سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18930
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حسین شریعتمداری میهمان دانشگاه شریف
Print This Post
به گزارش خبرنگار سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، امیر نوروزی، دبیر همایش «جنبش دانشجویی؛ 60 سال مرگ بر آمریکا» در نشست خبری که صبح امروز با حضور اصحاب رسانه در دانشگاه شریف برگزار ...

به گزارش خبرنگار سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، امیر نوروزی، دبیر همایش «جنبش دانشجویی؛ 60 سال مرگ بر آمریکا» در نشست خبری که صبح امروز با حضور اصحاب رسانه در دانشگاه شریف برگزار شد به تشریح برنامه‌های این تشکل در هفته دانشجو پرداخت و گفت: برنامه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در نظر دارد همایشی را با عنوان «جنبش دانشجویی؛ 60 سال مرگ بر آمریکا» برگزار کند که در این همایش از حسین شریعت‌مداری مدیر مسئول روزنامه کیهان برای سخنرانی در این مراسم دعوت شده است از سویی مناظره‌ای در همین رابطه با حضور صادق زیباکلام عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و علی خضریان از دبیران سابق اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل نیز دعوت به عمل آمده است.
دبیر همایش با بیان اینکه در این مراسم قصد دارند از شهدای هسته‌ای نیز تقدیر کنند خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه سالروز 16 آذر با سالروز تولد شهید شهریاری دانشمند هسته‌ای کشورمان هم زمان شده است در نظر داریم تا تولدی را برای این دانشمند هسته‌ای و گرامیداشت یاد و خاطره‌ او برگزار کنیم.
علی زارعی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف نیز در این همایش به تشریح اهداف و برنامه‌های این تشکل پرداخت و گفت: آرمان جنبش دانشجویی پیشرفت است که باید در ابعاد مختلف به آن توجه شود.
وی استقلال را بر سه بعد فرهنگ سیاست و اقتصاد معنا کرد وگفت: استقلال دارای ابعاد مختلفی است که آرمان جنبش دانشجویی بر آن استوار است و باید توجه کنیم که پیشرفت کشور با عدالت همراه است.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف به مبارزه با فقر قصاص تبعیض به عنوان نماد استکبارستیزی اشاره کردو اظهار داشت: باید بدانیم که پیشرفت کشورمان با تکیه بر ساختار بومی به دست آمده که باید برای آن وحدت و انسجام کشور حفظ شود.
زارعی با اشاره به گزارش صد روزه دولت از وضعیت کشور گفت: ما دانشجویان از تلاش های دولت حمایت می‌کنیم اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم آن است که پس از گذشت از نه ماه از سالی که به نام حماسه سیاسی و اقتصادی نام گذاری شده بود تلاش چندانی برای این امر انجام نشد.
وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای اقتصادی برای کشوری که قشر عظیم آن را جوانان تشکیل می‌دهند کار سختی نیست گفت: دولت باید توجه کند که در برنامه‌ریزی خود به ساختاری های درونی نظام توجه کرده و مسیر پیشرفت کشور با عزم راسخ دولتمردان و اتکا به تلاش و مقاومت حاصل می‌شود.
زارعی با بیان اینکه جهاد اقتصادی به مذاق سرمایه‌داران خوش نخواهد آمد خاطر نشان کرد: مسئولان باید بدانند که نسبت به این امر باید تمهیدات ویژه‌ای را انجام دهند اما نکته‌ای که باید به آن توجه شود آن است که از کابینه‌ای که میانگین سنی 60 سال است پویایی و نشاط انتظار نمی‌رود بنابراین دولت باید بر ایده‌های جدید و استفاده از نسل جوان تمرکز کند.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینکه معیشت مردم از جمله اولویت‌های اصلی است که دولت باید به آن توجه کند خاطر نشان کرد: در برخی از مسائل انتقاداتی به دولت مطرح است نظیر موازی‌کاری‌هایی که در برخی وزارتخانه‌ها انجام می‌شود و نمونه آن می‌توان به طرح شنبم و طرح ایران کد اشاره کرد.
زارعی با انتقاد از آنچه در انتصابات وزارت علوم شایسته سالاری لحاظ نشده است اظهار داشت: باید توجه کنیم که در انتصاب افراد نگرش سیاسی آنان توجه نشود.
محمد ترابی دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل نیز در این همایش به تشریح اهداف همایش جنبش دانشجویی؛ 60 مرگ بر آمریکا پرداخت و گفت:‌ هدف از این برنامه تاکید بر روی ماهیت ضداستکبارخواهی جنبش دانشجویی و روشنگری این امر برای دانشجویان است.
وی با بیان این ماهیت ضداستکباری جنبش دانشجویی با تغییر دولت‌ها تغییر نمی‌کند گفت:‌این امری نیست که با تغییر دولت‌ها رویکردآن عوض شود وباید بگوییم که راهی که احمدی‌روشن‌ها و شهریاری‌ها در آن شهید شدند تداوم مسیری است که شهدای 16 آذر آن را کلید زدند.
ترابی در پایان بر تکیه دولت بر صنعت بومی کشورمان اشاره کرد و اظهار داشت: پرونده هسته‌ای یکی از مواردی است که به طور بومی رشد کرده و وابسته‌ای به کشورهای دیگری نداریم بنابراین باید به این امر توجه کنیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار