سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 19024
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مرعشی: روحانی حق ندارد به خواسته‌های اصلاحاتی جامعه کم توجهی کند
Print This Post

سخنگوی تعلیق شده حزب کارگزاران با بیان اینکه این دولت تنها متعلق به آقای روحانی یا وزرا نیست، تصریح کرد: دولت حق ندارد نسبت به آرمان‌ها و خواسته‌های اصلاحاتی جامعه کم توجهی کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حسین مرعشی سخنگوی تعلیق شده حزب کارگزاران در همایش سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار که عصر امروز برگزار شد، با اشاره به روی کار آمدن ولت یازدهم، اظهار داشت: اکنون همان طور که مردم خواسته‌اند و بنیانگذار انقلاب به دنبالش بود، رای مردم تعیین کننده بوده و امیدواریم پاره‌ای از مسئولان قوا که با رای مردم انتخاب نمی‌شوند، به خواست مردم بی‌اعتنایی نکنند.

وی با بیان اینکه سرمایه اصلی مملکت مردم هستند، گفت: ما باید این واقعیت را بپذیریم و اگر امروز نشاط و موفقیت در عرصه‌های بین‌المللی صورت گرفته، به برکت حضور مردم است. حالا اگر کسی رای مستقیم از مردم نمی‌گیرد و فکر می‌کند نباید به رای مردم اعتنا کند، شاید نشان از عقب‌ماندگی‌اش باشد.

این فعال سیاسی تاکید کرد: کشور در همین مدت کوتاه استقرار دولت جدید، دچار تحولات اساسی شده و آقای روحانی بخش مهمی از وظایف خود را انجام داده است. در این مدت شان ریاست جمهوری ایران بازسازی شده و ایران در تراز کشور پهناورمان ظاهر شده است.

مرعشی افزود: امیدواریم با توجه قوه قضائیه در کنار تدابیر سیاسی دولت تدبیر و امید، شاهد رفع حصر دوستانمان باشیم.

 

وی مدعی شد: با توجه به خواست مردم در این خصوص، امیدواریم برخی دوستان و مسئولان در نهادهای مختلف تلاش نکنند اثبات کنند اتفاقی در کشور نیفتاده است در حالی که اتفاق مهمی افتاده است.

وی افزود: امروز هیچ ایرانی در هیچ کجای دنیا نگران نیست وقتی رئیس‌جمهور کشورش پشت تریبون رفت، چه بحران و لطمه‌ای وارد خواهد شد.

مرعشی با بیان اینکه در سال 84 مناظره‌ای با آقای کلهر داشته، گفت: بسیار مشتاقم که تلویزیون این مناظره را پخش کند من در آنجا گفتم ما داریم برای ایران رئیس‌جمهور انتخاب می‌کنیم اینجا یک کشور تازه متولد شده در دنیای سیاسی نیست بلکه کشوری دارای اهمیت در منطقه است.

وی ادامه داد: همین که یک رئیس‌جمهور در تراز ایران انتخاب کردیم شاهد بودیم 55 هیئت خارجی به ایران آمدند و دنیا درهایش را برای مذاکرات عادلانه باز کرد و گره‌هایی که می‌رفت تا به بحران تبدیل شود، کم کم باز شد.

سخنگوی تعلیق شده حزب کارگزاران افزود: اتفاقی که در ژنو افتاد فراتر از متنی بود که امضا شد. در ژنو، یک نقطه عطف اتفاق افتاده و ایران و کشورهای طرف مقابل از بحران تغییر جهت دادند.

مرعشی گفت: اکنون بخش خصوصی و نخبگان می‌توانند با این دولت حرف بزند زیرا شخصیت‌هایی در دولت مستقر شده‌اند که در برای دیگران احترام قائلند در حالی که در 7 سال گذشته خیلی‌ها تلاش می‌کردند با دولت گفت‌وگو نکنند.

وی با بیان اینکه این دولت حق ندارد موفق نشود، گفت: این دولت متعلق به آقای روحانی یا وزرا نیست متعلق به ملتی است که در اوج ناامیدی، امید آفرید. دولت حق ندارد نسبت به آرمان‌ها و خواسته‌های اصلاحاتی این جامعه کم توجهی کند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: ما اصلا ظرفیت اینکه خدای ناکرده دوباره کشور به صاحبان افکار کوچک و عقده‌های گشوده نشده سپرده شود را نداریم. هم دولت هم دانشجویان باید جدی باشند و کوچکترین انحراف از معیارها را باید گوشزد کنیم.

مرعشی در ادامه سخنانش تصریح کرد: زمانی که آقای خاتمی رئیس‌جمهور شد، مهم نبود که خاتمی انتخاب شده، مهم این بود که مردم او را انتخاب کردند دولت آقای روحانی هم کشور را به سمتی ببرد که مردم قدرت انتخاب داشته باشند.

وی افزود: یکی از معضلات ما این بود که فکر می‌کردیم تک حزبی و تک صدایی امری مقدس است. ما باید بپذیریم همه تحت تاثیر افکاری بودیم که در جنگ سرد بر دنیای مترقی حاکم بود. فکر می‌کردیم داشتن یک رهبر کاریزما و مقدس و یک امت یا خلقی یکپارچه یک امری ایده‌آل است. لذا شاهد بودیم بعد از انقلاب اسلامی، حزب جمهوری تشکیل شد و 90 درصد مجلس را مال خود کرد. اگر در آن زمان به جای تقویت یک حزب، دو حزب داشتیم ظرفیت الان ما بهتر بود.

سخنگوی تعلیق شده حزب کارگزاران افزود: در دوم خرداد وقتی خاتمی با رای 70 درصدی اصلاح طلبان حاکم شد، فکر می‌کردیم باید یک حزب باشد امروز هم این خطر وجود دارد که اگر فکر کنیم ائتلافی که در اصلاحات به وجود آمده باید تک صدایی باشد دچار مشکل می‌شویم. ما باید به دنبال رقابت در سیاست باشیم.

وی ادامه داد: ‌ما باید به دنبال خواسته‌های خود باشیم اما نه با استفاده از ابزارهای حکومتی. یکی از انتقاداتی که ما به رقیب‌مان داریم این است که نباید از نهادهای داوری حکومتی و نظامی سوءاستفاده کنند.

وی افزود: سپاه با نیروهای انقلابی شکل گرفت و بسیاری از مردم در لشکرهای آن در جبهه جنگیدند اما کسی حق ندارند سپاه را به نفع یک جریان مصادره کند. سپاه یک نهاد عمومی است و باید عزیز و قوی باشد ولی نباید در سیاست دخالت کند.

مرعشی تاکید کرد: ما باید رقیب را تشویق کنیم به جای استفاده نابجا از نهادهای داوری، با مردم زندگی و حرکت کنند و پایگاهشان را در میان مردم بازسازی کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار