سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18887
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » افشای طرح جدید کنگره آمریکا برای تحریم ایران
Print This Post

پس از توافق هسته‌ای موقت ایران و کشورهای ۱+۵، بنا بر این شد که در ‌دوره موقت شش ماهه، طرف‌های مقابل ایران، از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خودداری کنند؛ اما بررسی‌های تابناک نشان می‌دهد که سناتورهای آمریکایی در حال طراحی‌های جدیدی برای تحریم ایران هستند.

پس از توافق هسته‌ای موقت ایران و کشورهای ۱+۵، بنا بر این شد که در ‌دوره موقت شش ماهه، طرف‌های مقابل ایران، از ‌تحریم‌های جدید علیه ایران خودداری کنند.

به گزارش «تابناک»، این توافق در حالی به دست آمد که پیش از آن، سناتورهای آمریکایی طرح جدیدی برای تحریم بیشتر ‌تصویب کرده بودند که به دلیل مذاکرات اوباما با آنان، اعمال تحریم‌های جدید بسته به نتیجه مذاکرات شد.

اکنون اما پس از به نتیجه رسیدن مذاکرات، سناتورهای آمریکایی دست‌بردار نیستند؛ یعنی هم دمکرات‌ها و هم جمهوری‌خواهان به دنبال راهی هستند که بسته تحریمی جدید خود علیه ایران را به نوعی اعمال کنند.

‌اطلاعات به دست آمده ‌تابناک، نشان می‌دهد که آنان به دنبال طرح جدیدی برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران هستند.

بر پایه این طرح جدید، سناتور‌ها منتظر می‌مانند که دوره موقت شش ماهه توافق ایران و کشورهای ۱+۵ به پایان برسد. آنان بر این باورند که پس از پایان این دوره، توافق جدیدی با ایران انجام نخواهد ‌شد و در این مدت، تحریم‌های جدید‌ علیه ایران را اعمال خواهند کرد و سپس از ایران می‌خواهند که ادامه مذاکرات را با ۱+۵ داشته باشد.

در طول این مذاکرات، اگر کاخ سفید به زمان بیشتری برای رسیدن به توافق نهایی با ایران نیازمند باشد، سناتور‌ها در اعمال تحریم‌ها علیه ایران برای همراهی با دولت انعطاف به خرج خواهند داد. البته هنوز در مورد اینکه میزان این انعطاف چند روز باشد، توافقی ‌نشده است، اینکه مثلا دولت برای رسیدن به توافق نهایی زمانی در حد سی روز را بخواهد برای سناتور مناسب است، آما آنان سی روز‌های بی‌انتها را ‌نخواهند پذیرفت.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار