و یا نتوانستند از طرح ها و پروژه های بزرگ اجرا شده در کشور پروژه و یا اعتبار سدی را برای این استان جذب کنند!! نمی خواهیم به موشکافی علل توسعه نیافتگی لرستان بپردازیم که در جای خود به آن خواهیم پرداخت اما روی سخن ما با مسئولان قرارگاه خاتم انبیاء و فرمانده بزرگوار آن است .

3eba0c81edcb8e9a0da5d5e9f1f3ee77

ورود قرارگاه سازندگی برای توسعه لرستان

 مردم لرستان گرچه از دیر وارد شدن این قرارگاه برای محرومیت زدایی این دیار گلایه دارند اما باز هم قدردان مردان بزرگی هستند که بر اساس عدالت اجتماعی به سازندگی لرستان ورود پیدا کرده اند .

هم اکنون طرح های بزرگ و زیرساخت های مهمی چون سدهای بختیاری، رودبار، ایوشان، معشوره، طرح انتقال آب کاکارضا، طرح های راه آهن استان و همچنین آزادراه خرم آباد – اراک توسط قرارگاه خاتم در این استان محروم در دست اجرا است .

 نباید این حقیقت را کتمان کرد  اجرای چند طرح عمرانی و زیربنایی در لرستان توسط قرارگاه خاتم  با  حجم عظیم و در یک مقطع زمانی محدود برای ، حرکتی کم نظیر و بی سابقه است  که در صورت بهره برداری از این طرح های بزرگ تحول چشمگیری در حوزه آب و حمل و نقل لرستان ایجاد می شود .

images

 نقش سردار عبدالهی در ورود قرارگاه خاتم  برای  محرومیت زدایی لرستان غیر قابل انکار است

این اقدامات بزرگ نشان دهنده همت والای فرزند رشید و برومند لرستان سردارعبادالله عبدالهی است که با گذشت ۲۰ سال از فعالیت قرارگاه خاتم در عرصه سازندگی این قرارگاه به عرصه سازندگی در لرستان وارد شده است .

این در حالی است که تا قبل از این ، قرارگاه سازندگی خاتم هیچ طرح و پروژه اجرایی را در سطح استان انجام نداده بود . باید همت و تلاش خستگی ناپذیر عزیزانی که زمینه ورود قرارکاه خاتم را به لرستان فراهم کرد ارج نهیم به آنان دست مریزاد بگویم .

این یک حقیقت انکارناپذیر است که سردار عبدالهی به عنوان یکی از فرزندان دلیر لر نقش مهمی در ورود قرارگاه خاتم به لرستان داشته است.

 این موضوع در آئین معارفه استاندار جدید به صراحت توسط توسط دهمرده استاندار پیشین لرستان اعلام شد و گفت « باهمت این مرد بزرگ(سردار عبدالهی) بود و قرارگاه خاتم ۱۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در یک دوره زمانی دو ساله هزینه  کرده است باید قدردان این مرد بزرگ بود.»

آری باید قدردان این سردار سرافراز بود  که تا دیروز در عرصه جهاد و شهات به عنوان همسنگر شهدا و دوشادوش دیگر دلیر مردان ایران زمین به دفاع از تمامیت ارضی این آب و خاک مشغول بود تا شرف و آزادگی و امنیت را به ارمغان آورند وبا پشت سر کذاشتن  آزمون  پر افتخار جهاد امروز  در عرصه سازندگی به آبادانی و عمران ایران عزیز تلاش دارد.

ورود قرارگاه برای محرومیت زدایی لرستان  و دلفان محروم عین عدالت اجتماعی و محرومیت زدایی است مدنظر مقام معظم رهبری است.

سردار عبدالهی به عنوان فرزند برخواسته از این آب و خاک بخوبی از دردها و رنج های هم استانی های خود و همشهریان مظلوم دلفانی آگاه است و به خوبی میداند که ورود قرارگاه به لرستان برای سازندگی لرستان به ویژه دلفان محروم عین عدالت اجتماعی و محرومیت زدایی است که مد نظر مقام معظم رهبری است و محرومیت‌زدایی از اهداف متعالی قرارگاه خاتم به شمار می رود.

 هرقدم برای محرومیت زدایی در لرستان برداشته شود در تاریخ ماندگار می شود

 پس باید گفت ای سردار بزرگ هر قدمی که شما برای رفع محرومیت و عمران و آبادانی در لرستان بردارید در تاریخ ماندگار خواهد شد و مردم لرستان آن را نیز در حافظه تاریخی خود نگه خواهند داشت و قدردان تلاش و ایثار شما و مجموعه قرارگاه خواهند بود .

 سردار مردم این دیار از کمک های قرارگاه به محرومین منطقه ،ساخت مسجد، راه ارتباطی بابابزرگ و… اطلاع دارند و دانش آموزان هدیه های ارسالی از سوی قرارگاه را به سادگی فراموش نمی کنندو هنگام درس خواندن دعاگوی مقام معظم رهبری و شما عزیزان قرارگاه خاتم خواهندبود.

vv

سردار عزیز! مردم لرستان مظلوم تاریخ و دلفان مظلوم ترین …و شما بخوبی از محرومیت ها و رنج های این دیار باخبر هستید و برخواسته از همین محرومیت . چشمان معصوم پیرزنان و پیر مردان سالخورده در روستاهای محروم و سخت گذری چون گچ بندی ، ورن شاخ، تیزاب ، میرآقا ، زیور ، قلاته و…. . به همت والای شما دوخته شده است!؟

index

سردارعبدالهی  ! وزیر وقت راه و ترابری در مصاحبه  خود در مورد نام شهرستان دلفان را از شهرهای مسیر راه آهن غرب کشور اعلام کرد اما بعد از چند سال  و در زمان اجرا نامی از شهر شما نبود!!؟

حال  که شنیدن سوت قطار برای مردم دلفان به یک رویا تبدیل شده  باهمت شما  مردم  می توانند در یک ززمان کوتاه  از قطار استفاده کنن آنهم با احداث جاده دسترسی گردنه سوله  که می توان به ایستگاه قطار رسید؟

سردار ۸۰ درصد اراضی دلفان  هنوز به صورت دیم کشت می شود اما دریغ از یک سد احئاث شده ؟!

 دردها زیاد است و شما از این دردها و مشکلات آگاه اما  مردم دلفان   امیدوارند که  به همت شما که یادگار جبهه و همسنگر شهیدان هستید از دردها ‏رنج ها و محرومیت نجات یابند .

پس مردم لرستان همت والای شما را که بر پایه عدالت اجتماعی به سازندگی لرستان ورود پیدا کرده اید می ستایند و از ته دل به شما دست مریزاد می گویند.

 آنان امیدوارند قرارگاه امکانات و تجهیزات خود را در استان افزایش دهد و علاوه بر طرح‌های گذشته پروژه های بزرگ دیگری را در این دیار به اجرا در آورید.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار