سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 19019
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کاش‌ روحانی در افتتاح پل‌صدر خدمات “سرهنگ‌ها” را هم می‌دید
Print This Post

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در افتتاحیه پل صدر که توسط قرارگاه خاتم الانبیا ساخته شد با خود گفتم که کاش آقای روحانی بود و می‌دید که سرهنگ‌های مملکت چه خدماتی را به مردم مومن و صبور کشور کرده‌اند.

به گزارش جهان، الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در نطق میان‌دستور در صحن علنی با اشاره به ماه صفر اظهار داشت: در اول ماه صفر، ماه مصیبت‌های اهل بیت (ع) هستیم. داغی که جز با قیام منتقم التیام نخواهد یافت. امام حسین(ع) محور وحدت نه تنها اهل عراق، بلکه برای مسلمانان جهان است و نمایش قدرت مردمی در زیارت پیاده چند ده میلیونی اربعین فقط یکی از جلوه‌های زیبای مسیر بیداری اسلامی است.

وی ادامه داد: امیدواریم مسئولان ذیربط تلاش کنند تا در کنار برداشتن ویزای دبی و ترکیه و جاهای دیگر، ویزای عراق نیز برداشته شود و ملت ایران در همراهی با زینب، پیاده از نقاط مختلف کشور به سمت عراق حرکت کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به مسائل مهم هسته‌ای و اقتصادی در کشور در خصوص مسائل هسته‌ای گفت: مسائل هسته ای و اقتصاد حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی و معیشت مردم را تحت تاثیر خود قرار داده است. در مسائل هسته‌ای موضوع هسته‌ای یک مسئله ملی و فراملی است و نیازمند ساخت مستحکم درونی نظام است. به همین دلیل آنهایی که به هر دلیلی از هر جناحی به دنبال دو قطبی کردن جامعه هستند بدانند که به این ملت و آرمان‌ها و مقاومت‌های نیم قرن اخیر خیانت کرده‌اند.

نادران افزود: ما به فرزندان این انقلاب در مذاکرات هسته‌ای اعتماد داریم و می‌دانیم حداکثر ظرفیت خود را در دفاع از حقوق ملت ایران به کار می‌گیرد و به همان نسبت به طرف‌های مذاکره به ویژه امریکایی‌ها و دنباله‌روهای اروپایی آنها بی اعتماد هستند.

وی اظهار داشت: مجلس به نمایندگی از ملت مذاکرات و حواشی آن را با حساسیت پی میگیرد و چنانچه کمترین شیطنتی از دشمنان این ملت ببیند، پاسخ دندان شکن و پشیمان کننده‌ای به آنها خواهد داد.امروز که آمریکایی‌ها خفت بار از حمله نظامی به سوریه دست کشیده‌اند و هیمنه جمهوری اسلامی در دسترسی به عمق استراتژیک نقاط آسیب خود و همپالگی‌های صهیونیست‌شان را دیدند، بهتر از هرکسی می‌دانند که مسائل خاور میانه بدون ایران اسلامی حل نشدنی است و بهتر از هر کس دیگری می‌دانند که چقدر به این مذاکرات برای تامین نظر طرف ایرانی نیاز داشته‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: دولت بداند سطح دستیابی ما به فناوری هسته‌ای و کاربردهای آن در کشاورزی،‌ صنعت،‌ دارو، محیط زیست، ماهواره‌ها و سوخت شناورهای زیر سطحی را متخصصین داخلی و توانمندی‌های دانش فنی فرزندان انقلاب تامین می‌کند و خط قرمز است. حفاظت و حراست از کلیه صنایع مرتبط با هسته‌ای و سرمایه‌های انسانی و فنی آن از اوجب واجبات است. چرخ صنعت این کشور نخواهد چرخید مگر آنکه سانترفیوژهای ساخت داخل به خوبی بچرخد.

نادران گفت: لااقل در فاز دوم طمأنینه در طرف ایرانی حفظ شود تا گمان نشود که تعجیل در دست یابی به توافق، مسئولان اجرایی را ناچار از عدول از برخی از ظرافت‌ها کرده است.

وی در خصوص مسائل اقتصادی نیز اظهار داشت: بی‌تدبیر‌ی‌ها و شکاف‌های داخلی بین قوا و شرارت‌های دشمن و محاصره اقتصادی باعث تداوم رکود تورمی و فشار مضاعف بر معیشت مردم شده است. از این رو مهار تورم و مدیریت منابع و هدایت آنها به سمت تولید واقعی و تقویت اقتصاد مقاومتی در تولید توزیع و مصرف یک وظیفه دینی و ملی است. دل خوش کردن به گشایش‌های خارجی،‌ گره زدن سرنوشت کشور به مذاکرات هسته‌ای و آدرس غلط دادن به دشمن و آتش گذاشتن زیر دیگ طمع آنها برای فشار بیشتر به ملت ایران است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: جز با وحدت و همدلی عالمانه و استفاده از ظرفیت‌های داخلی و در نتیجه حل اساسی مشکلات ساختاری اقتصاد ایران راهی برای برون رفت از وضع موجود وجود ندارد و الا رفتار منفعلانه در مقابل موج‌های زود گذر و دچار روزمرگی شدن سیاست‌گذاران اقتصادی به سرعت کشور را به شرایط بدتر از نیمه دوم سال ۹۱ خواهد برد.

نادران افزود: اظهارت متناقض و بخشی‌نگری مسئولان اجرایی کشور باعث القای این مطلب شده است که کشتی اقتصادی دولت را ناخدایی نیست. نمی‌توان اقتصاد را ملوک الطوایفی و جزیره‌ای اداره کرد.اقتصاد کشور ارشد می‌خواهد و امروز ملت نسبت به اساسی‌ترین مسائل خود در امسال و سال آینده بی‌اطلاع است.

وی گفت: هدفمندی یارانه‌ها ،‌قیمت کالاها و خدمات ، نرخ سود بانکی ، سیاست های پولی و مالی،‌مدیریت سهام عدالت،‌ واگذاری‌ها،‌ آزاد سازی اقتصادی ، مدیریت معیشت و شاخص‌های رفاه مردم از جمله مسائلی است که جز با داشتن یک دستگاه منسجم فکری و اقتصادی و نگرش سیستمی مبتنی بر تئوری رشد عدالت محور و مدیریت قدرتمند و اراده لازم در همساز کردن همه مدیران اقتصادی دولت حل نشدنی است.

نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص نقد دولت های گذشته تاکید کرد: نقد دولت گذشته به جای نگاه به آینده و ارائه سیاست های اقتصادی جز دامن زدن به اختلافات و دعوای حسن – محمودی نتیجه‌ای ندارد.

نادران در ادامه خاطرنشان کرد: شما که بازی برد – برد با خانم اشتون را بلد هستید، لااقل تعامل‌تان را با مجلس در خصوص استانداران، وزارت علوم و دستگاه‌های اجرایی بهتر کنید.

وی گفت: در افتتاحیه پل صدر که توسط قرارگاه خاتم الانبیا ساخته شد با خود گفتم که کاش آقای روحانی بود و می‌دید که سرهنگ‌های مملکت چه خدماتی را به مردم مومن و صبور کشور کرده‌اند. در خصوص مسائل مبارزه با فساد و قراردادهای نفتی به خصوص کرسنت ،۱۶ آذر و بودجه مطالبی داشتم که متاسفانه فرصت نیست آن را بیان کنم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار